kaçak akım koruma rölesi atıyor onun yerine..

mecaz

Üye
selamlar benim sorum şöyle ben kaçak akım koruma rölesini iptal edip yerine k otomat baglamak istiyorum ama kakr toprak uçunun k otomata nasıl baglamam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kaçak akmı devre dışı yapmanız sakıncalı.Hangi gerekçe ile devre dışı yapmayı düşünüyor-
sunuz ?

kakr yi iptal etme bence arızalı ise değiştir çünkü otomatla aynı görevi yapmıyo

kaçak akım rölesi iszi ve ailenizi olası kaçak lara karşı koruma görevi yapmaktadır o yüzden çalışması son derece önem arz eder kaçak olan linyeyi tespit edip arızayı gideriniz syg

KAKR'ni devreden almak sakıncalı. Sorun varsa yenisi ile değiştirin..

k.a.r. de toprak ucu değilde nötr vardır.nötr girer ve çıkar.iptal etme nedenin nedir.bence yenisi ile değiştir sorunluysa eger.yok illa k-otomat takacam dersen nötr giriş ve çıkışını birleştir.fazlarıda otomata gir çık.işini gör.. saygılar.

cok eski binalarda kacak akım tutmuyor belki o yüzden deiştirmek istiyordur arkadas

KAKR sini iptal etmek istemeniz çok sakıncalı ve tehlikeli bir karar .Bence sorunun kaynağını yani kaçak olan linyeyi bulmanız yada KAKR sinin sağlamlığını kontol etmeniz en uygun çözüm olacaktır

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri