Kırmızı Topu Yakalayan Akıllı Robot Kol

Umuyorum bu ülkenin evlatları yakın zamanda dünyanın en bararılı bireyleri olacaktır.Tebrikler emeğine sağlık...

Tebrikler güzel bir tez çalışmanız olmuş. Merak ettiğim bir kaç şey var, topun koordinatlarını çıkartarak mı hareket ettiriyorsunuz yoksa görüntüde topu büyütmeye mi çalışıyorsunuz? eğer koordinatı bir kere çıkartabiliyorsanız tek hamlede topa ulaşmanız gerekmez mi? Bir de kamera gördüğüm kadarıyla hareketli değil. Bu sebeple kolun hareketi esnasında hedef konumda değişiklik oluyor mu? Yani bazen top kameranın tam ortasında görünüyorken kol ileri yönde adım attığında top, kameranın alt kısmında kalıyor olmalı.
Diğer kullanıcıların kendilerini geliştirmesi adına tecrübelerinizi de video ile birlikte paylaşırsanız daha çok faydalı olmuş olursunuz. İyi forumlar

Delphi kullannan arkadaşlar VisionLAB Komponentini kullanarak yapabilirler.

Çok güzel bir proje. Fakat robotun tarama alanını nasıl ayarladınız?

Çok Güzel olmuş.. Robot kolu yapmak Bir Başarı Bide Kontrolü çok önemli + Bu Proje için Ayrı bir program yaptıysanız Robot kontrolü için gerçekten büyük başarı..

Güzel bir çalışma. Tebrikler.
Bende bitirme tezinde pan-tilt mekanizmasıyla C# ile USB kontrollü görüntü işleme ile lazer ışığına yönelen sistem tasarımı yapmıştım. Birbirine benzer projeler.

tebrikler hocam başarılarının devamını dilerim

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri