jeneratör arızası

uluslum_74

Üye
Sorumlusu olduğum fabrikada TEKSAN marka PERKİNS motorlu ve jk 301 kontrol ünitesi olan otomatik bir jeneratörümüz var.
ancak fabrika çalışanları jeneratör otomatik devreye girmiyor diye akü bitmiş zannedip aküyü değiştiriyorlarş fakat yeni aldıkları aküyü ters bağlayınca
ana üniteye ve şarj dinamosuna giden kabloları yakmış.
ben bu kabloları değiştirdim. bununla beraber smps125 12V/5A olan güç kaynağı ve ana üniteye bağlı olan artı ucun bakır hattını patlatmış, ana üniteyi tamir ettim fakat benim anlamadığım güç kaynağındaki enerji kesilince jeneratörün otomatik olarak devreye girmesi gerekli değil mi? Bana bu jeneratün çalışma sistemi ve arızası konusunda bilgisi olan elektrikçi arkadaşların yardımını bekliyorum.... herkese kolay gelsin

Ekli dosyalar

• Baki-0128.jpg
    Baki-0128.jpg
    72.2 KB · Görüntüleme: 93
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaşım jk 301 modülü muhtemelen şebekeyi algılamıyor o yüzden

pano dairenizde veya jenaratör dairenizde otomatik kontrol niteleri varsa algilama işini onlar yapar

arkadaşım jk 301 modülü muhtemelen şebekeyi algılamıyor o yüzden

arkadaşa katılıyorum jk 301 in bağlantılarını kontrol edin şebekeden gele uçlara bakın önce Şebeke enerjisi geliyor mu? eğer geliyorsa şebekeyi kestiğinizde panelden çıkan motor start enerjisini kontrol edin eğer start sinyali gelmiyorsa muhtemelen panel arızalanmıştır elinizde varsa yenisini takın sorun çözülecektir. eğer start sinyali geliyorsa bu ucun bağlandığı röleyi kontrol edin çekiyor mu?

saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri