Jeneratör Alacağım Yardımınız Gerekli...

acanl

Üye
İlk önce böyle güzel site hazırladığınız için teşekkür ederim.

size sormak istediğim alacağım jeneratörle ilgili bana bilgi verirseniz çok memnun olacağım

bu jeneratörümü yazlığımda kullanmak istiyorum evin trifaze elektrik girişi var yani elektrik saatim trifaze kullanmaktayım ille trifaze mi jeneratör almak zorundayım yoksa monofaze jeneratörmü

Önemli bir şey daha sorucağım aşağıdaki jeneratörün eve bağlandığı zamanelektrik kesilince çalıştırmak için şehir elektriğini kesmem lazımmı yani araya şalter koyacakmıyım...

arkadaşlarım illede aksa al derler fakat nette gezerken palmera jeneratörü gördüm ama sessiz çalışırmı bilmiyorum birde alacağım jeneratör ipli bu elektrik kesilince herhalde devreye girmez tabi biraz abes bir soru oldu bu imkansız görünüyor çünkü elektrik kesilnce devreye girmesi için ille marşlı olması lazım o da devamlı kullanılmadığı takdirde aküsü bozuluyormuş.........

aşağıda nette beğendiğim jeneratörün resmini veriyorum bu jeneratör hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.özellikle servis ve yedek parça sorunu varmı malın menşeini bilmiyorum.sizlerden cevap bekliyorum....

FİYATI: 1.018.49 TL

Max-Sürekli Çalışma (kVA): 5.5 - 5.0 Motor Tipi: 4 Zamanlı Ohv Benzinli hava soğutmalı Çıkış: 2xAC Jenaratör Tipi: Marşlı / Kasalı Threefaze Ateşleme Sistemi: Transistörlü - Manyeto Yakıt Tankı(Lt): 25lt Devamlı Çalışma: 6-8 Ağırlık: 90kg Tekerlekli

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Ürün Çin malı ,Çin malı jenaratörler genellikle enerjinin var oldugu bölgelerde kısa süreli destek amaçlı üretilmişlerdir.
Yani daimi çalışması istendiginde yakıt ömrünün yarısı sürecinde istirahate almanız (ortalama 30 dakika) sonrasında diger yakıt ömrü kadar kullanmanız gerekecektir .
Kısaca çin menşeli,servis ve yedek parça sorunlu cihazlardan uzak durunuz üzülebilir işleriniz yarım kalabilir.
Benim önerim biraz pahalıda olsa servis ve yedek parca sorunu (kesin) olmayan ,iso 9001 li ürünleri seçmeniz yoksa ürün bozuldugunda uydurma parçalarla cıhazı takrar devreye almak için çok emek,para,zaman kaybedersiniz .

Tabiki bu benim önerim seçim yinede size kalmış

evinizde 3fazlı ekipman yoksa monofaze jeneratör kullanın.yaklaşık 7 metrede 75ds ses vardır.fakat çin malı benzinli jeneratörler çoğunlukla lazım olduğunda çalışmaz.

Ürün Çin malı ,Çin malı jenaratörler genellikle enerjinin var oldugu bölgelerde kısa süreli destek amaçlı üretilmişlerdir.
Yani daimi çalışması istendiginde yakıt ömrünün yarısı sürecinde istirahate almanız (ortalama 30 dakika) sonrasında diger yakıt ömrü kadar kullanmanız gerekecektir .
Kısaca çin menşeli,servis ve yedek parça sorunlu cihazlardan uzak durunuz üzülebilir işleriniz yarım kalabilir.
Benim önerim biraz pahalıda olsa servis ve yedek parca sorunu (kesin) olmayan ,iso 9001 li ürünleri seçmeniz yoksa ürün bozuldugunda uydurma parçalarla cıhazı takrar devreye almak için çok emek,para,zaman kaybedersiniz .

Tabiki bu benim önerim seçim yinede size kalmış

önerin için teşekkürler dostum o zaman aksa jeneratörde karar kılayım hem yerli malı hemde yedek parça bol....

evinizde 3fazlı ekipman yoksa monofaze jeneratör kullanın.yaklaşık 7 metrede 75ds ses vardır.fakat çin malı benzinli jeneratörler çoğunlukla lazım olduğunda çalışmaz.

peki bu monofaze jeneratörü gerçi ben bağlayamam ama bunu bağlatmak için fazla bir ücret talep ederlermi.piyasası nedir bilmiyorum kazık yemeyeyim...

Moderatör tarafında düzenlendi:
peki bu monofaze jeneratörü gerçi ben bağlayamam ama bunu bağlatmak için fazla bir ücret talep ederlermi.piyasası nedir bilmiyorum kazık yemeyeyim...
Sn.acanl
Bu soruyu ürünü satan firmaya sormanız daha doğru.

benzinli jeneratör almak istiyorsan honda almanı tavsiye ederim.aksa yerli olmasına yerli fakat ürettiği benzinli jeneratörlerin hepsi,dizel jeneratörlerin %90'nı çin malıdır.jeneratörünü bağlatmak için jeneratörü aldığın firmaya bağlatırsın.

bence siz bir elektrik firmasıyla direk irtibata girin.çünkü bahsettiginiz şekilde ise mutllaka bir elektrikçinin baglantıları yapması gerek ve şalterde şart..aksa,işbir teksan,genpover gibi markaları tavsiye ederim unuttugum varsa özür firmalardan..

Benzinli jeneratör tercihinde;
Yabancı markalar; Honda,Yamaha,cummins,Mitsubishi,johndere,vanguard,lombardini,ford,deutz,Man,suzuki,Daewoo,perkins....
Yerli markalar;
Aksa,çukurova,Teksan,emsa,yanmar,jensa,güçbir,işbir,genpower,maray....

Yabancı marka tercih edilecekse hondayı yerli marka tercih edilecekse AKSA'yı tavsiye ederim. Benim tercihim benzinlide de dizeldede AKSA'dır.

size aksa jeneratörün 4200 de modeli olan dizel portatif otomatik kabinli jeneratörünü öneriyorum. fiyatı benzinliye oranla braz daha pahalı olmasına rağmen kesinlikle sıkıntı yaşamazsınız.ayrıca elektrik kesintilerinde kendisi devreye girer yani yanına gidip marşlama yapmanıza gerek yoktur. ama benzinli düşünürseniz başka modeller önerebilirim.

http://www.aksa.com.tr/images/4200de.jpg

10 Kva nın altında ev için, portatif tip jeneratörlerde dikkat etmeniz gereken en önemli 2 şey, jeneratörün ses seviyesi ve Menşeii(kalitesidir).

Ses seviyes: Portatif tip jeneratörlerde kabinli olanları tercih etmeniz sizin yararınızadır, eger apartman ve komşuların olduğu bir sitede kullanacaksanız elektrikler kesildiğinde heryer çok sessiz olur. Dolayısıyla kotu bir jeneratör sizi komuşalarınızdan edebilir.
Ses seviyesini oluşturan faktörler jeneratörler için
1- yakıt türü
2- motor devri
3- İzolasyonu

Bu 3 faktörü içiçe irdelersek;
Düşük KVA larda jeneratörler benzinli ya da dizel (Aşağıda belirttiklerim hariç) genelde 3000 Devir dönerler. 3000 Devir dönenleri karşılaştırırsak, benzinli olanlar dizellere göre daha az seslidirler.
İzolasyon olarakta kabinli modelleri mevcuttur. Portatif - Kabinli modeller için yaklaşık 250 $ daha fazla ödersiniz ancak hem jeneratörünüz fiziksel etkilerden daha az etkilenir hemde daha sessiz olur.

1500 Devir Dönenler için:
Düşük güçlerde Motosan Superstar Su soğutmalı modelleri mevcut(8Kva-25 Kva) site : A Diesel Engines manufacturer, electric power generators, marine, pumping, high speed mobile generating sets
Yine Pancar Motorun Hava Soğutmalı E108 motorlu jeneratör modelleri işinizi görebilir.
site: Pancar Motor Dizel Motorlar,Motopomp, jeneratörler, traktör, salma yağmurlama sulama
Bu Jeneratörler portatif değildirler.
Motorları 1500 devir döndüğü için, kabinli modellerinde ses sorunu mumkun olduğunca azdır.
Ancak bunlar sadece marka olarak değil, imalat olarakta yerli malıdırlar.

Ayrıca yedek parça ve benzeri problemleri kesinlikle yaşamassınız. Pancar ve superstar motosanı sanayide,tarımda tanımayanda yoktur diye düşünüyorum.

Menşei(Kalite): "Yerli malı" bildiğim kadarıyla küçük jeneratör gruplarında fiyatlar çok pahalıdır. Uzun vadede elbette karlı çıkarsınız. Ayrıca 2. el olarakta özellikle pancar motorlu jeneratörleri güzel fiyatlara geri satabilirsiniz.

Yukarda bahsettiğim 3000 devir dönen portatif jeneratörler içinse durum çok farklıdır.
Bu tarz jeneratörlerde özellikle benzinlilerde Yamaha, Honda, Suzuki, Vanguard, Köhler önereceğim. Bu jeneratörler yerli olmamakla beraber uzun ömürlü, dayanıklı ve sağlamdır. Ayrıca en önemlisi teknik olarak yazdıkları sonuçlar gerçektirler. İhtiyacınız ileride büyürse, bu jeneratörleri satarkende avantajlı satarsınız.

Dizellerde ise Çin mallarından başka elimizde pek seçenek yok ne yazıkki. Çin malı jeneratörler, yerli jeneratör firmaları tarafından satılsalar dahi Çin malıdır.

Tabi Aksa, Genpower gibi güzide firmalarımızın Çin' de kurdukları fabrikalarda ürettikleri ürünler kanımca ismi cismi bilinmeyen Çin mallarından daha iyidirler.
Bunlar dışında yine Çin' de üretilen ama kaliteli olan KİPOR gibi ürünler mevcut.

Sonuç olarak tercih sizin ihtiyaç ve beklentilerinizde gizli.
Yardımcı olabilmek dileğiyle.

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,951
Son üye
N4POLYOON

Yeni konular

Geri