Jeneratör alımı sistem kurulumu

Bir firma ile görüşüp bilgi aldım. UPSlerin çok daha pratik olduğu muhakkak. Yakıt vs derdi yok, yer kaplama, ses sıkıntıları çok daha az, kesinti anında çalışması için süre kaybı yok... Yalnız parmak bastığınız nokta çok önemli. Beslemenin süresi seçtiğiniz akü ile iglili ve fiyatı direk etkiliyor. 60 dk. 120 dk. ve nihayetinde en fazla 180 dk. seçenek var.
Bu bence handikap. Ayrıca akünün ömrü tabii ki kullanıma bağlı olarak 2-3 yıl kadar ve benim ilk aklıma gelen telefon şarjlarında zamanla konuşma süresinin düşmesi gibi 1-2 yıl sonra 180 dakikalık sürenin azalıp azalmayacağı oldu. Cevap (sizler mutlaka teknik açıklamasını bilirsiniz) bu sürenin düşeceği yönünde. Yani 3 saatlik alınsa bile belki bir süre sonra 2 saat veya daha az besleme yapabilme ihtimali var. Yani esasında galiba UPSin konsepti biraz farklı..
En azından biz vazgeçtik.
Jeneratör için 20 kvA minumum olmak şartı ile daha üstü 35 kvA ya kadar bulduğumuz makul bir cihazı kullanacağız.
Üniversal jeneratör tavsiye ettiler, fiyatı da çok makul ama hiçbir yorum bulamadım?
(Bu arada aklıma gelip ups için gelenlere sormadım ama 3 saatlik süre hangi şartlar için veriliyor, çalışan aletlerin kullandığı güç ile artıp azalır mı bilemiyorum..)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri