jenaratörlerin otomatik çalışması

xcause

Üye
jenaratörlerin otmatik çalışması konusunda yardımlarınızı bekliyorum.sadece kumandamı yoksa elektronik beyin kontrulü gereklimi

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşım sitede arama yaparsan detaylı bilgiye ulaşırsın... kumanda ve zaman rölesi veya beyinli sistem olarak kullanılıyor...

jenertör manuel ise zaten role ile çalıştıramazsın jeneratör üzerinde otomatik start ünitesi var ise ve bu modül ayrıca jeneratörü koruyor ise (aşırı yük ,düşük yağ basıncı,yüksek motor sıcaklığı gibi ) sadece otomatik transfer yaptırmak istiyorsan datakom dkg 171 modül senin işini görür hem ucuz hem pratik 40$ civarı eğer jeneratör manuel ise datakom gkg205 kullnmalısın

iyi akş.
benim sizden bir ricam olacak.
2 adet zaman saati.2 adet kontaktörle marşlı jenaratörü otomatik olarak çalıştırmak istiyorum.elektrik gittiğinde 10 sn sonra jenaratör,geldiğinde 10 sn sonra Şebeke elektriğe devam edecek şekilde açık bağlantı şemasını gönderebilirseniz çok memnun olurum

merhaba arkadaslar benimde bir sorum olacak jenratör dedinizde. elektrikler kesildikten 10 sn sonra jeneratörü devreye nasıl sokacağız. yardımlarınızı bekliyorum. bana kısa bibilgi vermeniz yeterli. şimdiden teşekkürler.

arkadaşlar yardım istiyorum malum kış geliyor ve hava şartlarından elektrikler sık sık kesiliyor.bende camiye bir KGE 6500E Benzinli Jeneratör 5kw çıkışlı hem marş hem ipli bir jeneratör aldım şimdi bunu nasıl otomatik yapabilirim.elekrikçiler anlamıyor.projesi olursa yaparız diyorlar yardımlarınızı bekliyorum valla yardım edenlere yasin okuyacamarkadaşlar söz.şimdiden teşekkürler.

arkadaşlar yardım istiyorum malum kış geliyor ve hava şartlarından elektrikler sık sık kesiliyor.bende camiye bir KGE 6500E Benzinli Jeneratör 5kw çıkışlı hem marş hem ipli bir jeneratör aldım şimdi bunu nasıl otomatik yapabilirim.elekrikçiler anlamıyor.projesi olursa yaparız diyorlar yardımlarınızı bekliyorum valla yardım edenlere yasin okuyacamarkadaşlar söz.şimdiden teşekkürler.

Arkadaşım otomatik transfer yapabilmen için ilk önce jeneratör kontrol cihazlarına ihtiyacın var.Bu cihazlar şebeke kesildiğinde jeneratöre otomatik marş basar ve devreye alır.Bildiğim kadarıyla En basit ve en ucuz cihaz Datakom'un DKG 105 Cihazı.Bu cihazdan satın alırsan içinde kullanma kılavuzu ve bağlantı şeması mevcut.Yalnız jeneratör işinde çalışmayan elektrikçilerin bu panoyu yapacaklarını sanmıyorum.Onun için jeneratör servislerinle görüşmenizi tavsiye ederim.

Arkadaşlar daha öncede yazmıştım ama benzinli jeneratörlerde otomatik çalışma pek tavsiye edilen bir sistem değil.Bir çok sakıncası olabilir , en başta benzinle çalıştığı için riskli bana göre benzinle çalışan bir makine göz önünde olmalıdır ,ikincisi jikle tertibatı içinde uğraşmanız gerekecek , üçüncüsü malum benzin dizel yakıt gibi dayanıklı değil sistemi kurup unutursanız(kulanıcılar çoğu zaman otomatik sistemi jeneratörün yanına bir daha hiç gitmeyecekleri bir sistem gibi düşündüklerinden) mesela bir altı ay sonra hatta daha erken olabilir benzin bozulur ve jeneratör çalışmaz.Bu sebeblerden dolayı biz böyle bir uygulama yapmıyoruz ve tavsiye etmiyoruz.

dostlar teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı söz verdiğim gibi yasin okudum ve duyarlı arkadaşların yakınlarına bağışladım ruhları şad olsun mekanları cennet olsun inşallah.arkadaşın tavsiye ettiği DKG-105 konusunda araştırma yaptım ama fiyatı konusunda bir bilgiye ulaşamadım.çok teşşekkür ederim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,194
Son üye
akocatas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri