Enerjilenince otomatik çalıştırma devresi

Bence pilin şarz beslemesini iptal etmelisin veya çıkarmalısın... lityum pillerin tam şarzda uzun süre kalması tehlikeli. yangın tehlikesi var
Kesmez hocam teşekkür ederim. Fazlaca soru sordum biliyorum. Şimdi de batarya yı sökünce cihazın çalışması için bir devre ihtiyacı olacak sanırım

önce kondansatör olayını dene. bakalım oluyormu.
normalde laptoplar bataryasız çalışabiliyor. sizin cihazda pilsiz çalışabilir.

önce kondansatör olayını dene. bakalım oluyormu.
normalde laptoplar bataryasız çalışabiliyor. sizin cihazda pilsiz çalışabilir.
Hocam verdiğiniz değerde kondansatörü internetten sipariş verdim. Gelince deneyeceğim bu arada batarya kablolarını söktüm cihazdan.usb güç kablosunu bağladım çalışır mı diye maalesef çalışmadı cihaz

Benzer sistem sayılabilir . değişik versiyonlar diyelim .

Bataryaya yapışık olan mikroişlemci .

Son düzenleme:
Benzer sistem sayılabilir . değişik versiyonlar diyelim .

Bataryaya yapışık olan mikroişlemci .

Hocam ilgilendiğiniz için teşekkür ederim ancak her iki sistemde de batarya üzerindeki mikro işlemciyi söküp beslemeyi bu mikro işlemci üzerinden yapmam gerekiyor. Bir nevi cihaz bataryadan çalışıyor ima si verilecek. Bu şekilde yaparsam Kesmez hocamın tavsiye ettiği kondansatör ile otomatik açılmayacak. Bunun yerine başka bir seçenek yokmu , ben cihazın normal şarj portundan çalıştırmak istiyorum

hayırlısı ile sonucu yazmanız !!!

kolay gelsin sağlıcakla kalın .

Son düzenleme:

hayırlısı ile sonucu yazmanız !!!

kolay gelsin sağlıcakla kalın .
Hocam merhaba, cihazın birini yaktım maalesef cihaz artık hiç açılmıyor, batarya kablolarını tekrar lehimledim. cihazda şarj ışığı yanıyor ama hiçbir şekilde ekran açılmıyor. Maalesef bu şekilde olmadı. Diğer cihazı kesmez hocamın kondansatör yöntemiyle otomatik açılmasını sağlayacağım, cihazın arkasına laptop fanı monte edip bu şekilde soğutmasını sağlamayı düşünüyorum.

Hocam merhaba, cihazın birini yaktım maalesef cihaz artık hiç açılmıyor, batarya kablolarını tekrar lehimledim. cihazda şarj ışığı yanıyor ama hiçbir şekilde ekran açılmıyor. Maalesef bu şekilde olmadı. Diğer cihazı kesmez hocamın kondansatör yöntemiyle otomatik açılmasını sağlayacağım, cihazın arkasına laptop fanı monte edip bu şekilde soğutmasını sağlamayı düşünüyorum.

Geçmiş olsun üzüldüm .

Hayırlısı ile
kesmez hocamın kondansatör yöntemiyle otomatik açılmasını sağlayacağım,

cihazın arkasına laptop fanı monte edip bu şekilde soğutmasını sağlamayı düşünüyorum.
pil şarj kontrol ünitesinin önemi . ntc ? pil ve tablet sıcaksa .
cam siğorta vs gibi korumalar

Bu ürün mu ?

noTraffic S Type

https://piranha.com.tr/product.php?product_id=311#.YMhhD6gzaUk
Pil 3.7V 950mAh Şarj Edilebilir Pil
Tipi yazmıyor ?

Pil tipi ?
Lipo
Lityum iyon ( nokia pili gibi )
Diğer ?

videoları izleyiniz ama işlem yapmamanız !!!
bu videoları buldum . ( uyumluluk durumu sorunu ? )
bilği amaçlıdır , işlem tehlikesi !!!

Android Tablet Bataryasız Nasıl Çalıştırılır? Detaylı Anlatım!

Merhaba,
Özellikle araca tablet uygulaması yapıldığında tablet içerisindeki Li-Po piller yüksek ısıdan dolayı risk oluşturmaktadır. Bu riskin önüne geçebilmek için tableti bataryasız direkt güçle beslemek şarttır. Bu videoda tabletin bataryasını söküp, voltaj regülatörü ve şarj kontrol devresi ile tableti nasıl çalıştırabileceğimizi anlatıyorum.
İyi seyirler.
Yorumları okumanız .

Diğer .

Özel yapım
Bilgisayar ve Tablet İçin Otomatik Başlatma Modülü

ÖZEL DEVRE 2.V ( Satış ? kalmamış ? herhalde . )

Merhaba,
Bu modüle güç verildiğinde bilgisayar ve tabletin otomatik olarak çalışmaya başlamasını sağlamaktadır. Sürekli açık kalması istenilen bir bilgisayarda yada araçlar üzerinde kullanılan tabletlerin kontak açılınca çalışmaya başlamasında kullanılabilir.
İyi Seyirler.
Yorumları okumanız .

ÖZEL DEVRE 1.V ( video yorumlarını okumanız sıkıntıları ? )
Attiny13a İle Bilgisayar İçin Otomatik Başlatıcı Projesi

Elektrik kesintileri sonrası kendiliğinden açılmasını istediğim bilgisayarım için tasarladığım devre. Elektrik geldikten sonra çalışmaya başlayan Attiny13a mikro denetleyici, bilgisayarın güç düğmesini tetikliyor. Proje detayları ve dosyalar için:

http://www.sbugra.com/2015/02/18/bilgisayar-icin-otomatik-baslatici-projesi

diğer bilği amaçlı

https://blog.amasram.net/arduino-tablet-kontrol-modulu/

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular