Enerjilenince otomatik çalıştırma devresi

Geçmiş olsun üzüldüm .

Hayırlısı ile
kesmez hocamın kondansatör yöntemiyle otomatik açılmasını sağlayacağım,

cihazın arkasına laptop fanı monte edip bu şekilde soğutmasını sağlamayı düşünüyorum.
pil şarj kontrol ünitesinin önemi . ntc ? pil ve tablet sıcaksa .

Bu ürün mu ?

noTraffic S Type

https://piranha.com.tr/product.php?product_id=311#.YMhhD6gzaUk
Pil 3.7V 950mAh Şarj Edilebilir Pil
Tipi yazmıyor ?

Pil tipi ?
Lipo
Lityum iyon ( nokia pili gibi )
Diğer ?

videoları izleyiniz ama işlem yapmamanız !!!
bu videoları buldum . ( uyumluluk durumu sorunu ? )
bilği amaçlıdır , işlem tehlikesi !!!

Android Tablet Bataryasız Nasıl Çalıştırılır? Detaylı Anlatım!

Merhaba,
Özellikle araca tablet uygulaması yapıldığında tablet içerisindeki Li-Po piller yüksek ısıdan dolayı risk oluşturmaktadır. Bu riskin önüne geçebilmek için tableti bataryasız direkt güçle beslemek şarttır. Bu videoda tabletin bataryasını söküp, voltaj regülatörü ve şarj kontrol devresi ile tableti nasıl çalıştırabileceğimizi anlatıyorum.
İyi seyirler.
Yorumları okumanız .

Diğer .

Özel yapım
Bilgisayar ve Tablet İçin Otomatik Başlatma Modülü

ÖZEL DEVRE 2.V ( Satış ? kalmamış ? herhalde . )

Merhaba,
Bu modüle güç verildiğinde bilgisayar ve tabletin otomatik olarak çalışmaya başlamasını sağlamaktadır. Sürekli açık kalması istenilen bir bilgisayarda yada araçlar üzerinde kullanılan tabletlerin kontak açılınca çalışmaya başlamasında kullanılabilir.
İyi Seyirler.
Yorumları okumanız .

ÖZEL DEVRE 1.V ( video yorumlarını okumanız sıkıntıları ? )
Attiny13a İle Bilgisayar İçin Otomatik Başlatıcı Projesi

Elektrik kesintileri sonrası kendiliğinden açılmasını istediğim bilgisayarım için tasarladığım devre. Elektrik geldikten sonra çalışmaya başlayan Attiny13a mikro denetleyici, bilgisayarın güç düğmesini tetikliyor. Proje detayları ve dosyalar için:

http://www.sbugra.com/2015/02/18/bilgisayar-icin-otomatik-baslatici-projesi
Evet cihaz

noTraffic S Type

batarya li-po, batarya üzerinde 3.7 v 1000 mah yazıyor. sadece laptop fanı ile soğutmam yeterli olmaz mı? araç içi yazın çok ısınıyor hele bulunduğum yerde yazın araç içi 60-70 derecelere ulaşıyor. Çok önemli bir şey değil ama sırf bunu yapmak için iki tane birden satın aldım. yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Evet cihaz

noTraffic S Type

batarya li-po, batarya üzerinde 3.7 v 1000 mah yazıyor. sadece laptop fanı ile soğutmam yeterli olmaz mı? araç içi yazın çok ısınıyor hele bulunduğum yerde yazın araç içi 60-70 derecelere ulaşıyor. Çok önemli bir şey değil ama sırf bunu yapmak için iki tane birden satın aldım. yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Ben yalnız araştırıyorum elektronik ustaları en iyi cevabı verirler .
Tüm ilğili konularda danışmanız .

mantık yürütürsek fan tam görevini görmedi diyelim veya olumsuz durum yaşandı .
bir devre olması gerekir kesmesi için sizce !!! ( alğılama ve kesme )

Son düzenleme:
Geçmiş olsun üzüldüm .

Hayırlısı ile
kesmez hocamın kondansatör yöntemiyle otomatik açılmasını sağlayacağım,

cihazın arkasına laptop fanı monte edip bu şekilde soğutmasını sağlamayı düşünüyorum.
pil şarj kontrol ünitesinin önemi . ntc ? pil ve tablet sıcaksa .
cam siğorta vs gibi korumalar

Bu ürün mu ?

noTraffic S Type

https://piranha.com.tr/product.php?product_id=311#.YMhhD6gzaUk
Pil 3.7V 950mAh Şarj Edilebilir Pil
Tipi yazmıyor ?

Pil tipi ?
Lipo
Lityum iyon ( nokia pili gibi )
Diğer ?

videoları izleyiniz ama işlem yapmamanız !!!
bu videoları buldum . ( uyumluluk durumu sorunu ? )
bilği amaçlıdır , işlem tehlikesi !!!

Android Tablet Bataryasız Nasıl Çalıştırılır? Detaylı Anlatım!

Merhaba,
Özellikle araca tablet uygulaması yapıldığında tablet içerisindeki Li-Po piller yüksek ısıdan dolayı risk oluşturmaktadır. Bu riskin önüne geçebilmek için tableti bataryasız direkt güçle beslemek şarttır. Bu videoda tabletin bataryasını söküp, voltaj regülatörü ve şarj kontrol devresi ile tableti nasıl çalıştırabileceğimizi anlatıyorum.
İyi seyirler.
Yorumları okumanız .

Diğer .

Özel yapım
Bilgisayar ve Tablet İçin Otomatik Başlatma Modülü

ÖZEL DEVRE 2.V ( Satış ? kalmamış ? herhalde . )

Merhaba,
Bu modüle güç verildiğinde bilgisayar ve tabletin otomatik olarak çalışmaya başlamasını sağlamaktadır. Sürekli açık kalması istenilen bir bilgisayarda yada araçlar üzerinde kullanılan tabletlerin kontak açılınca çalışmaya başlamasında kullanılabilir.
İyi Seyirler.
Yorumları okumanız .

ÖZEL DEVRE 1.V ( video yorumlarını okumanız sıkıntıları ? )
Attiny13a İle Bilgisayar İçin Otomatik Başlatıcı Projesi

Elektrik kesintileri sonrası kendiliğinden açılmasını istediğim bilgisayarım için tasarladığım devre. Elektrik geldikten sonra çalışmaya başlayan Attiny13a mikro denetleyici, bilgisayarın güç düğmesini tetikliyor. Proje detayları ve dosyalar için:

http://www.sbugra.com/2015/02/18/bilgisayar-icin-otomatik-baslatici-projesi

diğer bilği amaçlı

https://blog.amasram.net/arduino-tablet-kontrol-modulu/
Hocam kesmez hocamın tavsiye ettiği sadece kondansatör açma işini görmez mi? Gayet mantıklı geldi, kondansatör dolana kadar açma işini yapacak dolunca akım kesilecek ve tekrar kapanmasını önleyecek. gerçi denemedim ama inşallah işe yarar

Hocam kesmez hocamın tavsiye ettiği sadece kondansatör açma işini görmez mi? Gayet mantıklı geldi, kondansatör dolana kadar açma işini yapacak dolunca akım kesilecek ve tekrar kapanmasını önleyecek. gerçi denemedim ama inşallah işe yarar

kesmez hocamın tavsiyeleri !!! hayırlı ile .

kondansatör otomatik açma olayını bende bu forumdan öğrendim. geçenlerde bir üye yazmıştı. şimdi hatırlamadım kim olduğunu. kondansatör ile otomatik açma yapmıştı.

Kesmez Hocam okudum konuyu,Benim cihazda da aynı mantıkla düşünürsek sanırım işe yarayacaktır. bu pil konusu aklıma takıldı. normal şarjdayken bile aşırı sınıyor.

Arka plan hocam özür dilerim. konuyu siz yazmışsınız. yalnız o arkadaş buton uçlarında 3.3v olduğunu ve voltajı sıfıra çekince tetiklediğini belirtmiş. biraz düşününce navigasyon cihazında durmadan restart atacak diye düşünüyorum. Tabi pratikte ne olacak onu kondansatör gelince göreceğiz. teşekkürler

Arka plan hocam özür dilerim. konuyu siz yazmışsınız. yalnız o arkadaş buton uçlarında 3.3v olduğunu ve voltajı sıfıra çekince tetiklediğini belirtmiş. biraz düşününce navigasyon cihazında durmadan restart atacak diye düşünüyorum. Tabi pratikte ne olacak onu kondansatör gelince göreceğiz. teşekkürler

Kesmez hocama danışmanız.

Kolay gelsin sağlıcakla.

Son düzenleme:
elektrik gidip gelince başlamıyor diye yazmış. 1. mesajda.

elektrik gidip gelince başlamıyor diye yazmış. 1. mesajda.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/modem-tetikleme.138444/

ALINTI

Selamlar; yerleşim yerinden uzak bağ evinde güvenlik kameraları 3g destekli modem ile internet üzerinden izleme yapılıyor.
Sorun şu elektrikler kesilip tekrar geldiğinde modem tekrar açılmıyor birinin gidip modemin on-of butonuna basması gerekiyor.
Bu sorunu basit bir tetikleme devresiyle nasıl çözebilirim.
Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

555 entegresi ve röle kullanarak devre hazırlamıştım.
Modeme monte edecekken biraz kurcaladım.
Buton uçlarında 3.3 v olduğunu gördüm 3.3 v tu sıfıra çekince modem tetikleniyordu.
Ben de buton uçlarına paralel kondansatör lehimledim ve sonuç başarılı oldu.
( Yaptığım devre ve harcadığım zaman birden buhar oldu )
Aynı sorunu yaşayan veya yaşayacak olanlarlar için kaynak olması sebebiyle yazıyorum.

İyi günler dilerim.

IMG_20210116_160555 (1).jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri