Izolasyonsuz led sürücü, (1 watt - 30 watt)

kesmez

Profesyonel Üye
Ucuza mal edilebilen d9 zener diyotuyla ,10 volt ile 24 volt arası çıkış voltajı ayarlanabilen bir devre. Bir yerden kopya değil kendi tasarımım. verimi % 80 - 90 arası. Devreyi pcb üzerinde denemedim. yapmak isteyen olursa diye resmi ve dosyayı ekliyorum. devre dosyada 12.2 volt ve 5 ohm yükte 30 watta çalışıyor. izolasyon yoktur.
58440

Ekli dosyalar

• leddriver1 (2).asc
    6.5 KB · Görüntüleme: 4
kesmez usta, ben ne çizimden anlarım, ne de pcb den bir a4 üzerinde çıktı olarak paylaşırsan deliklide deneyebilirim. teşekkür ederim

pcb dosyasını hazırlamadım. belki bir hayır sahibi çıkar.;)
kesmez usta, ben ne çizimden anlarım, ne de pcb den bir a4 üzerinde çıktı olarak paylaşırsan deliklide deneyebilirim. teşekkür ederim

şema resmi görünmüyormu.
devrede ou a en az 100-150 ohm yani yaklaşık 100ma çeken bir yük mutlaka bağlı olması lazım. yani devre 1 ile 30 watt arası çalışıyor.
devrenin bir özelliği , yeniliği var. entegre besleme voltajını out voltajından alıyor.

Son düzenleme:
pcb dosyasını hazırlamadım. belki bir hayır sahibi çıkar.;)

şema resmi görünmüyormu.
devrede ou a en az 100-150 ohm yani yaklaşık 100ma çeken bir yük mutlaka bağlı olması lazım. yani devre 1 ile 30 watt arası çalışıyor.
bu makinem 15 yıllık bir notebook, hani proteus filan kaldırsa kurup deneyebilirim bazı şeyleri ama, inan sayfası açılsın diye beklerken bir sigaram bitiyor, kazara feys açmaya kalkarsam gidip kendime bir kahve yapacak zaman bile buluyorum. umarım makinesi benimkinden hızlı ve asc ve lıt dosyalarını açabilecek arkadaşlarımız vardır.

kesmez usta şemayı okuyabilsem dükkan açarım, o kadar cahilim, ben daha çok mekaniğim

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri