Islak hacimlerde Acil imdat butonları

selcukxp

Üye
Arkadaşlar İşletmemizin ıslak hacimlerinde bulunan engelli WC lere imdat butonları koymak istiyoruz bu butonların adreslenebilir olanları ve bunları kontrol eden modüller ve bir programımı var. Bize 15 adet WC den nerenin alarm verdiğini görebilmemiz için bir sistem lazım bunu nasıl yaparız bi yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar

Kullandığınız butonlar yangın butonu gibi mevcut sisteme ilave edilebilir.
İmdat butonlarını seçtiniz mi?

yok üstadım daha butonları seçmedik ama biz yangınla konbine deilde ayrı bir sistem olarak düşünüyoruz bu tip adreslenebilir butonlar varmıdır.

Bilmiyorum belki vardır.ben acil durumlarda kullanılan butonları görmüştüm.Yarım küre şeklinde , 9-10 cm çapı vardı.sıva üstü,IP 67 korumalı.

çok basit bir PLC yazılımıyla işlemi çözebilirsiniz.

çok basit bir PLC yazılımıyla işlemi çözebilirsiniz.

Sayın i.tandogan Bey konuyla ilgili biraz daha yardımcı olursanız sevirim. Malzeme temini butonların çeşitleri ve özellikleri , nasıl bir PLC ye ihtiyacımız oldugu ve uygulamanın nasılyapılacagı hakkında. Çok teşekkürler ilginiz için ayrıca

bu iş için akıllı röleler kullanabilirsiniz Plc kullanmak isterseniz s7 200 ile yapabilirsiniz buton olarak acil stop butonlarından faydalanabilrsiniz veya mantar başlıklı butonlar olabilir kullandığınız butonların kontaklarını normalde kapalı seçmenizi tavsiye ederim herhangi bir sekilde hat kopması vb. arızalarıda tespit etmenize yardımcı olur.

Kardeş Aynı olay için iki ayrı konu açmışsın ve önerilen tüm çözümlere alternatif arıyorsun. Sen elektrikçimisin......?????

--------------------------------------------------------------------------------

otomasyon
Kardeş Aynı olay için iki ayrı konu açmışsın ve önerilen tüm çözümlere alternatif arıyorsun. Sen elektrikçimisin......?????

:) sayılır.

hocam hemşire çağrı sistemi kullan ipli çekmeli butonlar var tavan yada duvara takıyosun ipi yere kadar uznıyo
1 ünite 31 adrese kadar adreslenebilyo
hastane işleri çok yaptığımdan biliyorum
detay isterseniz arayın 05********* saygılar
birde benim yıllar önce yaptığım bişi var ama kimbilir nerde çizimle.

haa unuttum isterseniz kablosuz olanlarıda var ..ipli buton yerine duvara monte olanlarıda var

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri