inverterde balatalı sistem

blue_game

Üye
arkadaşlar merhaba;

size şöyle bir sorum olacak

yükleme bandında 2 ad inverter bulunmakta bantı yukarı yada aşağı kaydırdığımız zaman istem dışı bomlar aşağıya yada yukarı ya doğru istem dışı hareket ediyor.

bu sistem daha önce balatalı idi ama bizim arkdaşlar sağ olsun hızlı bir şekilde aç kapa yaptıkları için sürekli bomun zincirlerini kırıyordu bizde daha yavaş bir şekilde kalkış vede duruş için inverterr taktık ben bu sisteme balata bağlasam ve her ileri yada geri harekette inverter %90 ihtimalle arıza verecek peki bu balatalara zaman rölesi bağlayıp balatayı 5sn sonra frenleyecek şekilde ayarlasam nasıl olur ?

fikirlerinizi yazmanızı rica ediyorum.

daha başka fikri olan arkadaşlar var ise bilgilendirirseniz sevinirim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Daha öncede, vinç kaldırma motorundaki invertör baglamada bu konu tartışıldı. Invertör menüsünden, yardımcı rölesini, ınvertör 5 hz de (mesela) balata çekecek şekılde ayarlar, Stopda da aynı fz de bıracaka şekılde ayarlıyabilirsiniz.

Bazı invertorlerde balatalı fren ile ilgili parametreler gördüm.

Danfoss VLT-2800 ve FC-302 ile ilgili parametre dokümanlarını ekte inceleye bilirsiniz.

Ekli dosyalar

• FC-302 mekanik fren açıklaması.pdf
    364.3 KB · Görüntüleme: 11
  • VLT 2800 mekanik fren.JPG
    VLT 2800 mekanik fren.JPG
    31.9 KB · Görüntüleme: 20
Daha öncede, vinç kaldırma motorundaki invertör baglamada bu konu tartışıldı. Invertör menüsünden, yardımcı rölesini, ınvertör 5 hz de (mesela) balata çekecek şekılde ayarlar, Stopda da aynı fz de bıracaka şekılde ayarlıyabilirsiniz.
üstad scneider marka inverter uçları söyleme imkanın var mı?

ATV 312 ye göre termınal cıkıslarını verıyorum, R2A/R2C çıkıslarını kullkanacaksınız , ama menudende ayar (SET_UP) ayar yapmanız gerekmekdeır. Kullanıp kılavuzuna bakın, olmazsa yardımcı olmaya calısayım.

ATV 312 ye göre termınal cıkıslarını verıyorum, R2A/R2C çıkıslarını kullkanacaksınız , ama menudende ayar (SET_UP) ayar yapmanız gerekmekdeır. Kullanıp kılavuzuna bakın, olmazsa yardımcı olmaya calısayım.

üstat ben bu inverterde balatalı sistemi kurdum 1 gece boyunca arkadaşlar kullandı ilk geceye göre herhangi bir sıkıntı çıkarmadı

sistemi söyle kurum 1 ad zaman rölesi ve 1 ad röle ile yaptık

bu gün vakit bulabilirsem çizimini yapıp foruma koyarım .ilginiz için teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,954
Son üye
yulaf177

Yeni konular

Geri