Inverter 12 ve 13 parametre benim sistemimde ne olmali.

kadir8183

Üye
Inverter 12 ve 13 parametre benim sistemimde ne olmali. 3000 lik akilli inverterim ve 24v. 540w 2 tanede 155w toplam 3 panelim var.paralel bagli. 2 tane seri bağlı 100 a. Aku var. Invertere bağlı cihazlar 330w buz dolabi 125w. Derin dondurucu ve 106 lcd televizyon uydu alıcısı. Akuler ne kadar sürede dolar acaba, ne kadar dayanır bu cihazlara,cevap verebilecek biri varsa akuleri öldürmeden. Şimdiden çok teşekkürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Inverter 12 ve 13 parametre benim sistemimde ne olmali. 3000 lik akilli inverterim ve 24v. 540w 2 tanede 155w toplam 3 panelim var.paralel bagli. 2 tane seri bağlı 100 a. Aku var. Invertere bağlı cihazlar 330w buz dolabi 125w. Derin dondurucu ve 106 lcd televizyon uydu alıcısı. Akuler ne kadar sürede dolar acaba, ne kadar dayanır bu cihazlara,cevap verebilecek biri varsa akuleri öldürmeden. Şimdiden çok teşekkürler
Pardon birde paneller gün ışığında neden şarj etmez. Sadece gunes varken şarj ediyor
Aslında birkaç sorum var. 1. Smart akilli invarterim var. 24v. Sistem kurdum 850w. Paneli ve 2x100 A. Akülü. Inverterin parametre ayarlarında 12. Parametreye 23v. Giderim. 13. Parametreyede 25 v. Girdim. Doğrumu
Sorunuz hiç anlaşılır değil.
Aslında birkaç sorum var. 1. Smart akilli invarterim var. 24v. Sistem kurdum 850w. Paneli ve 2x100 A. Akülü. Inverterin parametre ayarlarında 12. Parametreye 23v. Giderim. 13. Parametreyede 25 v. Girdim. Doğrumu

Son düzenleme:
güzel insan benim anladığım, alt voltaj limiti 23 volt (güzel) şarj için üst voltaj 25 volt ise durum çok kötü. 24 volt sistemde şarj voltajı en az (varsayılan %10 dersek) 27 volt eder ki yeni nesiller 29-30 voltu destekliyor bildiğim kadarıyla. akü dolum süresini de 100/10 yaparsak yaklaşık 10 saat eder. @rsimsek , @Mustafa KABADAYI ustalarım gelin beni dövün, yanlışım varsa düzeltin.

Merhabalar.
Öncelikle 540 watt ve 155 watt panelleri aynı sistemde paralel mi bağladınız bu olmadı bikere.
12.ayar inverter sbu modunda kullanılacaksa akü voltajı ne kadar düştüğü zaman şebekeye geçsin diye soruyor,
13.ayar Şebeke ne kadar şarj etsin ve sonrasında şebeke devreden çıksın.
Yani sbu modunda kullanmayacaksanız 12.ayarı varsayılan yapabilirsiniz.
2 adet 100 amper akünüz toplam 2400 watt akım depolar.
Bu depolanan enerjinin tamamını kullanma şansınız elbette yok hem inverter kayıpları hemde akülerin kendi sağlığı için.
Ne kadar sürede şarj eder,ne kadar dayanır,ne zaman bozulur gibi sorulara yönelmeden önce panel kurulumunu düzeltin.
2 adet 540 watt panel varsa onlar paralel şekilde sisteme dahil edilsin 155 watt panel bu sistemden ayrılsın

Merhabalar.
Öncelikle 540 watt ve 155 watt panelleri aynı sistemde paralel mi bağladınız bu olmadı bikere.
12.ayar inverter sbu modunda kullanılacaksa akü voltajı ne kadar düştüğü zaman şebekeye geçsin diye soruyor,
13.ayar şebeke ne kadar şarj etsin ve sonrasında şebeke devreden çıksın.
Bu depolanan enerjinin tamamını kullanma şansınız elbette yok hem inverter kayıpları hemde akülerin kendi sağlığı için.
Ne kadar sürede şarj eder,ne kadar dayanır,ne zaman bozulur gibi sorulara yönelmeden önce panel kurulumunu düzeltin.
2 adet 540 watt panel varsa onlar paralel şekilde sisteme dahil edilsin 155 watt panel bu sistemden ayrılsın
teşekkür ederim ustam, buraları beni bilmediğim yerlermiş, bilgilendirme için sağol.

Pardon birde paneller gün ışığında neden şarj etmez. Sadece gunes varken şarj ediyor

Halen soru tam açık değil!

540 watt panel 24 volt'luk sisteme göredir. 155 watt 12 volt'luk sisteme uygun olanları kendi aralarında seri bağlayıp 24 volt'luğa uygun hale getirebilirsiniz. Sonrasında bu seriyi artısı artıya eksisi eksiye gelecek şekilde 540 watt olan panele paralel bağlamalısınız. Bu bağlantı kağıt üzerinde yapılıyor olsa da verimli bir bağlantı olmayacaktır. Önerim 155 watt'lık panelleri elden çıkarıp 540 watt olandan bir adet daha almanız. Akülerin toplam teorik gücü 200x12=2400 watt. Jel akü sağlığı için bunun en fazla yüzde seksenini kullanabilirsiniz ve yüzde 10 şarj olayını da düşünürseniz pratik olarak güneşlenme süresine bağlı olarak yarısını kullanabilirsiniz. Ülkemizde ortalama güneşlenme süresi 5 saat alınır. O sebeple yarısı dedim. 5 adet yüzde 10 yüzde elli eder. Bu oran yaz aylarında biraz daha artacaktır, kış aylarında ise dramatik olarak azalacaktır. Dolaysıyla fazladan panel gücü kış aylarındaki verim düşüşünü telafi eder. 2 adet 540 watt panel normalde 800A aküyü besleyebilir. 200A akü için 2x205 watt panel yaz aylarıda yeterli gelir.

Merhabalar.
1 adet 540 w. 2 adet 155w var. 3 ude paralel
540w ve 2 adet 155w. Hepsini 24v diye aldım. 155w lari kendi arasında yinede serimi bağlamam gerek

540w ve 2 adet 155w. Hepsini 24v diye aldım. 155w lari kendi arasında yinede serimi bağlamam gerek
Ustaların yazarak derdimi anlatamadım. Telefon yazmanız mümkünmü ?
teşekkür ederim ustam, buraları beni bilmediğim yerlermiş, bilgilendirme için sağol.
Ustam sağol. Parametreler için teşekkürler. Yalnız bir konuda daha yardımına ihtiyacım var. 540w. Panele 2 tane 24V. 155w paralel bağladım. 3 panelde paralel lakin bu 155w. Lari ekledikten sonra gün ışığında şarj etmiyor sadece Güneşte şarj yapiyor sebebi nedir sizce

Merhabalar.
2 adet 24v. 155 var ustam. 540 ile 3 ude paralel sıkıntı varmi çözümü ne olmali yardım ederseniz sevinirim. 540 tek başına bağlıyken günisiginda şarj yapıyordu. 2x155w. Daha ekleyince sadece güneş görürken şarj yapıyor. 155w lari seri bağlamam sorun olmamı.? Yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri