Indüksiyon rulman ısıtıcı nasıl yapabilirim. hangi malzemeler ve nasıl yapıldığı hakkında bilgisi olan varmı.

nuelx

Üye
Merhabalar indüksiyon rulman ısıtıcı yapmak istiyorum. Arkadaşlar devamlı çekişle vuruyorlar Buda rulmanlara zarar veriyor. Nasıl yapaçağım ve hangi malzemeleri nasıl kullanaçağım hakkında tecrübeli ustalar dan fikir destek talep ediyorum.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Son düzenleme:
Merhabalar indüksiyon rulman ısıtıcı yapmak istiyorum. Arkadaşlar devamlı çekişle vuruyorlar Buda rulmanlara zarar veriyor. Nasıl yapaçağım ve hangi malzemeleri nasıl kullanaçağım hakkında tecrübeli ustalar dan fikir destek talep ediyorum.
Kaç dereceye kadar ısıtmak istiyorsunuz, malzemenin çapı?
Elektronik bilgi seviyeniz nasıl, yapmak mı stersiniz, hazır almakmı?
Mesela aşağıdaki kart AliExpreste ortalama 1500-2000TL

iduction_heater.png

Kaç dereceye kadar ısıtmak istiyorsunuz, malzemenin çapı?
Elektronik bilgi seviyeniz nasıl, yapmak mı stersiniz, hazır almakmı?
Mesela aşağıdaki kart AliExpreste ortalama 1500-2000TL

Ekli dosyayı görüntüle 96134
Yapmak isterim
Bu alette,sıcaklık kontrolu önemli.SKF ve FAG ın bu ürünleri var.Onlardan almanız da yarar var.Çok sık ihtiyaç değilse,yağ -
da ısıtmakta çok kullanılan bir
Ben zaten kendim yapıp öğrenmek istediğim için aldırmıyoruz. Yoksa 3-5-10 bin tl satılıyor mevcut internetde. Amaçım nasıl yapıldığını yaparak öğrenmek ve kendimi geliştirip birşeyler katmak
80-100 dereceye kadar ısıtmak istiyorum. Orta boy küçük boy gibi rulmanları yapmak istiyorum ama ihtiyaça göre büyük rulman da ısıtmak isterşm

Son düzenleme:
1. Kaç dereceye kadar ısıtacaksınız?
2. Isıtılacak parçanın çapı, ölçüleri?
3. 5-10bin TL dediğinz ve işinize yarayan cihaz, gücü ve onun fotoğrafını burada yayınlayabilirsiniz,

Bir motor servisinde görmüştüm. Yaklaşık 800 - 1000 watt bir trafoyu kesip bicip ısıtıcı yapmışlar.

İkinci olarak bir induksiyon bobini ile ama hesap kitap isi sizi cildirtabilir.

Yapmak isterim

Ben zaten kendim yapıp öğrenmek istediğim için aldırmıyoruz. Yoksa 3-5-10 bin tl satılıyor mevcut internetde. Amaçım nasıl yapıldığını yaparak öğrenmek ve kendimi geliştirip birşeyler katmak
80-100 dereceye kadar ısıtmak istiyorum. Orta boy küçük boy gibi rulmanları yapmak istiyorum ama ihtiyaça göre büyük rulman da ısıtmak isterşm
güzel insan, bak yukarıda iki ustadan (@AG Mehmet ve @serkan_48 ) çok güzel yorumlar aldınız, onlar usta, ben alaylı tamirci. buradaki hesap kitap çok önemli. bir ara epeyce uğraştık ve beceremedik. ben de kendime ocağını aldım (yemek ocağı). büyüklükte göreceli, güçte. aradaki tek fark ısınma zamanı. inan lehim yapmaya hiç benzemiyor. ama istersen biraz araştırayım yabancı sitelerde çok güzel örnekleri var.

edit link ekleme;
https://www.homemade-circuits.com/simple-induction-heater-circuit-hot/
burada basiti var, benim basit dediğime bakma ben anlayana kadar akşam olur, hesaplamaları filan, küçük bir tane ama daha büyüklerini de linklerinde bulabilirsin.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular

Geri