ilginç bir soru !!!

SORUMU DEĞİŞTİRİYORUM ARKADAŞLAR..
mesela dword olarak bir bilgi giriyoruz op ye bu bilgiyi DB1.DBW0 gibi bir alana atıyorum girdiğim bu bilgi mesela 1234 olsun şimdi bu girdiğim bilgiye bağlı olarak 1 için 1 kere output versin 2 için 2 defa output versin 3 için 3 defa output versin 4 için 4 defa output versin. yani şöle sanki bir telefon numarası giriyoruz bu girdiğimiz telefon numarasını (DO) output olarak tanımlıyoruz. bu telefonuda eski tip çevirmeli telefonlar gibi düşüneceğiz. yani DB1.DBW0 alanına girmiş olduğum sayıyı parçalayarak Digital outputa çeviriyorum dolayısıyle D0 olarak aldığım çıkışı anlamlı hale getirerek mesela bir Analog bilgiyi bu şekilde digital outputa çevirerek başka bir yerde anlamlı hale getirerek bu bilgiyi kullanabilirm . bu konu hakkında sizler ne düşünüyorsunuz nasıl bir algoritma yapısı izlemem gerekiyor. vermiş olduğunuz bilgi ve ilgileriniz için teşekkür ederim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
İlginç bir soru olmuş yani verdiğin 1234 bilgisini önce parçalara ayıracak ve sonra her parça için girdiğin sayısal değer için çıkış verecek. anladğım buysa cevabı da ilginç olacaktır.

Sayın Mustak vermiş olduğun bilgi için teşekkür ederim en kısa zamanda bahsetmiş olduğun yönergeyi izleyip sonucu formda paylaşıcam ;)

sorunu çözdüm altta stl olarak gönderiyorum
netwok 1
L DB1.DBD 0
DTB
T DB1.DBD 4
NOP 0
network 2
L DB1.DBB 7
L W#16#F
AW
T DB1.DBB 8

L DB1.DBB 7