Hoby Cnc Router i sonunda yatım

Pantoğraf Bileme

Şu şekil pantograf bilemesi olan atölyeler bulursanız kırılan uçlarınızı istediğiniz derecede bileyebilirsiniz.
Yada 5-10 tl ye farklı çaplarda boy çubuklar olur (sanırım 1 boy 100 mm) onlardan alıp kesip istediğiniz derecede bileyebilirsiniz.

Teşekkür Ederim :)

kullandığınız step motorların türü ve torku nedir acaba nema 23 mü

x-y de kullandığım motorlar 1 amperlik motorlar 2 şer tane kullandım. z eksenine 2 amperlik 1 motor kullandım.
sürücü tb6560

hocam çok güzel elinize sağlık da... yarım saatlik videoda sadece işi çekmişin, halbuki biz daha çok makina ve elektronik aksamla daha çok ilgiliyiz. ne kullandın nası kullandın bide onu yani makinayı görseydik keşke.

hocam motorları kodları ile yazarsan bize bilgi verir. kaç nm lik step açısı vs.

Ellerine sağlık bende 1 aydır 1500-2200mm cnc router yapmaya çalışıyorum bitti sayılır kesimlere başladım

x-y de kullandığım motorlar 1 amperlik motorlar 2 şer tane kullandım. z eksenine 2 amperlik 1 motor kullandım.
sürücü tb6560

motorlar bipolar mı? nema ? TB6560 kartı kaç eksen? ilgilendiğim konu motorları x-y ekseninde kullandığınız motorların bağlantı şekli nasıl? paralel mi bağladınız yoksa 5 eksenli kart mı kullandınız? elimde çok sayıda nema 24 step motor var, tek bildiğim 24v çalıştıkları. üzerinde başka bir şey yazmıyor. amper,açı, nedir bilmiyorum. motorları tanımlamak için nasıl bir yöntem takip edebilirim? bir öneriniz var mı? bir de vexta 5 phase 0.72 derece 2 ile 3 A 5 telli step ler var.bunlar iş görür mü?

motorlar bipolar mı? nema ? TB6560 kartı kaç eksen? ilgilendiğim konu motorları x-y ekseninde kullandığınız motorların bağlantı şekli nasıl? paralel mi bağladınız yoksa 5 eksenli kart mı kullandınız? elimde çok sayıda nema 24 step motor var, tek bildiğim 24v çalıştıkları. üzerinde başka bir şey yazmıyor. amper,açı, nedir bilmiyorum. motorları tanımlamak için nasıl bir yöntem takip edebilirim? bir öneriniz var mı? bir de vexta 5 phase 0.72 derece 2 ile 3 A 5 telli step ler var.bunlar iş görür mü?

Sn. Ali baba
elinde bulunan çok sayıda Nema 24 motorun üstünde etiket olanı varmı? varsa etikette yazanları yazarsan yardımcı olma şansımız olur. Çünkü aynı şekile sahip çok çeşitli güç üreten ve amperi voltajı değişik motor mevcuttur. acil olarak buradan paylaşırsam sevinirim. Özel mesaj atamazsın mesaj sayın 10 olmadan. cevabını ivedilikle bekliyorum. belki bende senden motor isteyebilirim çok varsa elinde. ayrıca vexta motorunda özelliklerini ve üztünde yazanları yaz. iş görmesine görür ama projelendirme aşamasında çalışma aralıklarına göre iş görmeye bilirde. yani bu motorları atıyorum çalışmasahası 100*100 bir makina için tercih edemezsin gibime geliyor. Torkları yüzünden...
acil cevabını bekliyoruz.

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri