Hikvision ip kamera sistemi izleme hakkında

Edverd

Üye
Öcelikle Merhabalar benim bir kamera sistemim var ve ben bu kamera sistemini monitorden izleyebiliyorum ancak ben bunu laptobumdanda izlemek istiyorum bunun için kayıt cihazının lan ucundan bir kablo alıp laptobuma taktıp ancak hıkvisinın ıvms programından ekleyemedim . ben bir modem alsam modemin çıkış uçlarından bir ucunu kayıt cihazına bir ucunuda laptoba taksam modemin internet girişine internet vermesem programdan izleyebilirmiyim acaba aynı şeyi switch içinde soruyorum . (internet olmuycak sadece laptoptan izliycem uzaktan izlenmiycek). şimdiden cevaplayan herze teşekkürler.
s1.gif

Sorunun çözümünü kendin bulmuşsun zaten.;) Doğrudan cihazdan kabloyu bilgisayara bağlamayla olmaz. Olur da cross/çapraz kablo denen kablo ile olur. Normal kabloda her iki rj45 ucu da aynı/benzer sıradadır. Çapraz kabloda ise farklıdır, google amcada bolca örneği bulunur. Ayrıca bu kablo da yetmez, pc de ve cihazda elle ip vermek gerekir. Yani mümkün ama uğraştırır. En kolayı dediğin gibi bir modeme hem cihazı hem bilgisayarı bağlayıp (dışarıdan bağlanılmayacaksa internet şart değil), cihaza modemin verdiği ip'yi öğrendikten sonra cihazın ekranına girmek mümkün. Bunun için dışarıdan internet üzerinden bağlantı gerekiyorsa NAT ayarlarını, port yönlendirmeyi, cihazın gerekli portlarına göre yönlendirmek gerekir. Cihaz ip'si ile ya da varsa cihazın kendi arayüz programı ile bağlanabilirsin.

çok teşekkür ederim saolun
Sorunun çözümünü kendin bulmuşsun zaten.;) Doğrudan cihazdan kabloyu bilgisayara bağlamayla olmaz. Olur da cross/çapraz kablo denen kablo ile olur. Normal kabloda her iki rj45 ucu da aynı/benzer sıradadır. Çapraz kabloda ise farklıdır, google amcada bolca örneği bulunur. Ayrıca bu kablo da yetmez, pc de ve cihazda elle ip vermek gerekir. Yani mümkün ama uğraştırır. En kolayı dediğin gibi bir modeme hem cihazı hem bilgisayarı bağlayıp (dışarıdan bağlanılmayacaksa internet şart değil), cihaza modemin verdiği ip'yi öğrendikten sonra cihazın ekranına girmek mümkün. Bunun için dışarıdan internet üzerinden bağlantı gerekiyorsa NAT ayarlarını, port yönlendirmeyi, cihazın gerekli portlarına göre yönlendirmek gerekir. Cihaz ip'si ile ya da varsa cihazın kendi arayüz programı ile bağlanabilirsin.
çok teşekkür ederim saolun

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,887
Son üye
ckiplano

Yeni konular

Geri