High frequency active auroral research program haarp teknolojis & deprem ilişkisi

Anladigim karadi ile ABD Lİ bilim adamları bu projeye boşu boşuna 120 milyar dolar harcama yapmislar 😅 https://en.m.wikipedia.org/wiki/High-frequency_Active_Auroral_Research_Program
Elbette ki şaka.
Ama her şakada mizansel olarak gerçekleri anlatmak da var.
Sen rezonanstan bahsediyorsun ama rezonansın artarak bir cisme zarar verebileceği güç kavramından bahsedemiyorsun.
Bir bardak 70dbA ses şiddetinde (normal insanın konuşma ses şiddeti) de rezonansa gelebilir 90dbA ses şiddetinde de rezonansa gelebilir.
70dbA ses şiddeti ile 90dbA ses şiddeti 100 katı güç demektir.
Bardağın kırılabilmesi için 120dbA ses şiddeti gerekliyse normal konuşma tonu için gereken ses şiddetinden 100X100=10.000 katı fazla ses şiddeti gerekmektedir.
Ama videolarda bu gerçekten bahsetmiyorlar.

Ama bir bardağın 90-100dbA ses şiddetindeki rezonans frekansı ile kırılabileceğini iddia edebiliyorsan bu ses şiddetini her insan oğlu çıkartabilir.
Burada önemli olan bardağın rezonas frekansı değildir. Bardağı rezonansa getirip zarar verebilecek rezonans frekansının şiddetidir.
Haa bu arada belirteyim..
REZONANS nedir.?
https://tr.wikipedia.org/wiki/Rezonans_(fizik)
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/kaliteli-hoparlör-kabini-yapımı.145151/
Bu konu içerisinde bir hoparlörün rezonans frekansından bahsedilmiştir.
Sen istersen başka cisimlerin rezonans frekanslarını araştırabilirsin.

Yani olay döndü dolaştı hoparlör ile bir bardağı kırma olayına geldi.
Yok mu evde bi müzik setin. Koy hoparlörün dibine bi bardak. Ver PC den bardağın rezonans frekansını. Aç sesi sonuna kadar kır bardağı.
HAA önemli bir mesele daha var.
Bir bardağı evdeki 40-50W lık müzik setinin hoparlörünün dibine koyarak kırabilirsin belki.
Ama bardağın sadece yarım metre uzaklaştırılması bile müzik setinin gücünün yüzlerce kat büyütülmesini gerektirir.
Mikro dalga firinlarindaki magnetronun 150 metreden bir şiseyi patlatması ve ses çıkartmaması hakkindada bir bilginiz varmidir usta kullanilan voltaj 2 kv 200 miliamper
Bana hala mantikli geliyor bilime dayali olarak
Elimizdeki cep telefonunun tirnak kadar işlemcisine 2.7 milyar transistor sokabilen adam
Bu teknolojisi geliştirmesi ve kullanmasi gayet doğal
Şuanki kullandiğimiz teknoloji bile 30 sene öncesine ait zamanini bekliyorlar cikartmak için ah şu kapitalist sistem
Işin komik kismi sitelerde ve forumlarda arastirma yapan bazi bilim adamlari 17. madde olan yer altı inceleme ve fay hatları uzerindeki çalışmaları mahkeme yolu ile kamu oyundan kaldirilmis bir bilgi olarak geciyor ne hikmetse
Fay hatlari uzerindeki etkiye emin degilim ama telsiz ve bazi verici siatemlerinin frekansini karistirabilir
TSK nın suanki yaptigi bayraktar iha siha gibi sistemlerde sinyal karistirici olarak kullanabilirler gib geliyor acikcasi degerli yorum icin tesekkurler
Uzun uzun yazamicam böyle bir konuyu. Lafın kısasını bilim insanımız söylemiş..:
Celal Şengör'den HAARP açıklaması: "Deli saçması"...
Akademisyen ve jeolog Celal Şengör'ün Fatih Altaylı'nın Teke Tek programında 'HAARP ile deprem oluşturulabilir mi?' sorusuna verdiği cevap yeniden gündem oldu.

https://www.bursadabugun.com/haber/celal-sengor-den-haarp-aciklamasi-deli-sacmasi-1585191.html
Celal şengörün alanı nedir ?
Kendiside bir baskasindan aldigini soyluyor bu bilgileri
Bilgileri aldiği kisilerin bir yanlişi olabilirmi peki
1999 depreminden önce gelen abd gemisi
Hatay depreminden once gelen abd gemisi
Tesadüf olabilirmi peki
Ve daha önce hz.musa yok hz.ibrahim hiç yasanmamis diyen bir insanin laflarina guvenmek
Baskasinin ipi ile kuyuya inmeye benzemezmi sizce
varsayalım tesla amca, bu haarp yada deprem silahını bulmuş olsun(hayat hikayesini okumanızı tavsiye ederim). bu adam o kadar salak değil. ve bu silahı teknolojini fbı bulsun. hadi buldular diyelim bu abd neden bunu en büyük rakibi çinde kullanmıyor? yada rusya üzerinde. niye üçüncü dünya ülkelerinden, ülkemiz üzerine? daha soruları, ,ülkeleri sıralarım. bir düşün istersen.
Bizimde bahsetmek istedigimiz olay zaten o abi
HAARP ile alakalı arastirmalarimizda
Adamların bizzat bu elektromanyetik darbe sinyali yayan cihazın deprem yarata bilecegini soyleyecek kadar salak degildir heralde yoksa bir kaos goturur dunyayi.
Arastirmalarima biraz daha derinlik kazandirdim yurt disi kaynaklarina bakmakla yetiniyorum suanlık
Buradaki sormamdaki amac
Siz degerli buyuklerimede danismakti

Son düzenleme:
Anladigim karadi ile ABD Lİ bilim adamları bu projeye boşu boşuna 120 milyar dolar harcama yapmislar 😅 https://en.m.wikipedia.org/wiki/High-frequency_Active_Auroral_Research_Program

Mikro dalga firinlarindaki magnetronun 150 metreden bir şiseyi patlatması ve ses çıkartmaması hakkindada bir bilginiz varmidir usta kullanilan voltaj 2 kv 200 miliamper
Bana hala mantikli geliyor bilime dayali olarak
Elimizdeki cep telefonunun tirnak kadar işlemcisine 2.7 milyar transistor sokabilen adam
Bu teknolojisi geliştirmesi ve kullanmasi gayet doğal
Şuanki kullandiğimiz teknoloji bile 30 sene öncesine ait zamanini bekliyorlar cikartmak için ah şu kapitalist sistem
Işin komik kismi sitelerde ve forumlarda arastirma yapan bazi bilim adamlari 17. madde olan yer altı inceleme ve fay hatları uzerindeki çalışmaları mahkeme yolu ile kamu oyundan kaldirilmis bir bilgi olarak geciyor ne hikmetse
Fay hatlari uzerindeki etkiye emin degilim ama telsiz ve bazi verici siatemlerinin frekansini karistirabilir
TSK nın suanki yaptigi bayraktar iha siha gibi sistemlerde sinyal karistirici olarak kullanabilirler gib geliyor acikcasi degerli yorum icin tesekkurler

Tesadüf olabilirmi peki
Ve daha önce hz.musa yok hz.ibrahim hiç yasanmamis diyen bir insanin laflarina guvenmek

Bizimde bahsetmek istedigimiz olay zaten o abi
HAARP ile alakalı arastirmalarimizda
Adamların bizzat bu elektromanyetik darbe sinyali yayan cihazın deprem yarata bilecegini soyleyecek kadar salak degildir heralde yoksa bir kaos goturur dunyayi.
Arastirmalarima biraz daha derinlik kazandirdim yurt disi kaynaklarina bakmakla yetiniyorum suanlık
Buradaki sormamdaki amac
Siz degerli buyuklerimede danismakti
bak amca, güzel insan,
komplo teorilerini severim, araştırır ve okurum. bazı şeyler vardır, değerler vardı(maddi değil) henüz insanoğlu o kadar büyümedi. frekanslar çooook geniş bir yelpaze. ha birileri araştırıyor brnce hiç sakıncası yok. tabii ki bizim olamayan bilim adamları da araştırsın. ben tez okumaktan tezittim, pardon tozuttum yada kafayı o yönde yedim.
1- tesla amcayı çözebilecek amca daha doğmadı.
2- frekans olayı dediğim gibi geniş bir yelpaze ve hangi pencereden baktığın incelediğin önemli
3- hani bu deprem olayı filan daha o kadar büyüyemediler. hadi büyüdüler diyelim. neden Türkiye?
4- hani benim arızalı kafam o kadar çalışmaz ama, sevmediğim ama beğendim amerika neden Türkiye'yi vursun???
hani aklımda delice sorular var.
sen bana mantıklı makul bir açıklama göster, bilgi ver, link ver. bana ayar ver, gaza geleyim
bak her genç kızın rüyası singer dikiş makinası, pardon çok pardon. her 10 erkekten veya düşünenden biri veya bir kaçı sonsuz enerji için mıknatıslarla devir daim makinesi hayal edermiş, işte o azınlıktan biri olarak sadece levitasyonu becerebildim, bir de elektrik motorunu filan becermişim ama ac kullanmam gerektiğini bilmediğim için çöp oldu.
şimdi git geriye, tarih olarak. hani atlantisliler filan vardı. lamba kendilerini bitirdiler. bunun yanında bir de mu uygarlığı filan. şimdi işin içine sümerler giriyor, annunakiler giriyor. insanlık tarihi filan giriyor. mısır giriyor. (darı değil antik mısır)
girenin, çıkanın hesabını ben yapamadım, çünkü okudukça, öğrendikçe bilgi o*ospusu oldum. sonra baktım bu meslek para kazandırmıyor, doğru yolu seçtim (sakın dyp ile karıştırma, şimdi yaşın tutmuyor belki bilmiyorsun dyp ne diye sorma bana araştır.)
hani şimdi bana frekans filan diyorsun ya ispat et, ortaya bir kemik attım yalayanlar ortaya çıksın deme. yada ben bu yalayanların neresindeyim diye sorma.

edit: alkolümdeki kan miktarı epeyce düşük seviyede, çenem düştüyse affola. birde şöyle bir sıkıntı var kafatasımın içindeki beynim beni düşünmeye zorladı(ara sıra işe yarar siz ona bakmayın)

Tesadüf olabilirmi peki
Ali Mehmet Celâl Şengör, Türk akademisyen, bilim insanı ve jeologdur. Yapısal yer bilimi ve tektonik dallarındaki çalışmaları tanınır. Şerit kıtaların dağ kuşaklarının yapısına etkisini ortaya koymuş ve Kimmer Kıtası adını verdiği bir şerit kıta keşfetmiştir. Vikipedi

Yeterli mi?
İlgili röportajda başkasından aldığına dair bir ifade yok. Kaldı ki olsa bile sokaktan geçenden almamıştır.

Konuya ilişkin akademik titri ortada olan bilim insanını yalanlayacak akademik yeterliliğiniz ve bilginiz var anlaşılan komplo teorileriniz dışında. Bilimsel değerlerle paylaşırsanız sevinirim.
Sizin uzmanlık alanınız nedir?

Bunu sen de yapabilirsin.
Mikro dalgalar suyu ısıttıkları için bir yiyeceği de ısıtmak için tasarlanmışlardır.
Mikro dalgalar tıpkı el fenerinde olduğu gibi dalgaları tek noktaya tevcih edilebilebilir. Yani mikro dalgalarla ışığın yönlendirilmesi prensipte aynıdır.
Bir Mikrodalga fırının içerisine içerisinde su olan ağzı kapalı bir şişe koyarak fırını çalıştırırsan şişe patlar.
Aynı şişeyi uzaktan patlatabilmek için mikro dalgaları tıpkı bir el feneri gibi şişeye tevcih edersin, dalgaların gücünü yeterince artırırsın.
Belli bir süre sonunda şişe içerisindeki su ısınarak buharlaşır ve basınç oluşturur. Bu basınç şişeyi patlatmaya yeterlidir.

Bu işle ilgili olanlar söyleyince dikkatimi çekti.:cool:
Konuşma haberin içinde.
https://www.tgrthaber.com.tr/gundem...depreme-iliskin-iddialari-gundem-oldu-2875868

of ustam yaaa, bu murat akan denen adam (demeye dilim varmıyor) dikkate almak kadar saçma bir şey yok. otur adamın youtube videolarını seri olarak izle, benim yerime sen döv. saçmalama rekoru kıran birisi. düz mantık kullan, amerikanın elinde böyle bir silah olsa sizce gelip benim ülkemi mi vurur yoksa en büyük düşmanı çini rusyayı mı vurur? zaten burada istediği gibi at koşturuyor. neden bir de vursun ki?

Bu işle ilgili olanlar söyleyince dikkatimi çekti.:cool:
Konuşma haberin içinde.
https://www.tgrthaber.com.tr/gundem...depreme-iliskin-iddialari-gundem-oldu-2875868

Bu tür söylemler tamamen yalan ve insanlarımızın kafasını karıştırmaya yöneliktir.
Bu tür programlar bu gibi YALANCI ve SAHTEKAR insanlara üç beş kuruş vermekle yapılır.
Erkeklerse gelip benim karşımda konuşsunlar.
Sizler de bu tür haberlere riayet ediyorsanız çok cahilsiniz demektir.
30 yıl boyunca elektromanyetik dalga dersi aldım. Erkek olan gelsin de konuşalım.

Bu tür söylemler tamamen yalan ve insanlarımızın kafasını karıştırmaya yöneliktir.
Bu tür programlar bu gibi YALANCI ve SAHTEKAR insanlara üç beş kuruş vermekle yapılır.
Erkeklerse gelip benim karşımda konuşsunlar.
Sizler de bu tür haberlere riayet ediyorsanız çok cahilsiniz demektir.
30 yıl boyunca elektromanyetik dalga dersi aldım. Erkek olan gelsin de konuşalım.
ne elektriği küçümserim, ne de frekansı dalga boyu ne olursa olsun. faydaları kadar zararları da vardır. ama deprem. hani benim çatlak kafam böyle alengirli şeyleri almıyor. daha doğrusu yalanları almıyor. değil mi angaralı. ama inanmak isteyenler varsa bence sakıncası yok. yaw akıl fazla geliyor bana paçaları lastikli don giyiyorum akıp gitmesin diye

ne elektriği küçümserim, ne de frekansı dalga boyu ne olursa olsun. faydaları kadar zararları da vardır. ama deprem. hani benim çatlak kafam böyle alengirli şeyleri almıyor. daha doğrusu yalanları almıyor. değil mi angaralı. ama inanmak isteyenler varsa bence sakıncası yok. yaw akıl fazla geliyor bana paçaları lastikli don giyiyorum akıp gitmesin diye
Yu tub kanalındaki yorumları okudum da.. YAZIK. Çok YAZIK.
Hadi insanlarımız elektromanyetik dalga konusunda bilgili olmayabilirler.
DOĞRULUK DÜRÜSTLÜK kavramı nerelerde kalmış.
Yahu insanları bu tür yalanlarla kandırmanın anlamı nedir ki. Üç beş kuruş reklam parası veya dikkat çekmek için mi yapıyorlar yoksa başka amaçları mı var.
İşin garip tarafı kendisini bilgili sanan insanlarımız da bu videoları seyretmiş ve paylaşım yapıyorlar.
Üle bir insan cep telefonu ile 10cm uzaklıktaki bir cismin üzerine basınç uygulayıp hareket ettirebilirler mi?
Yoh aabi ben gudurdum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri