Hidrojen yakıtlı motor ve elektrik!

İletişim bilgilerini benimle paylaşabilir misiniz
Ortak bir dostumuz aracılığıyla ve dediğim gibi tesadüfen tanışmıştım. Direkt irtibatim yok maalesef. Yaz dönemi, yazlığa geçince irtibat oluşabilir ancak.
Bizim ustalar suyu elektroliz edip elde edilen hidrojenle arabayi yurutmeye calisiyor.
Hidrojenle calisan arabalar icin hidrojen uretimi oyle degil diye biliyorum.
Evet, sudan elde ediliyormuş.

Son düzenleme:
Hidrojenin üç çeşit enerji için kullanılma yöntemi var;
1. Hidrojen H2 gaz halinde karbüratör den verilerek havadaki oksijenle yanarak silindir içinde su oluşturur. Bildiğim kadar çok da verimli değildir.
2. Elektrolit membran sayesinde bor gibi bir taşıyıcıya emdirilen hidrojen membrandan geçirilerek elektrik üretilir ve bu elektrik, elektrikli bir aracı tahrik edebilir.
3. Füzyon teknolojisi, iki adet hidrojen atomu uygun şartlarda birbiri ile birleşerek Helyum elementini oluşturur ve açığa çıkan enerji kâinata hayat verir. Tokamak denen reaktörlerde bu olay dünyada yapılmaya çalışılıyor.
Yakın zaman için en ulaşılabilir yöntem, hidrojen yerine kg başına batarya enerji yoğunluğunu ve maliyetleri düşürmek olabilir.

valla bizim çocuklara sordum motorculara bu konuda ne biliyorsunuz ? deye bana haaaaaa dediler ..
siz ne çabuk eriştiniz bu bilgiye ilginç . biz daha elektrikli nedir ne değildir tam bilmiyoz. piyasada çok kirli bilgi var ..kaldıki hidrojen..
bilmem bir koysunlar önümüze bir görelim bakalım ..

valla bizim çocuklara sordum motorculara bu konuda ne biliyorsunuz ? deye bana haaaaaa dediler ..
siz ne çabuk eriştiniz bu bilgiye ilginç . biz daha elektrikli nedir ne değildir tam bilmiyoz. piyasada çok kirli bilgi var ..kaldıki hidrojen..
bilmem bir koysunlar önümüze bir görelim bakalım ..
Adana olarak biraz ilerideyiz sanırım. Malum 2025'e girdik.. 😏

Hidrojen gazı için büyük ve ağır depo gerekiyor.
Suyu sönmemiş kirec benzeri bir maddeye ayarlı bir şekilde damlatırsanız hidrojen gazı için büyük depodan kurtulunmuş olur.
Sönmüş kireci sönmemiş hale getirmek için ne kadar enerji harcandığını bilmiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri