Hidrofor sorunu

Binada yirmi daire var su deposu 20 tonluk eski koca metal depolardan. Şebekeden değil depodan alıyor suyu. Genleşme tankı hidrofordan sonra olan olmalı ki ustunde o basınç saati var. Boyu 2 metrede genişliği 80 cm filandir tahmini. 1 tonluk diye biliyorum ben hocam daha doğrusu öyle söylemişti benden önce ilgilenen arkadaş. Basınc ayarını hidroforu ayarlayan motoru saran usta yapti. Biz 5,5 - 8 arası yapiyoduk gayet normaldi ama yükseltilmiş işte ibrenin sonuna dayaniyodu basınc korkudan ben dusurdum 10 a. Eski jeneratörun panosunda federal f21 marka termik manyetik sartel olduğunu düşündüğümuz boşta bir sartel var o işimizi görür mü ?

Öncelikle mekanik sorunları gidermeye bakın. Eğer saat doğru gösteriyorsa o basınç değeri çok fazla, motoru saran kişi neye göre ayarladı? Yoksa ezbere basınç ayar vidasını sonuna kadar mı sıktı?

Genleşme tankı pompa suyu yetiştiremediği için basınçlı su akümülatörü mantığıyla büyük seçilmiş olabilir. 20 daireye o güçteki bir hidrofor sürekli su yetiştirmekte zorlanır, büyük olması bu nedenledir.

10 bar çok yüksek bir basınç, açıkcası o motorun o kadar basınca çıkması beni şaşırttı.

Siz öncelikle hidroforun basınç ayarını düzelttirin, gerekirse yeni bir duruk şalter (hidroforu uygun basınçta devreye alıp çıkaran mekanik anahtar) alıp yeniden ayarlattırın. Öncelikle mekanik sorunları giderin daha sonra elektriksel soruna bakın.

Federal F21 sizin işinizi görmez. Sizin açıp kapattığınız şalter hangisi? Bazı otomat sigortalar attığı zaman 1 pozisyonunda gibi görünür en aşağıya 0 a kadar inmez açıp kapattığınızda tekrar devreye girer. Bu sizi yanıltıyor olabilir mi?

Saygılarımla....

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Öncelikle mekanik sorunları gidermeye bakın. Eğer saat doğru gösteriyorsa o basınç değeri çok fazla, motoru saran kişi neye göre ayarladı? Yoksa ezbere basınç ayar vidasını sonuna kadar mı sıktı?

Genleşme tankı pompa suyu yetiştiremediği için basınçlı su akümülatörü mantığıyla büyük seçilmiş olabilir. 20 daireye o güçteki bir hidrofor sürekli su yetiştirmekte zorlanır, büyük olması bu nedenledir.

10 bar çok yüksek bir basınç, açıkcası o motorun o kadar basınca çıkması beni şaşırttı.

Siz öncelikle hidroforun basınç ayarını düzelttirin, gerekirse yeni bir duruk şalter (hidroforu uygun basınçta devreye alıp çıkaran mekanik anahtar) alıp yeniden ayarlattırın. Öncelikle mekanik sorunları giderin daha sonra elektriksel soruna bakın.

Federal F21 sizin işinizi görmez. Sizin açıp kapattığınız şalter hangisi? Bazı otomat sigortalar attığı zaman 1 pozisyonunda gibi görünür en aşağıya 0 a kadar inmez açıp kapattığınızda tekrar devreye girer. Bu sizi yanıltıyor olabilir mi?

Saygılarımla....

Öncelikle bütün cevap veren arkadaşlara saygılar selamlar. Bugün Hidrofor motoru yine yandı. Sardirmak yerine tavsiyeniz uzeriNe trifaze bir motor almak istiyoruz. Bana onerebileceginiz bir uygun ve kaliteli bir dinamo varmı?

Screenshot_20161115-221825.png

Şu anda kullandığımız tam olarak bu bunun yerine takabilecegimiz sağlam bisey lazım arkadaşlar
Saygılar

Öncelikle bütün cevap veren arkadaşlara saygılar selamlar. Bugün Hidrofor motoru yine yandı. Sardirmak yerine tavsiyeniz uzeriNe trifaze bir motor almak istiyoruz. Bana onerebileceginiz bir uygun ve kaliteli bir dinamo varmı?

Sizdeki hidroforun motoru 1,1 kW . Verdiğiniz linkte ise en küçük motor 1,5 kW gücünde aynı seriden değil.

Saygılar....

Sd 80 de olabilir hocam tam net okuyamadim modelini. Tip aynı ama. bağlantı bu sekilde. Onun için atmıştim. Bunun yerine takabilecegimiz uygun bir marka model onerebilirmisiniz hocam. Alarko veya baymak öneren bir tanıdık oldu. 5 katlı ve 20 daire. Sıkıştırma tankının fotografini atarım gidip çekip isterseniz

Sd 80 de olabilir hocam tam net okuyamadim modelini. Tip aynı ama. bağlantı bu sekilde. Onun için atmıştim. Bunun yerine takabilecegimiz uygun bir marka model onerebilirmisiniz hocam. Alarko veya baymak öneren bir tanıdık oldu. 5 katlı ve 20 daire. Sıkıştırma tankının fotografini atarım gidip çekip isterseniz

Evet çok iyi olur. Tüm sistemin fotoğrafını çekin mümkünse.

Eski bir sistem sıkıştırma deposu diye tahmin ettiğim şey kaç litre olduğunu yazan herhangi bir ibare göremedim

Ekli dosyalar

• IMG_20161115_234719.jpg
    IMG_20161115_234719.jpg
    233.5 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20161115_234153.jpg
    IMG_20161115_234153.jpg
    227.5 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20161115_234620.jpg
    IMG_20161115_234620.jpg
    346.6 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20161115_234643.jpg
    IMG_20161115_234643.jpg
    276.3 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20161115_234514.jpg
    IMG_20161115_234514.jpg
    175.9 KB · Görüntüleme: 17
Elektrik hattı trifaze mi monofaza mi bu şalter den belli olurmu hocam?

Ekli dosyalar

• IMG_20161115_234256.jpg
    IMG_20161115_234256.jpg
    321.6 KB · Görüntüleme: 13
Sigorta üç fazlı, üstten gelen kablo yanlış görmüyorsam 4 tane 3 ü sigortaya giriyor. Bu durumda üç fazlı olması gerekir. Hidroforun (ortak mahal) elektrik sayacı ayrıdır, eğer o sayacın üzerinde ''Üç Fazlı Dört Telli Aktif Enerji Sayacı'' yazıyorsa üç fazlı bir hattınızın olduğuna emin olabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,316
Kullanıcılar
450,150
Son üye
Sqnax

Yeni konular

Geri