Her geceye bir müzik

paskomya

Profesyonel Üye
ne dersiniz arkadaşlar her geceye bir müzik tutar mı sizce? ne bileyim biz 80 lerde, 90 larda romantik filan mıydık acaba?
aslında hüzünlenmek güzel şeydir. çünkü anılar bizi ayakta tutar, yada beni ayakta tutuyor. geçmiş güzel günleri anmak, ne bileyim o günlerde yaşanmışlıklar ve şimdi ayağa düşen AŞK.
yıllar yıllar öncesiydi, evliydim ve bir kızım olmuştu. ve onun ölüm haberini aldım, sesim titredi, gözümden iki damla yaş aktı. çok kötü olmuştum. dersteydim öğrencilerim fark etti ve sordular "ne oldu?" klasik yalan gözüme toz kaçtı dedim ama hiç birisi inanmadı. ve evimde beni bekleyen bir kadın ve bir de kızım vardı. evime döndükten sonra kızıma sarıldım. hiç bir şey diyemedim evdeki kadına sadece moralim bozuk işle ilgili dedim kestirip attım. ne kadar inandı hala bilmiyorum. çünkü o da biliyordu o kadını.
şimdi bile gözlerim doluyor. umarım sizin de hoşunuza gider parça. ama benim gibi bir anınız olmasın acıyor be insanın içi...

ne dersiniz arkadaşlar her geceye bir müzik tutar mı sizce? ne bileyim biz 80 lerde, 90 larda romantik filan mıydık acaba?
aslında hüzünlenmek güzel şeydir. çünkü anılar bizi ayakta tutar, yada beni ayakta tutuyor. geçmiş güzel günleri anmak, ne bileyim o günlerde yaşanmışlıklar ve şimdi ayağa düşen AŞK.
yıllar yıllar öncesiydi, evliydim ve bir kızım olmuştu. ve onun ölüm haberini aldım, sesim titredi, gözümden iki damla yaş aktı. çok kötü olmuştum. dersteydim öğrencilerim fark etti ve sordular "ne oldu?" klasik yalan gözüme toz kaçtı dedim ama hiç birisi inanmadı. ve evimde beni bekleyen bir kadın ve bir de kızım vardı. evime döndükten sonra kızıma sarıldım. hiç bir şey diyemedim evdeki kadına sadece moralim bozuk işle ilgili dedim kestirip attım. ne kadar inandı hala bilmiyorum. çünkü o da biliyordu o kadını.
şimdi bile gözlerim doluyor. umarım sizin de hoşunuza gider parça. ama benim gibi bir anınız olmasın acıyor be insanın içi...
Valla üstad ben 80 lerden 90 lardan şunları dinliyorum
Umay Umay - Hareket vakti
Ajda Pekkan - yaz yaz yaz
Esmeray - Gel teskere
Grup Vitamin - İsmail
Grup Vitamin - Rap Laz
Grup Vitamin - Özgün Müzik
Grup Vitamin - Sün Sün 2
Grup Vitaminin Diğer Parçaları
Özlem Tekin - Aşk Herşeyi Affeder mi ?
Özlem Tekin - Yar Bana Varmadı
Ümit Besen - Okul Yolunda
Ümit Besen - Deli Gönlüm
MFÖ - Ali Dessidero
MFÖ - Mazeretim Var Asabiyim Ben
MFÖ - Sakın Gelme
MFÖ - Peki Peki Anladık
Erkin Koray - Hayat Katarı
Erkin Koray - Öyle Bir Geçer Zamanki
Erkin Koray - Sevince
Alpay - Fabrika Kızı
Alpay - Eylülde Gel
Sezen Aksu - Hadi Bakalım
Sezen Aksu - Seni Yerler

Üstad benden bu kadar ben linklerini atamadım ama benim dinlediklerim bunlar .

şairin dediği gibi, "şiir ona yazana değil, ihtiyacı olana aittir." güzel bir liste. bazı şarkılar vardır, şiirler vardır senin yaşanmışlarını, acılarını, mutluluğunu dile getirir. seni anlatır. onu dinlerken o günlere gidersin. işte o anımsadığın o noktada seni senden alıp götüren tınılardır önemli olan. çünkü herkes kendi hayatını yaşar ve herkesin hayatı bir romandır. inişlidir çıkışlıdır. hayatınızda inişlerin, hüzünlerin, acıların olmadığı mutluluk ve huzur dolu bir yaşam dilerim.

sahibinin sesinden güzel tınılar, @Mr_YAMYAM usta sen bunları dinlemezsin herhalde.
Dinlemez olurmuyum abi.
Yalnız ufak bir sorun var.
Ben ecik kalite ve Hi-Fi düşkünü bir yamyamımdır.
Buradaki kalite unsuru müziğin kayıt tekniği ve bizlere ulaşma tekniğidir.
Yani KAYIT KALİTESİ
Ancak yu tub gibi internet tabanlı müzikler benim zilyarlarca paralar harcayıp yapmış olduğum müzik sistemimimde yeterli kaliteye ulaşmak şöyle dursun, sistemimi bile bozmaktadır.
Özetle belirtirsen bir CD veya bir plaktan kaliteli bir ses dinlemek ile yu tub arasında çok fazla kalite farkı bulunmaktadır.
Buna karşılık bir eser benim duygularıma hitap ediyorsa ve sadece yu tub gibi yerlerde bulunabiliyorsa elbette defalarca dinlerim.

EK:
Bu eser de benden size gelsin @paskomya gardaşım.

sesi duymak ayrı şey, kalitesini bilmek ayrı şey. o kazan sonra ben sadece sesleri duyabiliyorum. sağır değilim ama anlama özürlüyüm. bu arada bu güzel parça için teşekkür ederim. para bazen herşeyi satın alamıyor.

Her Türküde bir hikaye vardır.
Bu hikayeler bazen gerçek hayattan alınmış, bazen de bir kişinin o andaki duyguları doğrultusunda yazılmıştır.
Benim müzik konusundaki düşüncelerim şunlardır.
Bir eseri ilk dinlediğimde beğenebilir veya beğenmeyebilirim. Beğenmediğim bir eseri yıllar sonra dinlediğimde bende bazı anıları canlandırıyorsa, yııllar önce beğenmediğim bu eser vazgeçilmezim bile olabilmektedir.

Her Türküde bir hikaye vardır.
Bu hikayeler bazen gerçek hayattan alınmış, bazen de bir kişinin o andaki duyguları doğrultusunda yazılmıştır.
Benim müzik konusundaki düşüncelerim şunlardır.
Bir eseri ilk dinlediğimde beğenebilir veya beğenmeyebilirim. Beğenmediğim bir eseri yıllar sonra dinlediğimde bende bazı anıları canlandırıyorsa, yııllar önce beğenmediğim bu eser vazgeçilmezim bile olabilmektedir.
sözler, hikayeler, işte aramızdaki fark bu, sen sözleri anlıyorsun, az önce yine dinledim ama aklımda kalan hiç bir şey yok. sadece tını benim aklımda kalan. duymuyorum derken işte bu güzel dostum. güzel kulağa hoş gelen sesleri duyuyorum ama konuşulanlardaki anlatılanlardaki sözcükleri (anlamak olarak) duyarken çok zorlanıyorum. beynimdeki hasar :(

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri