Havya sorunu - Elektrik kaçağı galiba

Abiler bütün odaların topraklamasına baktım

Mutfak Negatif
Benim odam Pozitif
Salon 1/2 Pozitif
Salon 2/2 Negatif
Yatak odaı Negatif
Lavabo Pozitif

Arkadaşlar yaabileceğim bişey varmı yoksa gitcekmiyim ölüme :(

ee yukarıda var demşşin ya

bişey sorcam neden en ufak bir elektriği bile yüüzümüzde hissediyoz ???

mesela geçen gün uzaltan kumandalı araba aldım kumanda kapalıyken ( otomatik kapanıp açılıyo ) demir teli kulağımın yanına getiriyom şiddetli basınç hissediyomm birde dokundursam iğne gibi acıtıyo .. ( kulak arkası )

elektrikçi çağır baktır.
#çünkü derinin elektriğie olan dirençi düşüktür. o bölgelerde

Anladığım Kadarıyla Evinizde Topraklama Tesisatı yok Yada Zayıf.
eğer Bu Şekilde Olduğu Halde Lehim Telini Ağız Yardımıyla Kullanıyorsan Büyük Tehlikeye Giriyorsun Demektir. Güvenlik Hiç Yok Dikkatli Ol.

Çarpılırsan, hele hele ağzından çarpılırsan, muhtemelen ölüp kurtulursun. Asıl tehlike şu ki;
Lehim teli bir alaşımdır. Kalay ve kurşun metallerinin alaşımıdır. Kalay sorun değil, ancak kurşun tehlikeli ve ağır bir metaldir. Kurşun zehirlenmesi ile ilgili netten bilgiler bulabilirsin. En kötü yanlarından birisi, böbrek rahatsızlıklarıdır. Yaşın 15 ise, bu büyüme çağında olman anlamına gelir ve, kurşun zehirlenmesi, büyüme ilgili sorunlar da ortaya çıkarır.
Dünya kurşun kullanımına o kadar önem veriyor ki, RHOS belgesi adında bir belge çıkarmışlar. Bu belge, üretimin safhalarında kurşun ya da kurşun içeren maddeler kullanmayan üreticilere verilir. Bazı gelişmiş ülkeler, ülkelerine RHOS belgesine sahip olmayan ürünleri sokmamaktadır.
Elle tutulması, buharı solunması bile tehlikeli olan bu metali, ağzına alarak lehim yapıyorsun. yani sıcak havyayı ağzına alıp, dilini yaksan, lehimi elinle tutsan bile, lehim telini ağzına almandan daha az zararlı bir şey yapmış olursun.

bişey sorcam neden en ufak bir elektriği bile yüüzümüzde hissediyoz ???

mesela geçen gün uzaltan kumandalı araba aldım kumanda kapalıyken ( otomatik kapanıp açılıyo ) demir teli kulağımın yanına getiriyom şiddetli basınç hissediyomm birde dokundursam iğne gibi acıtıyo .. ( kulak arkası )

Yüzümüz,Kulak Memesi,Elimizin Tersi
Bu Bölgeler Vücudumuzda ki en Hassas Bölgelerdir bu Yüzden hissediyoruz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri