Havadan elektrik üretimi ve Tesla'nın gizli sırrı

Arkadaşlar duydunuz mu bilmiyorum. İnternette havadan elektrik üretimi yapan devreler var ve bu devrenin en basit versiyonu pcb üzerinde çoğaltınca çok ciddi voltaj ve akım üretebiliyor.

Temel devre şu şekilde;

t%C3%BCrk%C3%A7edevre.jpg

800 x 600 x 2 mm ebatlarında alüminyum bir levha kullanarak bu devreyi pcb üzerinde 50 defa çoklayıp paralel bağlayarak böyle bir sistem yapıp 3-5 metrede bir led ampülü sürekli yakmayı başarmışlar.

Fig42.gif

https://emreceylan.com/havadan-elektrik-uretme/

Anteni de çoklatarak yada daha da yükselterek voltajı ve akımı çok daha fazla arttırmak mümkünmüş.

Acarkaptan'ın konuyla ilgili youtube videosunu izleyerek daha da aydınlanabilirsiz.

Beni asıl düşündüren konu bu sistemin birazdan paylaşacağım video ile bir ilgisi olabilir mi? Rusyadaki tesla kuleleri ile ilgili videoda da aynı yöntemle elektrik toplanarak kablosuz olarak iletiliyormuş.

Bunlar teslanın gizli sırları olabilir mi?

Biliyorsunuz tesla bobini yapmak o kadarda zor bir iş değil bu videoda verimli ve güçlü bir tesla bobini nasıl yapılıyor bunu öğrenebilirsiniz. Aynı yöntemle bunun çok daha büyüğünü de yapabilirsiniz.

Tıpkı Rusya'da yaptıkları gibi bu sistemlerin ikisini bir arada hazırlayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi burada kullandığımız alüminyum hem elektriği toplamak için anten vazifesi görüyor aynı zamanda kablosuz olarak daha uzak mesafelere iletimini kolaylaştırıyor.

Ne diyorsunuz biz de Nicola Tesla gibi elektriği bu yöntemle elde edip kablosuz olarak iletmeyi başarabilir miyiz?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sonunda gerçek bir devre buldun.
Ama içine çok fazla bilgi kirliliği karıştırılmış bir konu.

Tesla böyle bir enerji üretme yöntemi yoktur.

Bu yöntemle yüksek gerilim elde edilebilir ama
yüksek gerilim ve akım elde etmek mümkün değil,
yani elde edilen enerji çok düşük.

Bu konuda bir arkadaşım yüksek lisans yapıyor,
kablosuz enerji iletimi için düşünülen yöntemlerden biri,
devre temelde şemadaki gibi diyotlu sistem,
bu sistemi silikon ile tasarlayıp güneş paneli gibi panel üretip
verici tarata GHz frekansta gönderim yapıp enerji iletilmeye çalışılıyor,
işin içine girince 2 senede verilemeyen yüksek lisans tezi çıkıyor,
hafife alınabilecek bir şey değil,
çok ağır matematiği, Türkiyede birkaç yerde bulunan ölçüm cihazları,
halen gelişmekte olan teorisi ile ağır bir alan.

Böyle konulara hurafeleri karıştırmak affedilebilecek bir hata değil.
Hele Tesla gibi bir dahinin adını kullanarak
safsatalar yaymak, çıkar sağlamaya çalışmak,
bu tip davranışları kınıyorum,
sözüm size değil, bu tip yalanları ortaya atanlara.

Bu arada kozmik arkaplan gürültüsü,
veya beyaz ve pembe gürültü diye geçen ışımalar
(eskiden TV de gördüğümüz karıncalı ekran, radyoda boş kanaldaki cızırtı)
şuan insanoğlunun yaydığı wifi FM baz istasyonu vs. gibi yayınlardan
çok çok daha düşük seviyelerde enerjiye sahip,
zaten Dünya nın manyetik alanı bizi bu ışımalardan koruyor,
aslında doğal olarak bu enerjiler manyetik kutuplada yoğunlaştığından
manyetik kutuplarda daha yüksek seviyedeler.
Kutuplarda gözlede görülürler Aurora ışımaları diye bilinir.

Sonunda gerçek bir devre buldun.

Mr. karaapak sen beni uyduruk devreler peşinde koşan bir denyo mu sanoyorsun?

Bu konularda yaptığım araştırmalardan faydalanmanı öneririm. Öncelikle şu konuya bir açıklık getirelim.
Tesla'nın projelerinin bu konuyla ilgili olmadığını iddia ediyorsun. Şimdi dikkatle konuyu sonuna kadar okumanı öneriyorum.

İlk olarak yukarıda paylaştığım bir devre vardı biliyorsun. Bunu tekrar paylaşayım bir inceleyelim.

t%C3%BCrk%C3%A7edevre.jpg

Bir anten, kondansatörler, diyotlar ve en sonunda toprağa bağlı bir devre görüyorsun. Senin de belirttiğin gibi bu yöntemde çok düşük bir akım elde ediliyor.

Şimdi Nicola Tesla'nın projesinin patent başvurusunda belirttiği şemasını inceleyelim. 21 Mayıs 1901 tarihinde Nicola Tesla tarafından patentlenmiştir. US Patent numarası 685,957 dir. Şu adresten hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsin. http://www.free-energy-info.com/Chapt7.html

Fig2.gif

Devrede diyotları göremesen de bu yapının farklı tarafı sistemde bir transformatorun ve bir oscillator ün varlığıdır. Bu fark o kadar önemlidir ki elde edilen akımı muazzam ölçülerde artırmaktadır. Oscillatorun çalışması için harcadığınız enerjinin defalarca kat fazlası elde edilmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmayanlar bunun free energy olduğunu zannederler. Bu çok yanıltıcıdır. Şöyle anlatayım dikkatle okuyun.

Termodinamiğe göre bir sisteme verilen enerjiden daha fazlası çıktı olarak alınamaz. (Elbette sisteme dışarıdan başka enerjiler dahil olmuyorsa)

İlk paylaştığım devrede enerji nasıl elde ediliyorsa ikinci paylaştığım Nicola Tesla'nın devresinde de aynı şekilde edilmektedir ancak ikinci yöntemle öyle güçlü bir enerji elde ediliyor ki buna aklın şaşar.

Yalnız burada şöyle bir husus var. Oscillator herhangi bir frekansta değildir. Uygulanan frekans transformatörün primerinin yada seconderinin (Devreden devreye değişir) Rezonans frekansında olduğunda bu güçlü akım elde edilmektedir.

Bu öyle güçlü bir enerjidir ki 2. yöntemde anteni devreden çıkardığımızda sistem yine de güçlü akım üretmeye devam eder. Daha doğrusu anten olmadan da havadan elektrik çekmeye devam eder.

Nitekim daha evvel diğer açtığım konularda bahsettiğim Tariel Kapanadze isimli Gürcü asıllı Tesla Fun'ı bu sistemi başarıyla uygulamıştır. Hatta bu adam Türklerle bir anlaşma yapıp bunun 48kW ve 100kW enerji üreten modellerini üretmiştir ancak Bu kişilerle anlaşamadığından proje iptal olmuştur. Sistemin osilatörüne 44W lık bir güç gönderiliyor ve diğer ucunda 48kW bir diğer videoda 100kW güç oluşuyor.

Özellikle yukarıdaki bu 3 videoyu sonuna kadar izlemenizi öneririm.

Hatta toprağı da devreden çıkardığımızda daha doğrusu toprak bağlantısını kestiğimizde devre yine de çalışmaktadır ancak bu defa ürettiği güç çok daha az olmaktadır. Bu toprak bağlantılı olanına göre çok daha düşük bir güçtür. Böyle bir devre hiç gördünüz mü? Başlangıç için 9V bir pilden 1sn boyunca bir akım çekiliyor ve devamında devre hazırlandığı wattajında (30W, 60W, 80W) enerji üretmeye devam ediyor. Bu devrelerin farklı olan bir yanı da çıktı enerjisiyle elde edilen enerjiyi geri besleme devreleri ile input enerjiye dahil etmiş olmalarıdır.

Daha önce bunu başka bir başlıkta tartışmıştık. Buradan tekrar paylaşayım.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/bedava-enerji-üreten-devre-yardım-akula-0083.119739/

Sizinde gördüğünüz gibi sizin free energy sandığınız konular free energy konusu değil gerçek bilimin konusudur.

Burası önemli bunu şöyle açıklayayım. Örneğin 1700 lü yada 1800'lü yıllarda ısının enerji olduğu biliniyor fakat ışık için aynı şeyi düşünmüyorlardı. Işık enerji değildir deniliyordu. O yıllarda ışık enerjisi ile çalışan bir fotovoltaik hücre geliştirmiş olsaydınız ve bunu basit bir elektrik motoruna bağlayıp birine gösterseydiniz o kişi sizin bir devridaim makinası yaptığınıza ikna olabilirdi. Siz bunun devridaim makinası olmadığını güneşten gelen enerji ile çalıştığını anlattığınızda hatta bu enerjinin ısı enerjisi olmayıp ışık enerjisi olduğunu söylediğinizde hayır diyecektir bu mümkün değil. Hatta elinizdeki fotovoltaik hücreyi elleyecek ve gördün mü bak ısınmış bu ısı enerjisi ile çalışıyor diyecektir.

Ben şunu çok iyi biliyorum. Siz bu yazıları okuyup yine bildiğinizi okuyacaksınız. Muhtemelen okurken düşünme eylemini tam olarak uygulamayıp beni suçlayacaksınız. Bu konuda çalışma yapan herkes bu sorunlarla mücadele ediyor. Bu konuda yapılan çalışmaların yaygınlaşamamasının sebebi sizlersiniz. Hep diyorsunuz biri yapsın görelim ikna oluruz. Yapıyorlar yine ikna olmuyorsunuz. Hatta bunun free energy olmadığı zaten var olan enerjilerden faydalanıldığı açıklanıyor. (Benim gibi çok nadir kimseler tarafından) yine de anlamayıp konuyla alay edip baltalıyorsunuz. Bu konularda bilgi kirliliği yapanlar sizlersiniz.

@arkaplan isimli üyenin paylaştığı 1. videoda da söylüyor uğraştıkları yöntemi geliştirip bir evin bütün elektrik ihtiyacını karşılayabiliriz diyor. Buna çok az kaldı diyor. Bu mümkün diyor.

Arkadaşlar yazacağınız yorumlarda burası önemli dediğim konulara mutlaka değinerek bu konudaki düşüncelerinizi paylaşırsanız bu konuları aydınlatır ve önemli sonuçlara varabiliriz.

Özellikle konu hakkında daha önce tartışmış arkadaşlar örneğin sayın @binbaşı @Kurt_Kurt @MAIN_LOOP @by_lent @Haldun1 @ademcelik @-Acemi- gibi değerli forum üyelerinin bu konuyla ilgili düşüncelerini anlatması için kendilerini davet etmek istiyorum.

Yahu bu saydığın üyeler neden fikirlerini yazsın,
hem temel fizik yasalarını bilmiyorsun,
hem bilenlere yanlış biliyorsun diyorsun
sonra yinede siz yazın ben sizi yanlışlayayım diyorsun.

Birinin yaptığını iddia etmesi benim için önemli değil,
sen yap, yalan söylediklerini gör diye sen yap diyorum,
yoksa gerçekleri göremeyeceksin.

Hayatın her alanında bu tip uydurmalar mevcut,
ister bunlara inanıp mürid olursun, iser acı gerçeklere katlanırsın.

Bu uydurmalara senin rahatsız edici uslup ve tavırlarına rağmen
soğukkanlı ve saygılı bir şekilde yanlıştır doğrusu budur dememizin sebebi
bunları herkes okuyor, kısa yoldan köşeyi dönerim deyipte
yalan yanlış bilgiler edinmesin kimse, doğrusunu görsün bakan olursa.

Belli ki uzun zamandır bu konularla ilgileniyorsun,
yapıp çalıştırabildiğin 1 "bir" tane bile freee energy veya
kaynağını bilmediğimiz enerji cihazı oldu mu?

Gerçek bilim diyorsun peki bilim nedir diye bir bak sana zahmet, aynı devreyi kur ve aynı sonucu almaya bak. Alamazsan bize değil bu ve benzeri vidyolara bak.

Acarkaptanın videosundaki led neden yanıp sönüyor sistem o kadar iyiydi oysaki " " ...

Arkadaş üşenmeyip yazı yazmaya harcadığın zamanı lütfen bunlardan birini gerçekleştirmeye bak ki ikna olalım, filanca yapmış etmiş ...mişli zaman dilini bırak ben yaptım sonucu aynen bu oldu diye başlayan yazılarını bekliyorum, diğer arkadaşları bilemem ben ancak o zaman ikna olurum.

Sizleri üzdüysem incittiysem kusura bakmayın bu isteyerek olmuyor. sayın @karaapak ve @by_lent anladığım kadarıyla Nicola Tesla'nın US Patent numarası 685,957 bu sistemi daha önce incelediniz bir sistem oluşturmaya çalıştınız ve gördünüz ki tamamıyle bir kandırmacaymış.

Anlıyorum peki nasıl bu sonuca vardınız rica etsem bana bunu açıklayabilir misiniz? 1. yöntemde elektrik nasıl elde ediliyor ve Nicola Tesla'nın projesinin bundan farkı nedir? Beni bu konularda aydınlatırsanız çok mutlu olurum.

Şimdi gerçekten bu konularda ciddi çalışmalar yaptığını iddia eden mi yoksa bunun aksini iddia edenler mi cahildir gerçekten bilmiyorum ancak anlamak istiyorum. Cahil olmayanların bir görevi vardır cahil olanları bu cahilliklerinden kurtarmaktır. Bunu ise bilime dayanan gerçekçi açıklamalar ile yaparlar en azından bu forumda böyle yaparlar yada yapmalılar da.

Burası önemli dediğim ve açıklamaya çalıştığım konularda siz neler biliyorsunuz? Bunları yazabilir misiniz?

Şimdi kim cahil kim değil bilemem ama bu türkü aramızdaki buzları biraz eritsin istiyorum. Eğer siz bir mesaj yazmaz iseniz anlayacağım ki beni cahil olarak görüyorsunuz. Bunu zaman gösterir. Ben açıklamalarımı detaylandırmaya ve bilim ışığında açıklamalar yapmaya hazırım.Yeter ki siz de tezlerinizi bana aktarma lütfu gösterin.

Bu türküyü çok severim. Siz de seveceksiniz. :)

Dinle sözüm al nasihat
Gözlerinde yaş incidir
Cahil ile etme sohbet
Her sözü bir baş incidir

Mürşit ile haşrolmayan
Dünyasını da ne bilir
Cahilde kem boş söz çok olur
Kendisini derya bilir

Yükün de lalü gevherse
Yıkma boncuğun hanınan
Saraf olmayan ne bilsin
Zanneder her taş incidir

Düçari der yar elinden
Çektiğimi mevla bilir
Boynum keskindir kılıca
Dağlarda taş incidir
Gözlerde yaş incidir

Düçari

Son düzenleme:
Şarkıyı bırak atasözlerine başla (cahilden burada kasıt okumamış anlamında değildir, bilmediğini bildiğini var sayan - ısrar edendir).

illerle-tartismayin-cunku-ben-hic-yenemedim_444174.jpg

BCnpGMSCIAAKQLq.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri