Havadan elektrik üretimi ve Tesla'nın gizli sırrı

Arkadaşım hemen savunmaya geçmene gerek yok, yanlış mı biliyorum diye sadece soru sordum, niye hemen hararetlendin ki anlamadım. Budası bir forum sitesi, burada amaç ısrarla bir fikri savunmak değil, ortaya atılan fikirlerle en doğru sonuca ulaşmak. Elbette herkesin kendi doğruları var, belki de herkesin kesin doğru bildiği bir çok yanlışı da olabilir.

Neden hareketleneyim sana sükünet içerisinde cevabımı verdim. Israrla savunduğumu sen iddia ediyorsun eğitimin yeterliyse sen de katkıda bulun. İşte bu doğru ve yanlışları masaya yatıralım bunun için uygun zemini oluşturun.

Kimseyi yargılamadan aşağılamadan yazılarınıza kendi düşüncelerinizi de ekleyin ki kim bu konuda ne düşünüyor öğrenelim. Uzman arkadaşlar bu konudaki fikirlerimizi değerlendirip bize doğru ve yanlışı göstersinler.

Örneğin şu basit yöntemle 1,5 m lik alüminyum torus şeklinde bir anten ve büyük bir pano kadar yer kaplayacak 100 PCB den oluşan bir sistemle 20-25 metrede 4-5 kW belki daha da fazla elektrik üretilebileceğini düşünüyorum ancak bunu ölümüne savunmuyorum. Sizlerin de bu konulardaki görüşlerini öğrenmek istiyorum. En son yazdığım uzun mesajımı sanırım bir arkadaş hızlı cevap verdiği için görmediniz okumadınız.

Ayrıca bana sakın sen yap demeyin köşeye sıkışınca hep bunu söylüyorsunuz burada foruma uygun herhangi bir şeyi tartışabiliriz. Örneğin uzay istasyonları ve ufoların çalışma prensipleri hakkında tartışsak yine sen yap mı diyeceksiniz. Tartışıyoruz okuyoruz ki yeni bir şeyler öğrenelim ve bu konulardaki düşüncelerimizi paylaşalım.

Sayın @AD_EM bey sizden bir cevap göremedim. Orffyreus ile ilgili yorumunuza verdiğim cevabı forumda kaç kişi anladı merak etmekteyim. Elektrik motoru ve bataryalar ne zaman icat edilmişti. Bu konularda aydınlatırsanız daha mantıklı açıklamalar yapıp konuyu daha uygun bir zeminde tartışmaya devam edebiliriz.

@Haldun1 abi konu biraz sivri olduğundan beni çok fevri ve agresif biri sanıyorlar. Dr Ziya ÖZEL hakkında bilgim yoktu sen yazınca biraz baktım. Sen de biliyorsun bu ülkede doğru düzgün çalışma yapanları çok sevmiyorlar. Sen de sistemin etliye sütlüye karışmayan uysal bir dişlisi ol istiyorlar. Para babaları sen böyle olduğun sürece malı götürüyor durum bundan ibaret.

Durma sen burada kendi kendine dönen tekerlek yap olmadı devreler kur yok atmosferdi şuydu buydu bunların gözüne sok sonra diyecekler biz biliyorduk zaten. Bunların karakteri böyle onlar kendilerini iyi bilirler.

Ancak ben şöyle düşünüyorum zeka intikamını er geç alır bu konuda kimsenin şüphesi olmasın. Ülkemizde adeta linç edilen böyle zeki beyinler gerekeni yapıp böyle hadsizlere haddini bildirecektir.

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sayın @AD_EM bey sizden bir cevap göremedim.

Orffyreus ile ilgili yorumunuza verdiğim cevabı forumda kaç kişi anladı merak etmekteyim.

Orffyreus ismi daha önce duymadığım bir isimdi ve onu ve yaptığı şeyi internetten bir araştırın istersen dediğin için bende bir kaç yabancı siteden ne dediğine baktım ve konuyla ilgili yazımı sende okudun.

ve fakat okuduktan sonra demişsin ki;

Bu konuyu bir de Türkçe olarak ve tarafsız gözlemcilerin olumlu görüşlerini de içeren daha iyi bir kaynaktan okuyabilirsin birazdan paylaşacağım.

Türkçe?...., tarafsız gözlemci?...dalga geçmiyorsun değil mi?

İyi derecede ingilizce seviyem varken ve bu offerius ve onun tekerleği hakkındaki yazılar çoğunlukla ingilizce iken, neden başkasının çevirdiği ve duygularını kattığı türkçe bir kaynağı doğru ve kabul edilebilir bir kaynak olarak alayım. (Birşeyin tarafsızlığı ve doğruluğu sen dedin diye olmaz ki. Bu arada paylaştığın sitedeki yazıyı da okudum.)

Ben 4 farklı siteden konu nedir ne değildir diye, okuma yapıyorum ve sen bu sitelere taraflı diyorsun. Sen devir-daime inandığın sürece( inanmak kelimesini kullanıyorum, çünkü ortada ispatlı bir şey yok), benim okuduğum ve karşılığında sana olumsuz verdiğim her kaynak senin için taraflı bir pozisyona düşecek. Dolayısıyla nasıl anlaşacağız ki sana karşılık vermemi bekliyorsun.?

Bir önceki yazımın sonunda şöyle demiştim.

Tüm bu anlatımlardan çıkardığım sonuç; devir daim makinası ile uğraşmak, bir "Perpetual Futility" yani daimi bir boşu boşunalıktır.

Birde demişsin ki?

Senin iddiana göre böyle bir tekerleği devridaim tekerleği döndürebilmesi için 1717 yılında elektrik motorunu icat etmiş ve bunu bir güç kaynağına bağlamış olmalıydı.

Elektrik motoru ve bataryalar ne zaman icat edilmişti.

Ben yazımda elektrikten ve güç kaynağından bahsetmedim ki sen bu motor ve batarya olayını nereden çıkardın? Enerji kelimesini sen elektrik ve akü diye mi anladın?

Termodinamiğin 1. kanunu: Enerjinin korunumu kanunu der ki:

Enerji ne oluşturulabilir nede yok edilebilir sadece biçimi değişir yani bir başka ifadeyle 'Enerji yokken var, varken yok edilemez ancak bir biçimden başka bir biçime dönüşebilir der.

Dolayısıyla daima dönecek olan bir şey, bir yerden bir şey almalı ki dönebilsin, değil mi? ve o aldığı şey sonsuz olsun ve hiç bitmesin ki denge bozulmasın. değil mi?

Şimdi hal böyleyken, bu enerjinin korunumu ilkesini bir de sen anlat? sen nasıl anlıyorsun?

Son düzenleme:
Türkçe?...., tarafsız gözlemci?...dalga geçmiyorsun değil mi?

İyi derecede ingilizce seviyem varken ve bu offerius ve onun tekerleği hakkındaki yazılar çoğunlukla ingilizce iken, neden başkasının çevirdiği ve duygularını kattığı türkçe bir kaynağı doğru ve kabul edilebilir bir kaynak olarak alayım. (Birşeyin tarafsızlığı ve doğruluğu sen dedin diye olmaz ki. Bu arada paylaştığın sitedeki yazıyı da okudum.)

Ben 4 farklı siteden konu nedir ne değildir diye, okuma yapıyorum ve sen bu sitelere taraflı diyorsun. Sen devir-daime inandığın sürece( inanmak kelimesini kullanıyorum, çünkü ortada ispatlı bir şey yok), benim okuduğum ve karşılığında sana olumsuz verdiğim her kaynak senin için taraflı bir pozisyona düşecek. Dolayısıyla nasıl anlaşacağız ki sana karşılık vermemi bekliyorsun.?

Türk? Sular seller gibi ingilizce biliyor? Bu şaka değilse çok tebrik ederim. Türkiye'de ingilizce öğrenmek çok zor bilenleri ayrıca kutlamak gerekli bana göre...

Taraf olma konusunda buradaki taraflar sistemi inceledikten sonra bunu bilim ve matematik temelinde değerlendirip cihazın çalıştığına ikna olanlar ve olmayanlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Bunu sonrasında yazdıkları yazılardan anlıyoruz.

İnancın bilimde yeri yoktur. En az sizdeki kadar şüphe ben de bulunmaktadır ancak kim inanıyor kim şüphe içerisinde araştırmasını sürdürüyor birazdan anlayacaksınız.

Ben yazımda elektrikten ve güç kaynağından bahsetmedim ki sen bu motor ve batarya olayını nereden çıkardın? Enerji kelimesini sen elektrik ve akü diye mi anladın?

İkna olanlar ve olmayanlar olarak tarafların ikiye ayrıldığından bahsetmiştik. Bence burada ikna olmayanlar da, matematik ve bilim temelinde olamayacağını düşünenler ve olaya tanık olmayıp bu olayı tümüyle yok sayanlar olmak üzere yine ikiye ayrılıyor.

Siz de olayı tümüyle yok mu sayıyorsunuz? Olası bilimsel teoriler içerisinde sizin okuduğunuz kaynaklarda 1880 lerde elektrik motorunun icadından daha önce bunu Orffyreus'un bulduğu konusunda şüpheler de bulunmakta. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Nükleer enerji kullanmış olabilir mi?

Termodinamiğin 1. kanunu: Enerjinin korunumu kanunu der ki:

Enerji ne oluşturulabilir nede yok edilebilir sadece biçimi değişir yani bir başka ifadeyle 'Enerji yokken var, varken yok edilemez ancak bir biçimden başka bir biçime dönüşebilir der.

Dolayısıyla daima dönecek olan bir şey, bir yerden bir şey almalı ki dönebilsin, değil mi? ve o aldığı şey sonsuz olsun ve hiç bitmesin ki denge bozulmasın. değil mi?

Şimdi hal böyleyken, bu enerjinin korunumu ilkesini bir de sen anlat? sen nasıl anlıyorsun?

Orffyreus kendi kendine dönen bir tekerlek yaptı diye termoninamiğin incileri mi dökülür sanıyorsunuz?

Bu tekerleğin devridaim makinası olarak gerçekten çalıştığını bir an için düşünüp bunu termodinamiğe zarar vermeden siz nasıl açıklardınız?

Aslına bakarsanız bu konuda daha önce bir başlık oluşturmuştum.

Öncesinde Perpetual motion yada perpetuum mobile konusunda ki düşüncelerimi içeren bu yazımı sizin de okumanızı öneriyorum.

Perpetual motion = Perpetual Futtility midir?

Bence bu konularda düşünmek, yapıldığı öne sürülen sistemleri inceleyip çalışıp çalışamayacakları hakkında matematiksel ve fiziksel açıklamalar yapmak bir insanı bu konularda çok fazla geliştiriyor.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/devirdaim-makinaları-hakkında.114932/

Yukarıdaki başlık kilitli olduğundan buraya yazamayacaksınız ancak sizden ricam bu konuyu bu linkten tartışmaya devam edelim. Daha önce oluşturduğum bu başlığa çok fazla katılım oldu ancak kimseden doğru düzgün bir açıklama görmedim.

Bu link
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/termodinamik-yasalarını-ispatlayalım.115162/

Öncelikle bu konuya ben termoninamik yasalarına zarar vermeden nasıl bir açıklama getirmişim bunu anlamaya çalışın sonrasında sizin yönelteceğiniz sorulara göre devam edelim.

Forumda bu konuda henüz beni anlayan biri çıkmasa da sizden bu konuda ümitliyim.

Ayrıca bir elektrik mühendisi olarak sizden havadan elektrik üretimi ile ilgili düşüncelerime de yorumlar bekliyorum.

Son düzenleme:
Türk? Sular seller gibi ingilizce biliyor? Bu şaka değilse çok tebrik ederim. Türkiye'de ingilizce öğrenmek çok zor bilenleri ayrıca kutlamak gerekli bana göre...
Tebriğin için teşekkür ederim :)
IOS programcısıysan Swift konusunda Standford Üniversitesi nin derslerinden birini
benden altyazıyla izlemişsin demektir.
Oktay Sinanoğlu nun bir konferansinda söylediklerini tekrar edeceğim, "TARZANCA" derdi.
Dünyanın yarısı biliyor, abartacak bir şey yok 6 ayda öğrenilir.

Perpetual Motion devridaim teorik olarak mümkün tabiki ama
pratikte bu teorik koşulları gerçekleyip,
bir enerjinin diğerine kayıpsız dönüşümünü sağlamak mümkün olmadığından,
kayıplardan ötürü bir yerde bu devir duracak demektir.
Bu süreyi yıllara, asırlara dahi çıkarabilirsin belki.
Yinede devridaim makinası dışarıya enerji veremez,
bu nedenle zaten gereksiz bir makina demektir.

Daha öncede söylediğim gibi
havadan bahsettiğine yakın metodla elektrik üretilir ama
bu enerji bahsettiğin seviyelerde değil,
denersen sende göreceksin ama ısrarla denemiyorsun.
Yani havadan enerji üretmek halihazırda kullandığımız yöntemlerin yanına yaklaşamadığından
o videolarda bahsedilen değerlere ulaşılamadı henüz, ulaşılacak gibide durmuyor.
Havadan enerjiyle çalışan gerçek bir devre var,
Küba da ambargo esnasında yaygın olarak yapıldı ve kullanıldı,
Pilsiz Radyo Devresi, örnekleri mevcut nette.
Tabi bu enerjiyi havaya verende yine insan.

Bir gerçek deney olarakta şunu örnek verebilirim:
'Motorun yapımını kanaldaki diğer videolardan inceleyebilirsiniz'.

Yinede gece dahil elektrik üretebilen güneş(imsi) panelleri yapılmaya çalışılıyor,
veya gündüz bir tek değil bir çok dalga boyunu elektrik enerjisine çevirebilecek
güneş panellerini ucuza üretebilmek için çabalar mevcut.

Yine bahsettiğimiz kablosuz enerji transferi için çalışmalar var.

Aynı şeyleri tekrar tekrar konuşmaya gerek yok,
hesaplar teoriler açık net, bunların aksi ispatlanamadı bu güne kadar,
aksini iddia eden hesaplar, tekrar edilebilir deneyle gösterir, ispat eder,
iddia sahibi ispatla mükelleftir.

@karaapak beni anlayamıyorsun. Yukarıdaki son yazımın önemli bir bölümünü öncelikle sayın @AD_EM beye yönelik olarak yazmıştım. Devridaim ve perpetual motion machine hakkında senin de görüşlerine ihtiyacım var ancak sen konuyu gerektiği kadar düşünüp yazmıyorsun.

Şu sorduğum iki soruya sizden çok net cevaplar bekliyorum. Benim bu sorulara verecek çok önemli ve çok net cevaplarım var ancak bunları duymadan önce beni anlamanız gerekiyor. Nedir o önemli iki soru?

"Orffyreus kendi kendine dönen bir tekerlek yaptı diye termoninamiğin incileri mi dökülür sanıyorsunuz?

Bu tekerleğin devridaim makinası olarak gerçekten çalıştığını bir an için düşünüp bunu termodinamiğe zarar vermeden siz nasıl açıklardınız?"

Bu sorulara sizlerden cevap bekliyorum siz cevapladıktan sonra ben de cevaplayacağım. Bu arada devridaim makinesi nedir? Perpetual motion machine nedir? Bu ikisi arasında bir fark var mıdır? Devridaim makinesi perpetual olarak hareketini sürdürürken aynı zamanda güç üretebilir mi? Bu gücü termodinamiğe zarar vermeden üretmeyi başarabilir mi? Bu nasıl mümkün olabilir?

Sayın @AD_EM bey ve @karaapak sizden ricam bu konularda daha önce yazdığım bu iki konuyu tüm yorumlarıyla hatta paylaştığım tüm videolar, şarkılar ve türküler ile birlikte tümüyle düşünerek yavaşça okuyun.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/devirdaim-makinaları-hakkında.114932/

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/termodinamik-yasalarını-ispatlayalım.115162/

Sonrasında yukarıda yazdığım sorulara cevaplar arayın ve bu cevapları benimle paylaşın. Termodinamik yasaları var ve dolayısıyla devridaim mümkün değildir gibi sığ bir bakışı asla kabul edemem. Buna matematik ve fizik bilgim müsaade etmez. Ben bu düşüncenin bilimsel bir inanç olduğunu düşünüyorum. Bilimde inanca yer yoktur. Termodinamik yasaları ampirik yasalardır. Doğru oldukları var sayılır. Ya doğruluklarının bazı istisnaları varsa yada sizin bilmediğiniz enerji kaynakları bulunuyorsa bunları da düşünmenizi istiyorum.

Orffyreus dışında böyle bir devridaimin nasıl yapılacağı ile ilgili açıklamalarda bulunup bunu matematiksel bir temele dayandıracağım ancak öncelikle sizden bu sorulara cevaplar bekliyorum.

Sayın @AD_EM beyden de bu sorulara cevap bekliyorum. Sonrasında havadan elektrik üretimi ile ilgili yazmaya devam edeceğim.

Son düzenleme:
Cevapladım zaten. Yine yazayım.
"Orffyreus kendi kendine dönen bir tekerlek yaptı diye termoninamiğin incileri mi dökülür sanıyorsunuz?
Yapmışsa dökülmez. Yüksek verimli bir dönüşüm sağlamıştır tebrik etmek lazım.
Dediğim gibi yıllarca dönebilir, bir gün duracak demektir.
Kandırmacaysa çok yazık, boş işlerle uğraşmamak lazım derim.

Bu tekerleğin devridaim makinası olarak gerçekten çalıştığını bir an için düşünüp bunu termodinamiğe zarar vermeden siz nasıl açıklardınız?"
Bunu açıklamanın bana bir faydası olsa uğraşır araştırır açıklarım ama
bunu iddia eden ben değilim, banane.

Devridaim makinesi perpetual olarak hareketini sürdürürken aynı zamanda güç üretebilir mi? Bu gücü termodinamiğe zarar vermeden yapmayı başarabilir mi? Bu nasıl mümkün olabilir?
Kapalı kutu ise dışarıya verilecek güç üretemez.

Senin açıklama yapmana gerek yok,
küçük boyuttada olsa çalıştığını düşündüğün sistemi gerçekte yapman lazım o kadar.
Zaten yapmayacaksan niye uğraşasın ki bu kadar.

Fizik yasalarının istisnası yoktur.
Yani bu makina için böyle geri kalanında sizin bildiğiniz gibi çalışıyor denemiyor.

Misal Newton yasaları 400 yıl hüküm sürdü,
Merkür ün yörüngesindeki presesyon hareketini açıklayamıyordu,
Einsten çıktı ve Newton yasaları yanlış doğrusu bu dedi,
ispatı hani dediler, işte matematiksel olarak böyle diye yazdı,
yetti mi hayır,
deneysel olarakta Güneş tutulmasında yıldızların konumuna bakın,
yerlerinden sapmış olarak göreceksiniz dedi,
deney gözlem yapıldı, evet Einstein haklı dendi.
Bir Merkür istisnası 400 yıllık yasaların yetersiz yanlış olduğunu ispatlamaya yetiyor.
Bilim böyle bir şey,
1 tane dediğin gibi makina yap göster bütün termodinamiği yeniden yazarsın sıkıntı yok.

@karaapak @AD_EM beyi bekliyorum kendisi de cevabını yazsın yazdığın tüm cümlelere cevap vereceğim.

Bu arada madem ingilizce biliyorsunuz bu konuda free energy konusunda izlemeye doyamayacağınız büyük yapım belgeseller var.

Surge ve Free Energy of Tesla belgesellerini buradan paylaşayım. Seveceğinize eminim. Bu konularda biraz daha bilgilenin ki böyle tek başıma deli durumuna düşmeyeyim. Cahil insanlar kendilerini akıllı zannederler. Bu anlamda ben deliliği seve seve kabul ederim.

Yabancı ülkelerde insanlar bu konuları, kıskanılacak kadar saygı ve hoşgörü içerisinde mükemmel şekilde tartışıp proje arkadaşları bulabiliyorlar. Bilim dünyası bu gibi enerji kaynaklarının zaten farkındalar. Bu kapitalizme çok uygun olmadığı için yaygınlaşamıyor. Bizler kapitalizm etkisinde modern köleleriz. Tüketip daha fazlası için daha fazla para ödemek zorunda bırakılan ahmaklar(ız)(sınız). Bunu fark ettiğinizde neden yaygınlaşamadığını ve kullanım alanı bulamadığını bu konularda araştırma yapan yada bu konudaki düşüncelerini paylaşan insanlara büyük çoğunluğun neden tepki gösterip alay ettiğini daha iyi anlayacaksınız. Bu konularda sizin sazan avi dediğiniz videolar bilerek kontrollü şekilde oluşturuluyorlar ancak ben size bu konuda doğru ve gerçek olanlarını ayıklayıp sunuyorum.

Ayrıca @AD_EM bey yazarsa yer çekiminin bir tür enerji olduğunu (kazanılan potansiyelin kinetiğe dönüşümünden çok daha farklı olarak- bu kadar sığ düşünmeyin) ve bu enerjiyle çalışan modern makinelerle ilgili çok daha ilginç paylaşımlar yapacağım ve matematiksel olarak size bu konuda ispat vereceğim.

Belgesellerin linkini vereyim.

Bu arada Free Energy of Nicola Tesla belgeselinin türkçe dublajlı olanı da varmış hemen ekleyeyim.

Son düzenleme:
Bu kadar saf olunmaz.
Mühendis olduğunu iddia eden bir adamla prof olduğunu (sağlık mı beslenmemi bir şeyle ilgili) eşi
ve tuttukları başka bir eleman 3 kişi amaçları dünyayı kurtarmakmış,
ölüm tehditleri alıyorlarmış free energy yüzünden,
hımm o zaman nette nasıl yapılır open source - açık kaynak free energy aleti yok,
biz bunu tam takım anlatan bir kaynak oluşturacağız demişler,
bu sayede dünyada free energy lise projesi olarak dahi yapılabilir engellenemez olacakmış.
Ama sitelerinde cihazı yaparken başvurabileceğiniz SAATLİK YARDIM ÜCRETİ 300 DOLAR,
ortada kaç yıldır doğru düzgün döküman yok,
çalıştığını iddia ettikleri ailecek kutladıkları sevinç gözyaşlarına boğuldukları cihaz prize takılı :)
----
Ek: Pardon ücreti yanlış anlamışım,
cihazı yapmak için gereken planları 300Dolara sonra,
nasıl yapılacağını anlatan derslerin saatini 1000 Dolara satıyorlarmış,
ayrıca hikaye olan indeogogo kampanyalarıda varmış.
https://www.metabunk.org/debunked-quantum-energy-generator-qeg-10kw-out-for-1kw-in.t3572/
----

İlk videoyu özetledim yinede izleyecek olan varsa,
1,5x hızda daha çekici oluyor ;)
Bıdı bıdı konuşulan boş videoları hiç sevemedim.
Birde buna belgesel mi diyorsun,
bir gerçeğe tanıklık etmeyen şeyden belge veya belgesel olmaz.

Adam mühendis eşi prof yani akedemik camiadan ve bilimden anlarlar diye düşüneceğiz,
iddialarıyla ilgili hiç bir makale yok, bilimsel dergilerde bir yazıları yok,
olsa atıf sayısına göre değer biçilir daha.

2. belgeseli izlemiştim eski bir belgeselin yeniden yapımı,
pembe dizi olarak izlenebilir,
Tesla hakkındaki komplo teorileri ve araya katıştırılmış birazcık gerçekle
sürükleyici bir bilim kurgu belgeselidir,
eski versiyonunu daha çok sevmiştim.

Cihazın hikaye olduğunu tartışan kaynaklardan biri:
https://www.metabunk.org/debunked-quantum-energy-generator-qeg-10kw-out-for-1kw-in.t3572/

Son düzenleme:
1. belgeselde bunu parayla sattıklarını bilmiyordum ama önemli değil zaten 3 dolar da dese sen zaten buna para vermezdin.

Yalnız 2. belgesel bugüne kadar yapılmış en kaliteli Tesla belgeselidir. Hatta ölmediğine ve Philedelpia deneyini yaptırmak ve daha başka nedenlerle bir benzerini bulup öldü açıklaması yaparak kendisini daha önemli projeler için kullandıklarına da üstü kapalı olarak değiniliyor.

Neyse uzatmayalım türkçe dublajlı olan versiyonda tam 38:32 de başlayan kısmı dikkatle dinledin mi bilmiyorum. Aynen şöyle diyor;

"Halka, enerjinin zaten havada var olduğunu kanıtlamaya karar vermiştim. Bunun için de 80 beygir gücünde bir alternatif akım motoru tasarlayarak güç kaynağı olan bir arabaya benzin yerine yerleştirdim. Elektrikli motorum bir hafta boyunca başka bir güç kaynağı olmaksızın çalıştı. Bu olağan üstü bir başarıydı. Bu aynı zamanda arabanın da saatte 150 km/s hızla gitmesini sağladı ama yatırımcıların tasarımımla hiç ilgilenmemesi beni çok şaşırttı. Çünkü satın alınmayacak bir şeyle hiç kimse ilgilenmezdi. Çünkü insanlar havadan enerji elde ederse, bunun için kimse para ödemezdi. O dönemde bazı gazeteler haberler yaparak benim kötü ruhlarla ilişkim olduğunu söylediler. Bu beni gerçekten çok üzdü."

1. belgeseldeki insanlar Nicola Tesla'nın bu projesine patentlerden ulaşarak gerçekleştiren diğer binlercesi gibi sıradan vasat insanlar. Çok büyütmeye gerek yok.

Buna free energy denmesi biliyorum biraz kulak tırmalıyor fakat bu enerjiye artık free enerji denilmiyor.

Radyan enerji (Radiant Energy) deniliyor ve bu enerjinin nasıl eldileceğinden bahsedeceğim.

Aslında bunun için yakın bir zamanda bir başlık oluşturdum. Senden ricam bu konuya şöyle bir 5 - 10 dk ayır ve bunun nasıl yapıldığını bize daha detaylı anlat.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/radiant-enerji-ve-dikey-dalga-longitudinal-wave.120706/

Öncelikle bu enerjiyi elde etmek için öyle silikon tabanlı paneller falan üretmeye gerek yok. Biliyorum sen bunu yapmayacaksın ama bir arkadaşımız şöyle bir sargı hazırlayıp bir deney yapmış;

Fig485.gif

"Ming also remarks:
For the set-up in the video, the secondary coil is wound using 1mm diameter enamelled copper wire, 365 turns around a 160mm diameter PVC pipe. The total coil length is 39.5cm. The total wire length of the secondary is approximately 182m. The white material is several layers of insulating glue to prevent arcing between adjacent turns when working with high voltage. The primary coil and the pick-up coil are wound with audio cable which is more than 4 square millimetres in cross section. The primary coil has 2 strands, 2 turns. The pick-up coil has 4 strands and only one turn. I use this thick wire, because I am going to use these coils for my high voltage project."

"Ming ayrıca şunları söylüyor:
Videodaki kurulum için ikincil bobin, 1 mm çapında emaye bakır tel kullanılarak, 365 mm çapındaki bir PVC borunun etrafında 365 dönerek sarılır. Toplam bobin uzunluğu 39,5 cm'dir. Sekonder telin toplam uzunluğu yaklaşık 182 m'dir. Beyaz malzeme, yüksek voltajla çalışırken bitişik dönüşler arasındaki arkı önlemek için birkaç yalıtım katmanı tabakalarıdır. Birincil bobin ve toplayıcı bobin, kesitte 4 milimetreden daha fazla olan ses kablosuyla sarılır. Birincil bobin 2 telli, 2 dönüşlüdür. Toplama bobininde 4 iplik ve sadece bir dönüş vardır. Bu kalın teli kullanıyorum çünkü yüksek voltaj projem için bu bobinleri kullanacağım."

Neyse fazla uzatmayalım böyle bir bobin hazırlamış ve mavi sargının uçlarını kuzey güney doğrultusunda aralarında belirli bir mesafe olacak şekilde toprağa bağlamış.

Sonrasında primer sargıyı sinyal jeneratörü ile çok düşük akım ile beslemiş. Oluşan osilasyon çeşitli frekanslarda özellikle rezonansa girdiği zamanlarda diğer uçtaki sargıdan ciddi miktarda AC akım olduğunu ölçmüş ve bununla bir devre hazırlayıp sadece bu enerjiyle bir ampülü yakmayı başarmış.

Fig507.jpg

Bu akımı nasıl tespit ettiğini şu videodan anlamaya çalışın.

Bu sistemde sinyal jeneratörü ile 1.23MHz frekansında diğer uçtan ciddi bir akım ölçüp bununla geri beslemeli bir devre kuramayacak mühendisin aklına şaşarım ki on binlercesi ve daha fazlası zaten yaptı. Sana hiç denk gelmedi mi?

Devreyi hemen paylaşayım. Bu enerji dalgalarına aynı zamanda longitudinal wave deniliyor ve aralarında 10 m bulunan iki toprak bağlantısı kullanılarak bir pikniğe yada Şebeke olmayan bir bölgeye gittiğinde bu radyan enerjiden faydalanıp elektriksiz kalmıyorsun. Şemadaki versiyonda yaklaşık 1-2 kW gücünde elektrik elde ediyorsun. Gördüğün gibi 150W lık 12 adet halojen ampülü yakabiliyor.

Hemen şemayı paylaşayım.

k32.gif

En son paylaştığım şemayı biliyorum yapmaya yeltenmeyeceksin ama en azından şu yukarıdaki basit olarak longitudinal wave konusunda paylaştığım videoyu izleyip hakkında biraz daha fazla açıklama yapabilir misin?

Bu nasıl bir savunma, züğürt tesellisi gibi,
bedava olan suyu bile bedava olanı kapının önünde aksa bile
şişeye doldurup parayla satabilirler, ve satıyorlar zaten,
bunu bile bile herkes alıyor zaten.
Elektriğin bedava üretilebilmesi parayla satılamayacağı anlamına gelmez.

Bu uydurmaları araştırmakla harcayacak vaktim yok,
ne zaman saygın bir bilim dergisinde makale yayınlar birisi,
o zaman oturur öğreniriz.

Öyle her ortaya atılan iddiaya inanıp uğraşsaydık ömür yetmezdi herhalde.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri