Atmosferik elektrik ve elde etme yöntemleri

Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak.

Havadan elektrik üretimi ile ilgili internet üzerinde çalıştığı iddia edilen bir çok devre var. Bu devreler çok düşük miktarda akım oluşturabiliyormuş.

Bu devre özetle şu şekilde;

t%C3%BCrk%C3%A7edevre.jpg

Fig29.jpg

Fig42.gif

Yalnız şöyle bir husus var. Bu devre PCB üzerinde 50 defa çoklanıp paralel bağlandığında bu PCB lerden iki tanesini kullanarak 96W gücünde elektrik üretmişler. Anten olarak 80 cm x 60 cm x 2mm lik alüminyumdan bir levha kullanılmış ve bağlantı şu şekilde yapılmıştır.

Fig36.gif

İlk bakıldığında delice görünüyor çünkü anten toprağa doğrudan bağlanmış ve tam ortasından devrenin anten bağlantısı sağlanıp 2 m mesafede 1 toprak bağlantısı daha yapılmış. Böyle olması yıldırımlardan korunmayı sağlıyormuş.

Ne diyorsunuz arkadaşlar bu PCB lerden 2 tanesi ile 3-3,5 metrede 96W elektrik elde edilebilir mi? Bu konuda daha önce çalışma yapmış arkadaşlar bu konuda ne diyorsunuz? Anteni biraz daha büyütüp daha yüksekte daha çok PCB ile daha fazlasını üretebilir miyiz?

bir ara çok basit olanını yaptım, çok düşük bir elektrik aldım, denemeden bilemeyiz, sonuçta işin maddi tarafı var. birde anten tarafında yüksek gerilim hattı varsa verim çok iyi olur.

birde anten tarafında yüksek gerilim hattı varsa verim çok iyi olur.

Verimin iyi olmasının tek ve yegane ihtimali bu mudur? Başka ihtimaller yok mudur?

İngilizceniz varsa youtube dan biraz araştırıp Atmospheric electric nedir bize biraz açıklayabilir misiniz?

Ben benzeri bir çalışma yapmıştım
Bir öğrenci projesiydi. Antenden alınan enerji cep telefonunu şarj ediyordu.
Ancak antenin yanında 5w RF gücü olan telsizinden oluşan elektrik alanı bataryayı şarj ediyordu.
Bu sistemin kurulacağı yerde elektromanyetik alan yoğunluğu ne kadar çok olursa o kadar enerji alinabilir.
Ekonomik bir yöntem değil.
Elektromanyetik alan oluşması için harcanan elektrik enerjisi çok fazla.

havadaki radyasyon yada elektrik yükü sadece bulutlu havalarda yoğun olur, ama yüksek gerilim hattı ne kadar yakınsa o kadar çok elektrik yükü vardır. attığın taş ürküttüğün kurbağaya deysin denemek için yapabilirsin ama ne kadar verim alırsın şüpheli

Tesla zaten ölmeden önce bunun üzerinde çalışıyordu. Adama yaptırtmadılar büyük ihtimalle :)

Evet tamamlayamadan projesini öldü. Ücretsiz ve sınırsıza yakın bir enerji üzerinde çalışıyordu.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,844
Son üye
mehmet.ali.turhan.99@gmai

Yeni konular

Geri