Bedava enerji üreten devre - yardım! (Akula 0083)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Merhaba arkadaşlar,

şu devreyi hazırlamak istiyorum ancak hazırlamadan önce anlamam gerekiyor.

9V luk gerilimi 1 sn boyunca veriyorlar ve daha sonra devre dışarıdan enerji istemeden çalışıyor. Bu sistemin 1W, 30W, 60W, 1kW, 4kW varyasyonları hazırlanabiliyor.

Konuyla ilgili video şu şekilde;

Bu videolardan binlercesi var. İddia ettiklerine göre devrenin gizli bir yerinde pil, akü vb. bir güç kaynağı bulunmuyor yada manyetik bir besleme yapılmıyor.

Elimde 30W lık versionunun tüm dökümanları bulunuyor. Devre şemasını veriyorum.

1_Ver3.jpg

Burada kullanılan rezonasyon ve transformasyonu sağlamak için kullanılan bir devre ancak nasıl çalıştığını anlamak o kadar kolay değil.

Başka bir video daha paylaşayım belki daha açıklayıcı olur.

1w lık versiyonu daha basit görünüyor ancak burada hangi transistörlerin kulanıldığı açıklanmamış fakat üzerinden geçen akımlara bakılarak tespit edilebilir.

Arkadaşlar bu devre nasıl çalışıyor yardımcı olabilirmisiniz. 30 W lık versiyonda TL494 'ün datasheetlerini inceledim ancak yine anlayamadım. Ferrit üzerinde üç sargı var 1 cm üzerine sırasıyla 19, 12, 7 sarım şeklinde yapılmış.

Arastirma ve gelistirme icin bu kadar caba sarf etmenizi takdir ediyorum benimde free energi ile ilgili cok prototip yapmisligim oldu ancak hepsi zamana ve imkansizliklara yenildi

Bu işleri tasvip etmesem de yardımım dokunsun Ayhan, videoda şemadaki 3. trans göremedim büyük soğutucuya bağlı trans 2n3055 deneyebilirsin.

Dediğim gibi bu iş anlamsız, birine kahvaltıda yarım dilim ekmek yedirip akşama kadar çalışmasını beklemeye benzetebiliriz. Madem sonsuza kadar bu parlaklıkta yanacak onların yerinde olsam hiç söndürmem, hatta abartıp tüm evin aydınlatmasını bundan sağlamaya kalkışırdım.

Dediğim gibi bu iş anlamsız, birine kahvaltıda yarım dilim ekmek yedirip akşama kadar çalışmasını beklemeye benzetebiliriz.

Transistör tespitin için teşekkür ederim. Doğru devreyi nihayet buldum.

Patetesin çok daha ucuz olduğunu bilen bir adama günde yarım dilim ekmek yemek fazla koymaz. :)
Yeter ki sağlıklı bir bünye için doğru beslenmeyi bilelim.

Öncelikle 1W lık olanının nihayi ve stabil çalışan versiyonunu paylaşayım.

1w_1.jpg

Burada sizin anladığınız gibi 3 koyalım 5 alalım gibi bir mantıktan ziyade inputa dahil olan bazı enerjilerin varlığı söz konusudur.

İlk olarak 1995 yılında keşfedilen bu enerji dalgaları dünyayın dış kısmında güney kutbundan kuzey kutbuna doğru akmaktadır. Bu enerjiyi doğru şekilde elektrik enerjisine çeviren devrelerdir bunlar.

Zamanında Türkiye'de bir enerji fuarında lansmanı yapılmıştı ancak patent sahibini dolandırmaya kalktıkları için o iş patladı. (TMZEnerji - tmzenerji.com) İsterseniz videosunu buradan izleyin. Patent sahibi Gürcü asıllı Tariel Kapanadze 'dir. İnternette bir dünya videosu bulunmaktadır. Diğer bütün devreler bu sistemin tipolojik eş değerleridir.

44W inputla 100KW üreten Kapagen Jeneratörü...

Arastirma ve gelistirme icin bu kadar caba sarf etmenizi takdir ediyorum benimde free energi ile ilgili cok prototip yapmisligim oldu ancak hepsi zamana ve imkansizliklara yenildi

Dostum merak etme yılmadan usanmadan çalışmak gerekiyor bu konuda öyle hemen pes etmeyelim. İmkanı olan biri denk gelir doğru yer, doğru zaman anlayamazsın nereden nereye geldiğini sana tavsiyem diğer arkadaşlar gibi insanlar inanmıyor diye prototipini parçalama sakla bir yerlerde dursun zamanı gelecektir.

Sonsuz yanan lamba konusuna gelince dünya genelinde üretilen led lerin toplam ömrü ortalama 50.000 saattir. (Yaklaşık 5 buçuk yıl). Devre ise doğru tasarlandığında 100 yıl kadar çalışabilir. Üretilen ürünlerin böyle zaman sınırına sahip olması ise planlı eskitme denilen bir konu ile ilgilidir ve çok ilginçtir. Konuyla ilgili Barış Özcan'ın bu enteresan videosunu izleyin anlayacaksınız.

Dünyanın manyetik alanı ile ilgili konuyu açıklayan bu text i mutlaka google translate ten geçirip okuyun. Sonra torus enerjisi ile ilgili aşağıdaki belgeseli izleyip konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olun. Sonra üzerine tartışırız.

"
This energy field is green, 6-18 inches high, and flows in waves
from south to north. The waves have tremendous amounts of energy.
Initial Tests With Clairvoyants
In August of 1995, I conducted tests with clairvoyants and clairsentients
(sensitives) to get more information to corroborate my experience;
namely, is there some type of energy field near the earth and what are it
characteristics? These first tests were conducted without telling the
sensitives of my experience or of the energy field. They were asked to
examine the higher/finer energy levels near the earth's surface and
determine what they could sense/see.
Results from the tests with the sensitives are as follows:
• There is an apple green colored energy field at the surface of
the earth with waves going through this energy field
The energy color was close to the color of a Granny Smith
apple. Clairvoyants said the green energy was difficult to see in
bright light but oasy to feel.
The energy varies from 6 to 36 inches in height above the
surface of the earth.
The waves move from south to north.
The wave crests are 15 - 18 inches apart and the peak of the
waves was about 4 - 5 inches in amplitude. The waves go
along for a small distance of 3 or 4 feet and then break up into a
series of shorter (i.e., higher frequency) waves with the same
amplitude. There may be breaks in the flow between the larger
and smaller waves but this was not verified.
Visual detection was most easy in early morning at dawn or just
before sunset in the evening.
Clairsentients experienced no difficulty in feeling the level of the
energy.
There is a huge amount of energy in the waves and the energy
is actually moving like the energy moves in an ocean wave.
Weather conditions such as wind do not affect the green energy
flow.
• The green energy field is not the same as the earth grids.
In all my research, I have never run across any description of a flowing
field of green energy at the surface of the earth. The green energy goes
from a minimum of 6 inches to a maximum of three feet above the
earth's surface depending on time of day and local environmental
conditions. The fact that the field goes from south to north indicates a
possible magnetic or polar connection with the green energy.
"

Ben free energy olayı olabileceğine inananlardanım.

Fakat bu devre hazır bitmiş teoriden çıkmış pratiğe dönmüş , peki o zaman millet eneyimi 20milyar dolara enerji santrali kursun , rüzgar enerjisi yapsın bence sahte bunlar.

Fakat bu benim ilgimi çekti bilimsel bişey ciddi ciddi üzerinde düşünüyorlar searl effect gereratör

Mantıken olayı aydınlatmaya çözmeye çalışayım; dc ile tetiklenecek eleman tristördür, bunu pille tetikliyor sonra çekerek olaya büyü katmış gibi davranıyor. başka inandığın enerji yok burda joule thief devresinin daha büyük daha kaba hali. SCR-tristör nedir araştır.

Arkadaş ısrarlı anlamamakta olayı başka tarafa çekmeye çalışıyorsun, tek dilime çıkardım başka bir şey yemeyeceksin akşama kadar çalışacak halin kalır mı?

Siz bu kafayla giderseniz dünyanın manyetik alanından elde edilen enerjiyi bile size parayla satarlar hatta nükleer diye kakalarlar emin olun. Kapitalizmde her zaman el değiştirecek emtialara ihtiyaç vardır.

@_devreci arkadaşım konu elektronik devre şemaları olduğu için oralara kadar giremiyorum. Malum konu çok derin ve vahim.

117 yıldır yanan ampül videosunu sonuna kadar izlediyseniz. Orada bir kartelden bahsediyor. O karteli boş verin siz bu kartele gelin.

Kartel bir numara en büyük ...

Sizi ciddiye alıp soru soranda kabahat...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar şu aşağıdaki videodaki çok basit devreyi hazırladıktan sonra sonuçları benimle paylaşabilir misiniz?

Devrede bir adet 220 - 9V Trafo, 0.047F ve 100pf kondansatör, bir adet 2n3904 transistör bir diyot ve 3 adet 5 mm lik şeffaf led kullanılmış.

Kapasitöre uyguladığınız anlık 9V luk gerilimin ardından ledler yanmaya başlıyor ve sönmüyor yada ne zaman sönüyor bunu test etmek için en az 1dk dan fazla yandığını doğrulayın ve bitsin artık bu tartışma ne diyorsunuz?

Denemek ister misiniz? Sonucunda aklınıza edebilirsiniz dikkatli olun.

Bende haftalarca yananı var,
hemde transistör diyot kondansatör felan kullanmıyor,
hemde anlık batarya değdirme olayı da yok,
teslanın zamanında transistör mü vardı,
sadece özel sarım trafom var onunla haftalarca 3 ledi yakıyor,
3 ledlisi 3000TL,
4 ledli 4000TL,
kaç ledli isterseniz hallederiz,
1 hafta yanması garantili yoksa iade edebilirsiniz,
trafoyu açarsanız iade almam :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,924
Son üye
xxdangee

Yeni konular

Geri