Hangisinin ısıya katkısı var ya da daha fazla?

Cevaplarınız için teşekkürler :).
Bu akımın 0 olması olayı günlük hayatımızda nerede kullanıyoruz ve nasıl bişey oluyor?
En basiti odadaki lamba ve anahtarı, açık devre iken 0 Amper.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Yüksekliği artırılabilir bir su tankı düşünün. Ve bu tankın yer seviyesinde hortumla uzatılmış bir musluğu olsun. Su tankının içindeki suyun yerden yüksekliğini devrenin voltajı gibi, musluğuda devrenin direnci gibi düşünün. Bu su tankını ne kadar yükseğe kaldırırsak hortumdan geçen su artar. aynı şekilde musluğu ne kadar gevşetirsek geçen su miktarı yine artar.
Fakat su tankı ne kadar yüksekte olursa olsun eğer çeşmeyi kapatırsak hiç su geçmez. Bu durum yüksek voltaj sıfır akım durumudur.

Piezolu çakmağa bir kez basıldığında kaç amperlik akım ortaya çıkar?

Piezolu çakmağa bir kez basıldığında kaç amperlik akım ortaya çıkar?
seni güzel çarpar ama öldürmez merak etme. özellikle tırnak dibinden denersen canının acısını hissedersin. ben elektroşok aletini kendim yaptım ve kendi üzerimde denedim, hatalıysam düzeltsinler 0,01-2 amper civarı olması lazım.

Forum istatistikleri

Konular
129,350
Kullanıcılar
451,822
Son üye
34erdi34

Yeni konular

Geri