Haftasonu projesi

Ben kartuşlu tv oyunlarını biliyorum, bunlar da ilginçmiş ... teknolojiye bak nerden nereye :).

O teybe az kafa ayarı yapmazdık programı doğru okuyup yüklesin diye :D:D:D:D

İlk bilgisiyarım Sinclair zx spectrum larda teyp ünitesi falan yoktu Comodor 64 teyp ünitesi ile devrim yapmıştı. Amiga 500 ise 0. trackı da okuyup kaydedebildiği için çok popüler bir yazılım firmasının key disketini amigada disk copy yapıp çoğaltmıştım :D:D:D:D:D

İlk bilgisiyarım Sinclair zx spectrum larda teyp ünitesi falan yoktu Comodor 64 teyp ünitesi ile devrim yapmıştı. Amiga 500 ise 0. trackı da okuyup kaydedebildiği için çok popüler bir yazılım firmasının key disketini amigada disk copy yapıp çoğaltmıştım :D:D:D:D:D
Selamlar
Forumdaki genç arkadaşlar dediklerinizi anlamaya çalışıyorlardır disket falan:D:D:D:D

Disket çok sonraki yıllardaydı. 27.500.000._ Tl ye bir olivetti 80286 işlemcilipc almıştım. (o paraya kalıpçı frezesi satılıyordu) 40 MB hard disk, 256 kb ekran kartı vardı. Monitör modern monochrome VGA :p:p:p:p Ancak bir döküman yazmak için yazı programı lazımdı. Ara tara birinden 5 1/4 inç diskette program buldum. Ancak benim makine yeni olduğu için 3,5 inç disket sürücü var. İki sürücüye sahip bir makina bulduk. Diskcopy a: b: /s /x gibi bi komutla program aktarıldı. Printerden yazının çıktısını alınca bayram etmiştim. :D:D:D:D
indir.jpg

MB mi :p:p:p:p Megabyte ram i kim kaybetmiş. Şimdi merak ettim Wikipediada 640 KB diyor. :D:D:D MS Dos 3.01 işletim sistemi vardı. :D:D:D

Ben kartuşlu tv oyunlarını biliyorum, bunlar da ilginçmiş ... teknolojiye bak nerden nereye :).

Dostum, isviçre'den bi arkadaş atari getirmişti. Hiç bir evde tv ye bağlatmıyolardı. Tv bozulur diye :D:D:D

@by lent, kaç doğumluydun?:) bu atari olayı 40 yılı kesin var :D Sayın Binbaşı'nın fotoğrafları görünce hepsi gözümde canladı :D

Forum istatistikleri

Konular
128,615
Kullanıcılar
450,618
Son üye
FerasFx

Yeni konular

Geri