gsd dosyaları nasıl oluşturuluyor?

vekilpazar

Üye
arkadaşlar simatic manager de gsd dosyası nasıl oluşturuluyor.Bu konuda elnde dokumanı olan arkadaşlar paylaşabilir mi?Veya bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi.Yardımlarınızı bekliyorum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
bilidiğim kadarıyla simatic manager gsd dosyası oluşturmaz, sadece mevcut gsd dosyasını simatic manager e yükleyebilirsiniz.

evet öyleymiş ama not defterinde hazırlanıp simatic manager e tanıtılabiliyormuş. ama ben nasıl yapıldığını bilmiyorum. bu konuda yardım bekliyorum.

hangi aygıt için gsd dosyası hazırlayacaksın hazır gsd dosyasını bulman mümkün değilmi

Universal module 6ES7 133-1BL00-0XB0 ve masterdrivers 6ES7 090 -0X84-0FF0/0FF5

aygıtları için gsd dosyası lazım.
Universal module 6ES7 133-1BL00-0XB0 bu dosya siemensin sitesinde teks dosyası halinde var fakat gsd kendimiz gsd ye dönüştürmemiz gerekiyormuş.Yardımcı olabilirmisiniz.

tamam txt olarak notepad de aç farklı kaydet de uzantı adını gsd olarak kaydet olur.
dosya.gsd şekliyle olacak.

vvkaymak arkadaşım bu şekilde yapıyorum. ama simatic manager 5.5 e tanıtamadım. Acaba yüklemede mi hata yapıyorum onu da anlayamadım.install e tıkladığımda undone hatası veriyor.

hardware ekranında projeyi kapat öyle yükle proje açıkken yükleyemessin.

hardware ekranında projeyi kapat öyle yükle proje açıkken yükleyemessin.

Sayın vkaymak arkadaşım ekteki programdaki gsd dosyalarını bulmama yardımcı olabilirmisin.

Ekli dosyalar

• Cozgu_ye.zip
    411.9 KB · Görüntüleme: 40
cihazların tam markasını adını, modelini ve elindeki txt dosya olarak var olan gsd dosyasını gönderirmisin.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,941
Son üye
niwan

Yeni konular

Geri