S7 1200 PLC ile ABB ACS880 sürücüyü profinet ile haberleştirme hakkında

Birseyadam

Üye
Merhaba arkadaşlar . Öncelikle şunu belirtmeliyim profinet haberleşme konusunda ilk deneyimim olacak . sorularım size göre çok basit olabilir lütfen ön yargılı olmayın. Yaptığım işlemleri madde madde olarak yazıyorum.

1- PLC ile ACS880 profinet üzerinden bağladım.
2- GSD dosyasını yükledim.

Yukarıdaki maddeleri yaptım . bundan sonrasını bayağı bir araştırdım . durum ve control word lerini adreslerini buldum ancak PLC den veri alıp gönderme işini nasıl yapacağım . HEX adresler var bunları nasıl tanımlayacağım . yani bundan sonrasına geçemedim. izlediğim videolarda adresleri bulup çevirip giriyorlar ancak nasıl neye göre yapıyorlar pek değinilmemiş .elinizde kaynak varsa yada yardımcı olacak arkadaş şimdiden teşekkür ediyorum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba aşağıdaki video da profibus üzerinden haberleşme örneği var ama mantığın aynı olması lazım diye düşünüyorum.

Merhaba öncelikle zaman ayırıp cevapladığınız için teşekkür ederim. Bu videoyu izlemiştim ancak anlayamamıştım.
Ekran görüntüsü 2023-04-14 101004.png

Ekran görüntüsü 2023-04-14 100952.png

Örnek videolar bakmıştım . bu aşamaya geliyorum geliyorum ancak buradaki adresleri nasıl tanımlayacağım. ne şekilde yapılıyor . ezber mantığıyla gitmekte istemiyorum . detaylı birşey bulamadım .buradaki acs_drive_para ve acs_drive_pzd nedir nasıl kullanılacak gibi bir sürü kafamda soru işaretleri var

Merhaba öncelikle zaman ayırıp cevapladığınız için teşekkür ederim. Bu videoyu izlemiştim ancak anlayamamıştım.
Ekli dosyayı görüntüle 97380
Ekli dosyayı görüntüle 97379
Örnek videolar bakmıştım . bu aşamaya geliyorum geliyorum ancak buradaki adresleri nasıl tanımlayacağım. ne şekilde yapılıyor . ezber mantığıyla gitmekte istemiyorum . detaylı birşey bulamadım .buradaki acs_drive_para ve acs_drive_pzd nedir nasıl kullanılacak gibi bir sürü kafamda soru işaretleri var

.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri