Grup AR-GE Smart SVC reaktör ayarı

Her faz için (enküçük değer olan) 1,5kVAr şönt reaktör işinizi fazlasıyla görür. Bunlara ilaveten bir adet şönt reaktör sürücüsü de gerekli (GK 5.0 E).
İskontosuz fiyat için linke bakınız: http://www.gruparge.com/docs/fiyat_listesi.pdf

Size en yakın tedarikçi içinde şirketle iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba genc arkadas oncelikle ilginize tesekkur ederim.rica etsem basitce pano Devre sema si ni cizermisiniz malze me sipari si icin buna ibtiyacim var eksik siparis vermek istemiyorum.sayac kombi .simdiden tesekkurler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba genc arkadas oncelikle ilginize tesekkur ederim.rica etsem basitce pano Devre sema si ni cizermisiniz malze me sipari si icin buna ibtiyacim var eksik siparis vermek istemiyorum.sayac kombi .simdiden tesekkurler.

Hiç kompanzasyon işi yapmamışsanız eğer (işinin ehli kişilerden) yardım alınız sn. suvari029.
Kompanzasyonun basiti olmaz. İlk kurulumdan sonra sorunlar yaşarsınız. İşletmeyi yerinde inceleyip ondan sonra pano dizaynına geçilir. Sizin bu düşük yükünüze göre (şuan için) belirli olanlar sadece her faz için 1,5kVAr'lık reaktörlerdir. Kondansatör kademeleri için (antibiyotik alır gibi) ezberden konuşmak olmaz. Seçilecek kondansatörer belkide hiç kullanılmayacak. Sadece monofaze birkaç kondansatörle çözüme gidilecek. 6 kademe ile de yapılabilir bu iş 12 kademe ile de...
Akım trafoları da gerekli bu işe, sigorta+kontaktör+kondansatör kombinasyonu da. Seçilecek kondansatörlere göre sigorta amperajı ve kontaktör gücü değişecek, kompanzasyon ana şalteri değişecek, pano kablo kesitleri değişecek. Birbirini etkileyen argüman sayısı fazla.
Yerinde keşiften önce sipariş vermek uygun değil bana göre...

Hiç kompanzasyon işi yapmamışsanız eğer (işinin ehli kişilerden) yardım alınız sn. suvari029.
Kompanzasyonun basiti olmaz. İlk kurulumdan sonra sorunlar yaşarsınız. İşletmeyi yerinde inceleyip ondan sonra pano dizaynına geçilir. Sizin bu düşük yükünüze göre (şuan için) belirli olanlar sadece her faz için 1,5kVAr'lık reaktörlerdir. Kondansatör kademeleri için (antibiyotik alır gibi) ezberden konuşmak olmaz. Seçilecek kondansatörer belkide hiç kullanılmayacak. Sadece monofaze birkaç kondansatörle çözüme gidilecek. 6 kademe ile de yapılabilir bu iş 12 kademe ile de...Ben devredeki
Akım trafoları da gerekli bu işe, sigorta+kontaktör+kondansatör kombinasyonu da. Seçilecek kondansatörlere göre sigorta amperajı ve kontaktör gücü değişecek, kompanzasyon ana şalteri değişecek, pano kablo kesitleri değişecek. Birbirini etkileyen argüman sayısı fazla.
Yerinde keşiften önce sipariş vermek uygun değil bana göre...

benim istedigim devre sema si ekipman secimleri icjn hesaplamalar yapilacak.degerler olmDan devre semasini paylasabilirmisiniz.kompanzasyon hakkinda bilgim var ancak ugulama yap ma yali cok oldu.elektrik teknikeriyim bu arada.

benim istedigim devre sema si ekipman secimleri icjn hesaplamalar yapilacak.degerler olmDan devre semasini paylasabilirmisiniz.kompanzasyon hakkinda bilgim var ancak ugulama yap ma yali cok oldu.elektrik teknikeriyim bu arada.

Sn. seçili'nin hazırladığı resimden faydalanabilirsiniz: https://www.kontrolkalemi.com/forum/kompanzasyon/25451-resimli-kompanzasyon-semasi.html

Bağlantı şekilleri röleye göre değişiklik göstermekte. Forumda bununla ilgili olarak daha çok dökümana ulaşabilirsiniz. Temel olarak giriş için aşağıdaki konuya da bakın:
https://www.kontrolkalemi.com/forum/kompanzasyon/4188-kompanzasyona-giris.html

Peki sistemde kademeye bağlı monofaze veya trifaze şönt raaktör var üzerine de svc li şönt reaktör grubu var. Röle bu ayrımı yaparak önce direkt bağlı grubu devreye alıp üzerine sürücü ile gerekli ilaveleri yapabiliyor mu? böyle bir mantıksal işlemi kendi içerisinde çözüp uygulayabilir mi?

Yo ihtiyaç duyulmamış önceden sabitler bağlıymış yeterli gelmiyor şuan değişken bir kapasitif yük var 1.5 le çözülebilir ama svc li 1.5 le çözülebilir. komple sistemi 5 lik svc ye çevirmekten se mevcutun üzerine svc eklemek ten bahsettim

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,943
Son üye
Ali4129

Yeni konular

Geri