GMTCNT PLC ile Mitsubishi D700 serisi İnverteri RS485 ile kontrol etmek

kayali27

Üye
Selâmün aleyküm , değerli arkadaşlar GMTCNT marka 196T PLC ile Mitsubishi marka d700 serisi inverter arasında RS485 haberleşme ile akım frekans ve voltaj gibi değerleri okuyabiliyorum. Ancak start , stop ve set frekans gibi fonksiyonları kontrol edimiyorum.
Bu konu hakkında yardımlarınızı beklemekteyim.
Şimdiden teşekkür ederim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
GMT' nin forum sitesinden indirdiğim GMTCNT PLC ile MICNO serisi invertörün haberleşmesine ilişkin örnek programı ekliyorum.
Invertör adreslerini değiştirerek istediğiniz invertörle haberleşmenize yardımcı olacaktır.

Ekli dosyalar

• GMTSuite_HMI_MICNO_Inverter.rar
    2.1 MB · Görüntüleme: 35
Selâmün aleyküm , değerli arkadaşlar GMTCNT marka 196T PLC ile Mitsubishi marka d700 serisi inverter arasında RS485 haberleşme ile akım frekans ve voltaj gibi değerleri okuyabiliyorum. Ancak start , stop ve set frekans gibi fonksiyonları kontrol edimiyorum.
Bu konu hakkında yardımlarınızı beklemekteyim.
Şimdiden teşekkür ederim.

hocam merhaba gmt plc ile hemen hemen tüm inverterlere bağlanabiliyorum. fakat mitsubishiye bağlanamadım. Yapmam gereken farklı bir durum var mıdır ?

hocam merhaba gmt plc ile hemen hemen tüm inverterlere bağlanabiliyorum. fakat mitsubishiye bağlanamadım. Yapmam gereken farklı bir durum var mıdır ?
Egemen bey merhaba,
Ben de GMT GLC396T ile AC Servo Sürücü (Nikki denso) RS232 ile haberleşme yapmak istiyorum. nasıl yapabilirim? nereden nasıl başlamalıyım? yapmak istediğim Sürücüden akım, frekans, arıza v.b. gibi bazı verileri almak.

Egemen bey merhaba,
Ben de GMT GLC396T ile AC Servo Sürücü (Nikki denso) RS232 ile haberleşme yapmak istiyorum. nasıl yapabilirim? nereden nasıl başlamalıyım? yapmak istediğim Sürücüden akım, frekans, arıza v.b. gibi bazı verileri almak.
Merhaba gmt micno inverter haberleşmesine bakın isterseniz. (YouTube üzerinden) daha sonra kendi surucunuzun manuelinden adreslerini girerek yapabilirsiniz .

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri