Geniş ölçüm alanlı, ibreli, DIN PPM yapım ve notları

İyiki çayımı yanımda getirmişiim ;P

kaçak çaylar böcüklü olduğu kesin. gerçi o çaylar Çin'den çalınan çay fidelerinin devamı kim çaldı?

Abi izliyoz tabi.. Ama çaktırmadan. Ortaya nasıl bir proje çıkacak merakla bekliyoz.

Bu analog göstergeleri nasıl süreceksiniz hesap kitapları nasıl olcak çok merak içindeyim.

Herkese selamlar,Yamyam hocamın LM1875 ampli projesini kullanarak birlikte forum üzerinden bir çalışma yaptık.Kendisinin yönergelleri ile çok kaliteli güzel bir anfi yapmış oldum.Anfi biterken LM3915 ile vumetre yapmaya karar verdim Kendi tasarımı olan PPM projesini yaptıkSağ olsun her zamanki gibi çok yardımcı oldu .Ancak çalışmalarımız başarı ile sonuçlanmasına rağmen bir türlü orjinal LM3915 temin edemediğimiz için DOT modunda ilk ledler daima yanık olarak kalıyordu.Bu da beni hep rahatsız etti.Yazışmalarımız sırasında Yamyam hocamın ibreli PPM yapabiliriz fikri bana çok cazip geldi ve kendisinin açmış olduğu bu başlık altında çalışmalarımıza başlayacağız.Kendisine şimdiden çok teşekkür ediyorum.Böcüklü çayını alan gelmiş bile :D hoşgeldiniz arkadaşlar.
Bu çalışmaya başlarken ilk önce ibre temin etmemiz gerekiyordu. Türkiye'de bulmamız mümkün olmadığı için Aliexpress'den sipariş verdim.İbre ile hem dB ölçümü ,hem de Anfi çıkış Watt ölçümü yapacağız.Daha detaylı teknik bilgileri Yamyam hocam verse daha güzel olur.

Hocam bu arada ibreler uçağa binmiş:D

https://tr.aliexpress.com/item/1005001386937081.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.641b4c4dwGVDub

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri