40db ölçüm alanlı YARI-PROFESYONEL DIN PPM yapımı

Yamyam Hocam PPM display etiketini yaptım .Biraz geç oldu ama bilmem nasıl olmuş?
Teşekkür ederim hocam.PPMulator de çekim için tek sıkıntımız olabilir.Program demo olduğu için çalışırken bir süre sonra zaman aşımı diyor ve PPM i kapatıyor.

Teşekkür ederim hocam.PPMulator de çekim için tek sıkıntımız olabilir.Program demo olduğu için çalışırken bir süre sonra zaman aşımı diyor ve PPM i kapatıyor.
Tüm programı sil PC den.
Yeniden kur. Hala gıbızlanırsa başka bir PC ye kur. Video çeksen yeterlidir.

Program çalışıyor ama en fazla 3 dakika sonra kapanıyor.

Evet süre çok yetersiz .İşte baktın, gördün ver parayı al diyor:D
Dediğim gibi programı komple silip temizlik yaptıktan sonra yeniden yüklersen bir 20 gün daha kullanabilirsin. Ya da başka bir DIN PPM bulmalısın.
Ama PPM-ULA nın DIN PPM skalası senin DIN PPM ile bire bir uyumlu gibi idi. Bu yüzden profesyonel bir DIN PPM ile bizim amatörce yapmış olduğumuz DIN PPM üst üste gözlemlendiğinde, neredeyse birbiri ile aynı gibidir.
Tabii ki profesyonel bir DIN PPM de çözünürlük 0.2db dir. Ancak amatör bir tasarımda da bu kadar çözünürlüğe ihtiyaç duyulmaz.

Dediğim gibi programı komple silip temizlik yaptıktan sonra yeniden yüklersen bir 20 gün daha kullanabilirsin. Ya da başka bir DIN PPM bulmalısın.
Bu programı gün sınırlaması olarak demo yapmamışlar.Program her özelliği ile çalışıyor ancak kullanırken süre(dakika) kısıtlaması koymuşlar.Eğer satın alırsan aktivasyon kodunu girince süre (dakika) sınırlaması kalkıyor.Aslında bizim test için çok uygundu.Keşke bir hafta ,15 gün kullanımlı olsaydı.Mesela MI osiloskop programı öyleydi.21 gün kullanım süreli idi.Ben 21 günde PPM in bütün testlerini MI deki sinyal jeneratörü ile yapmıştım.Başka bir PPM bulursam onunla çekim yaparız.

Bu programı gün sınırlaması olarak demo yapmamışlar.Program her özelliği ile çalışıyor ancak kullanırken süre(dakika) kısıtlaması koymuşlar.Eğer satın alırsan aktivasyon kodunu girince süre (dakika) sınırlaması kalkıyor.Aslında bizim test için çok uygundu.Keşke bir hafta ,15 gün kullanımlı olsaydı.Mesela MI osiloskop programı öyleydi.21 gün kullanım süreli idi.Ben 21 günde PPM in bütün testlerini MI deki sinyal jeneratörü ile yapmıştım.Başka bir PPM bulursam onunla çekim yaparız.
Haa..
O zaman şöyle yaparız.
Test aşamalarını belli bölgeler dahilinde yaparız.
Örneğin seviye kontrol testi.
0db den -10db -16db -19db -22db yani skalada yazan tüm yazı değerleri ile ton vererek seviyelerin doğruluğu.
Sonra videomuzu PAUSE yaparız. Arkasından frekans karakteristiği için 20Hz ten 20kHz e kadar frekansları 1 dk içerisinde süpürürüz. Bu kısmı da videoya dahil ederiz.
En sonra bir müzik eseri çalarız 2 dk lık inişli çıkışlı ve aşırı yükseklere zıplayabilen bir müzik eseri bulduk mu dadından yinmez.
Yani 3 adet video çekilir ama PPM-ULA nın kapanmasından önce çektiğimiz videoyu pause yapıp devam edebiliriz.
Böylece 5-6dk lık bir tanıtım videomuz olur.

Haa..
O zaman şöyle yaparız.
Test aşamalarını belli bölgeler dahilinde yaparız.
Örneğin seviye kontrol testi.
0db den -10db -16db -19db -22db yani skalada yazan tüm yazı değerleri ile ton vererek seviyelerin doğruluğu.
Sonra videomuzu PAUSE yaparız. Arkasından frekans karakteristiği için 20Hz ten 20kHz e kadar frekansları 1 dk içerisinde süpürürüz. Bu kısmı da videoya dahil ederiz.
En sonra bir müzik eseri çalarız 2 dk lık inişli çıkışlı ve aşırı yükseklere zıplayabilen bir müzik eseri bulduk mu dadından yinmez.
Yani 3 adet video çekilir ama PPM-ULA nın kapanmasından önce çektiğimiz videoyu pause yapıp devam edebiliriz.
Böylece 5-6dk lık bir tanıtım videomuz olur.
Evet bu şekilde parça parça çekip birleştiririz. :D

Hocam bu test için sizin yönergelerinizi bekliyorum.Çalışmalara başlayalım mı yavaş yavaş.Önce dediğiniz gibi skala değerlerinin kayıtlarını mı yapacağız?

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri