GEA Chiller AL401 arızası

burak737

Üye
Katılım
7 Kas 2011
Mesajlar
2
Puanları
1
Yaş
66
Merhaba arkadaşlar ;

GEA marka GLAC 5703 model Chillerimiz AL401 hatası vermektedir. GEA nın kitabında bu arıza kodu için "Fault, sensor 1" demektedir. Sizce bu 1.sensördeki hatadan kasıt nedir ? Veya bu arıza ile ilgili olarak fikir sahibi olan bir arkadaşım bana yardımcı olabilir mi ?
Teşekkür Ederim
 
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

serkan_48

Profesyonel Üye
Katılım
5 Ağu 2009
Mesajlar
12,309
Puanları
4,156
Yaş
42
Konum
Antalya
cihaz hakkında elimde döküman ve şema yok ama sensör sıralamalarına bakmak lazım..

Olası problem çıkış suyu sıcaklığı sensörü olabilir.. Cihazlarda en önemli yani ilk sırada gelen sensörlerdendir..

Cihaz hakkında biraz bilgi edinirsem daha detaylı yardımcı olabilirim. Elinizde dökümanlar dijital ortamda varsa foruma yuklerseniz sevinirim..
 

Metin_Ce

Üye
Katılım
29 Tem 2010
Mesajlar
50
Puanları
1
Serkan arkadaşımın dediği gibi arızalı yada yanlış okuyan bir sensörden dolayı fault veriyor. Bende oreration manuel var ve burada arıza kodları yazıyor ve otomatik resetli bir alarm olduğunu belirtiyor. yani arıza normale döndüğünde chiller otomatik olarak devreye girecek. Sensörün hangisi olduğu ile ilgili bir bilgi yok. dış hava sıcaklığı, programlanan chiller çalışma şartlarında ki sıcaklıktan aşağıda olması durumunda da bu arızayı verebilir. Elektrik şemasından sensörün yerini tespit edip arızalı olup olmadığının kontrolün yapılması gerekiyor. Yada chiller kontrol panelinden parametreler kontrol edilerek cihazın dış hava çalışma sıcaklık parametrelerinin kontrol edilmesi gerekebilir.

Saygılar.
 

Forum istatistikleri

Konular
122,205
Mesajlar
861,925
Kullanıcılar
438,706
Son üye
Abdullah CEBE

Yeni konular

Üst