Samsung ecobbble 8E kod hatası

farici

Üye
merhabalar

samsung ecobbble çamaşır makinesi var. 8E kod hatası alıyoruz.
daha önce 8E hata mesajını arada veriyordu. şimdi devamlı bu hatayı veriyor ve çamaşır makinasını kullanmamıza izin vermiyor.
yaşadıklarımızı yazayım size , belki bize yardımcı olursunuz ;
1. en son hata mesajı aldıktan sonra makineyi akşam fişten çekip bıraktık. ertesi gün makineyi çalıştırdığımızda belli seviye kadar çalıştı (15-20 dk) tekrar 8e hatası verıdi.
2. şimdi fişi çıkarıp bekledikten (power tuşunu ve başlattoşuna 10sn basılı tutmak dahil) sonra tekrar fişi takıp çalıştırmak istediğimizde bu sefer hiç çalışmadan 8E hatası veriyor
3. fişi çıkarııp tekrar başlattığımızda aynı programı veya programı değiştirdiğimizde hatta programı durulama-sıkma ya çevirdiğimizde 8E hata vermeye devam ediyor
4. içine çok fazla çamaşır koyduğumuzda veya az çamaşır koyduğumuzda da fark etmiyor. su bile almadan 8e hatası veriyor. çamaşır kilo sorunu olabilir diyen olur diye yazdım. bu demeleride yaptık. olmuyor.
5. Kalibrasyon İşlemi yapmaya çalıştım ama ne yazık ki o ekrana geçemiyorum. yine 8E hatası veriyor. youtube taki bütün Samsung Çamaşır Makinesi Kalibrasyon İşlemi yollarını uyguladım. olmuyor.

internette çözümle alakalı olarak baya aratırma yaptım , en son "VRT + sensörü arızalı." kalıyor. değiştirilmesi lazım .
bu arıza nedenin çözümü konusunda ne yapabilirim? gerçekten VRT + sensörü arızalı ve değişrmem gerekiyor.

sizce nedir bunun çözümü

Ekli dosyalar

• WhatsApp Görsel 2023-05-29 saat 13.56.32.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-05-29 saat 13.56.32.jpg
    97.8 KB · Görüntüleme: 13
  • WhatsApp Görsel 2023-05-29 saat 13.12.42.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-05-29 saat 13.12.42.jpg
    97.1 KB · Görüntüleme: 15
merhabalar

titreşim sensörüü derken ekteki resimleri kast ediyoruz sanırım.
burada da değişim i anlatıyor.
bunu yapmam lazım değil mi?

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2023-05-30 115614.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-30 115614.png
    616 KB · Görüntüleme: 6
  • Ekran görüntüsü 2023-05-30 115554.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-30 115554.png
    225.2 KB · Görüntüleme: 8
Evet bu sensör değişince problemi çözülmüş olacak.Amortisörler sağlam değilse el değmişken onlar da değişmeli.

önce yapacağım ; yabancı sitelerde anakart elektrik bağlantılarını kontrol ediniz diyede yazıyor. akşam sökeceğim. elektrik bağlantılarını söküp tekrar takacağım bağlantıları kontrol edeceğim.
bakalım sorun devam ederse titreşim (vibrasyon) sensörü değiştieceğim.
umarım sorun çözülür. buradan sonucu yazacağım.

günaydın
akşam anakart elektrik bağlantırını çıkarıp tekrar bağladım. diğer bağlantıları kontrol ettim (bağlantıları sıkıştırdım)
sonrasında ne oldu ; 8E hatası vermedi. 2 parti çamaşır yakıdık. şu anda hata mesajı vermiyor.
inşallah sorun basit şekilde çözülmüştür.

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan

Yeni konular

Geri