güneş paneli 50 kw işçilik maliyer hesabı

harif4

Üye
50 kw gücünde güneş enerji sitemi kuracağız sadece malzemeleri hariç işçilik ücreti yaklaşık ne olabilir.saygılar

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
TL'ye yapmazlar yani ille euro olacak.

250kw lik anahtar teslimi verilen fiyat 325000$ dir firma konyadadir. ancak bana genede ekonomik gelmedi.

soruyu soran arkadaş malzemeler hariç demiş çok değil mi ?

soruyu soran 50 demis ben 250 diyorum

cumle gayaet acik ve net nasil anlasilmiyor veren firma bu fiyati veriyor demisim bense fiyati iyi bulmamisim.
arkadasin konusuyla ornek olmasi disinda fikir edinmesi disinda bir alakasi yok.

250kw lik anahtar teslimi verilen fiyat 325000$ dir firma konyadadir. ancak bana genede ekonomik gelmedi.
Kardeş 250 kWatt için watt başı 1€ fiyat vermişler sana uygunbiraz pazarlıkla 0.9 - 0.95€'ya yaptırabilirsin. Ama panel ile inverter'a bak bazıları çok kalitesiz kullanıyorlar, konstrüksiyon kalitesi de önemli.

İşçilik için mi bu verdiğiniz ücret acaba ?
İşçilik değil her şey dahil ücret, zaten panal %50, inverter % 15, konstrüksiyon %10-15 eder, elektrik şalt malzemesi falan da alacaksın. Bu işlerde işçilik çok olmaz, projesi sistemi vs. çok tutar. Ama şöyle bişi var sen kendin malzeme satın almaya kalksan hayatta o fiyatlara yapamazsın. İşçiliği de kendin yaptığını farzediyorum, 50 kWatt paneli en dandik firmadan alacağın fiyat 0.52-0.55 €'ya alırsın, firmalar 0.50'nin altına alırlar. İnverter da hakeza öyle..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri