zknbtg

Üye
Merhaba değerli forum üyeleri ,bu konu hakkında sizlerin engin bilgilerine danışmak isterim.Kısıtlı bir sürem var ve biraz araştırma yaptım mantığını tam anlayamıyorum,sizlere sormak isterim.
Elimde 100 tane fıskiye var,60 mt kuyum var,derin kuyudan çekebileceğim su haci 400 lt ,derin kuyunun çalıştığı motorun amperi 400 amper,pompa 10000 metre mesafeye basıldığında 30 mt rakımda en yüksek performansı vermesini istiyorum,sabah ve akşam olmak üzere 4 saatlik sulama yapacağım.
bunun için nasıl bir pompa kullanabilirim ,kw olarak 3 fazlı sistemlere göre mi alabilirim,güç faktörü olarak neyi kaile almalıyım,yani ben soruyu biraz anladım gibi anlamadım da gibi rica etsem çocuğa anlatır gibi anlatabilir misiniz,teşekkür ederim.hepinize mutlu ve verimli günler dilerim.
Bir de güneş enerjisi panelini ne kadar alan kaplayacak şekilde seçmeliyim ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
eğer 10000m yani 10 km 30 m rakım bunu bir tek pompayla yaparsın dersem maliyeti ben hesap edemem. bunu mutlaka projelendirmen lazım. ilk önce kuyu başına bir sarnıç, sonra 10 km öteye bir sarnıç ve sulama olarak düşünmeni tavsiye ederim.sulamada kullanacağın su miktarı, arazinin eğimi, birde fıskıye ile sulama, 10 kmlik hattın engebesi, arazinin kaç m2 olduğu. ben sadece kağıt üzerine çizebilirim. bu hesaplarda seni bilmem ama beni çok fazla aşar.

Son düzenleme:
Merhaba değerli forum üyeleri ,bu konu hakkında sizlerin engin bilgilerine danışmak isterim.Kısıtlı bir sürem var ve biraz araştırma yaptım mantığını tam anlayamıyorum,sizlere sormak isterim.
Elimde 100 tane fıskiye var,60 mt kuyum var,derin kuyudan çekebileceğim su haci 400 lt ,derin kuyunun çalıştığı motorun amperi 400 amper,pompa 10000 metre mesafeye basıldığında 30 mt rakımda en yüksek performansı vermesini istiyorum,sabah ve akşam olmak üzere 4 saatlik sulama yapacağım.
bunun için nasıl bir pompa kullanabilirim ,kw olarak 3 fazlı sistemlere göre mi alabilirim,güç faktörü olarak neyi kaile almalıyım,yani ben soruyu biraz anladım gibi anlamadım da gibi rica etsem çocuğa anlatır gibi anlatabilir misiniz,teşekkür ederim.hepinize mutlu ve verimli günler dilerim.
Bir de güneş enerjisi panelini ne kadar alan kaplayacak şekilde seçmeliyim ?

400 Amperi nerden buldunuz,nedir bu ?

400 amper demek,yaklaşık 200 kw ( 380 voltta ) demek.Motorunuz bumu ?

bak arkadaşım sen doğmamış çocuğa don biçiyorsun. 60 metreden, saatte 4-5 ton su basan bir dalgıç ortalama 1500 watt civarı. 20 tonluk bir sarnıç için en fazla 2-2.5 saat çalışır+ 10 km öteye diyorsun araziyi dümdüz kabul et, araya da bir baba pompa koy yatay bassın bu da 10 kmye suyu. buraya boru hattı belki ara depo da koymak zorunda kalabilirsin. bütün bunları bir kağıda çiz tarla 30 metre 100 tane fıskiye onun için ayrı bir proje lazım.
1- tarlanın sulanması için 1 proje
2- suyun tarlaya gelmesi için 1 proje
3- kuyudan suyu çıkarmak için 1 proje
4- suyu kullanabilmek için depolama için proje
bu kriterleri yerine getirirsen forumdaki benden daha bilgili, işinin ehli arkadaşlarım da gerekli yardımı yaparlar. projelerini oluştur gerekli yanıtları burada bulacağından eminim.

bak arkadaşım sen doğmamış çocuğa don biçiyorsun. 60 metreden, saatte 4-5 ton su basan bir dalgıç ortalama 1500 watt civarı. 20 tonluk bir sarnıç için en fazla 2-2.5 saat çalışır+ 10 km öteye diyorsun araziyi dümdüz kabul et, araya da bir baba pompa koy yatay bassın bu da 10 kmye suyu. buraya boru hattı belki ara depo da koymak zorunda kalabilirsin. bütün bunları bir kağıda çiz tarla 30 metre 100 tane fıskiye onun için ayrı bir proje lazım.
1- tarlanın sulanması için 1 proje
2- suyun tarlaya gelmesi için 1 proje
3- kuyudan suyu çıkarmak için 1 proje
4- suyu kullanabilmek için depolama için proje
bu kriterleri yerine getirirsen forumdaki benden daha bilgili, işinin ehli arkadaşlarım da gerekli yardımı yaparlar. projelerini oluştur gerekli yanıtları burada bulacağından eminim.
hepsini yapmaya çalışacağım teşekkür ederim bu alanda pek bilgim yok açıkçası ,mülakatta sorulan bir soru acil işe ihtiyacım olduğundan yapmak istedim . fakat bir türlü yapamıyorum ,işe almak isteyen yer de benim yeni mezun olduğumu ve bu alanda bilgim olmadığını biliyor fakat böyle bir soru sormak istemiş ben de yapmak istedim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,610
Son üye
cagriaytmz

Yeni konular

Geri