Güneş enerjisi

Ozanlek

Üye
Babam 6 yıl boyunca Güneş paneli montaj fabrikasında üretim hattında çalıştı.Hammaddeler Yurt dışından gelip onlarda montaj işlemlerini yapıyorlar.Cam yükleme makinesi bölümü,stringer lehimleme makinesi bölümü,kalite kontrol bilgisayardan, görsel kontrol,paketleme,etiketleme, Arızalı panelleri tamir lehimleme.Hucre, çerçeve makinesi bölümü,soket takılması babam bu bölümlerin çoğunda çalıştı tecrübesi var Kendisinden yardım alarak tecrübesinden yola çıkarak.Kendim atölye kurucam bu tür calisma yapmam panelle ilgili olurmu sizce

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bu konu imalat konusu.

Çalışmadan kastınız tam nedir bilmiyorum ama panel tamiri diye bir sektör yok diye biliyorum.

O zaman geriye sadece imalat konusu kaliyor. İmalat içinde ciddi maddi yatırım teknolojik cihazlar gerekiyor. Ve birde tabiki pazarda yer edinmek.

Siz tam olarak bu döngünün neresinde hizmet vermek istiyorsunuz?

Bu konu imalat konusu.

Çalışmadan kastınız tam nedir bilmiyorum ama panel tamiri diye bir sektör yok diye biliyorum.

O zaman geriye sadece imalat konusu kaliyor. İmalat içinde ciddi maddi yatırım teknolojik cihazlar gerekiyor. Ve birde tabiki pazarda yer edinmek.

Siz tam olarak bu döngünün neresinde hizmet vermek istiyorsunuz?
Güneş panel üzerine proje yapacam Atölye kurup teknofest, Tübitak, ve teknolojik yarışmalar üzerine yenilebilir enerji konusu üzerinden güneş enerjisi güneş paneli ile ilgili proje yapmaya deneyecem

Güneş panel üzerine proje yapacam Atölye kurup teknofest, Tübitak, ve teknolojik yarışmalar üzerine yenilebilir enerji konusu üzerinden güneş enerjisi güneş paneli ile ilgili proje yapmaya deneyecem
Panel üretim ile panellerin sistemi projesi çok farklı konular. Olmaz değil emek verirsen olur ama farklı konular

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri