Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı Nisan'da

elektrofizikci

Usta Üye
İhlas Fuarcılık tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenecek SOLAREX 2013 – Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı 11 – 12 - 13 Nisan 2013 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde (CNR) gerçekleşecek.

Fuara Balkan ve Ortadoğu ülkelerinden yoğun bir katılım talebi görülürken, bu ülkelerden hükümet ve bürokratlar düzeyinde çok sayıda ziyaretçi İstanbul’a geliyor. Türkiye’nin ilk ve tek güneş enerjisi konulu fuarı olan "SOLAREX İSTANBUL", 11 - 13 Nisan 2013 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştiriliyor ve "Türkiye’nin Güneş Enerjisi" alanında üretim merkezi olması yolunda büyük fırsatlar sunuyor. Sempozyumlardan, firma konferanslarına kadar A'dan Z'ye güneşi ele alıyor.
"Dünyanın Takip Ettiği Fuar"

Her yönüyle yeni yatırımlara hazır olan "Türkiye Enerji Piyasası", yeni enerji projeleri ile çok hızlı yol alıyor ve sektörün önemi her geçen gün artmaya devam ediyor. Türkiye’de hızla gelişen bir katılımcı kitlesine doğru giden Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı SOLAREX İSTANBUL, artık tam anlamıyla oturmuş bir organizasyon olup bundan sonraki süreçte de yurt dışı katılımcıların yoğun ilgisi ve katılımıyla yoluna devam ediyor. Avrupa’nın en güneşli ülkelerinden biri olarak kabul edilen Türkiye’de, güneş enerjisi konusuna yoğunlaşan tek bir fuarın olması, Dünya çapında tanınmış ve Türkiye’de yatırım yapmaya gönüllü çok sayıda dünya markası tarafından da yoğun bir ilgi ile karşılaşıyor.

"A'dan Z'ye Katılımcı Profili"

Fotovoltaikler kategorisinde: hücreler, modüller, inverterler (evirici), ölçme ve kontol teknolojileri, şarj cihazları, piller, kablolar, konnektörler, bağlantı kutuları, güneş takip sistemleri, montaj sistemleri, kurulum aparatları, bina entegre çözümler (BIPV), “Stand Alone” sistemler, güneş enerji santralleri, enerji depolama sistemleri, güneşle çalışan tüketici ürünleri, waferlar, malzeme ve üretim ekipmanları…

Güneş Isı Teknolojileri kategorisinde: soğurucular, kaplamalar, kolektörler, bağlantı parçaları, genleşme tankları, degazörler, ısı transferi akışkanları, ölçme ve kontrol teknolojisi, montaj sistemleri, depolama tankları, üretim teknolojileri ve ekipmanları, havalandırma, soğutma, bina entegre çözümler, ısıl işlem, güneş termal enerji santralleri, araştırma ve geliştirme, test enstitüleri, sektörel basın ve diğer yayıncılar, eğitim, finansman, organizasyonlar, dernekler ve danışmanlar yer almaktadır.

Solarex İstanbul 2012’den Notlar:

5. Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı'nın 150 katılımcısı olup 50 firma yabancıdır. Orta Doğu olmak üzere, Avrupa Ülkeleri, Rusya, Türki Cumhiryetleri ile Afrika başlıca katılım gösteren ülkelerdir. 2012 yılında yaklaşık 20.000 ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır.

Detaylı bilgi için ziyaret ediniz:
http://www.solarexistanbul.com

Son düzenleme:
Paylaşım için teşekkürler sayın elektrofizikci.
Bana mail olarak davetiye gelmişti. Bu fuara gideceğim.
Hep yabancı ülkelerin yaptığı panelleri seyredip geliyoruz. Bir de yerli üretimimiz olsa..

Bugün güzel bir gün oldu, 11 aylık kızım ASYA ile İFM deki 3 fuarı da gezdik. hepside güzeldi, sıkılmadık. Ben bunlardan sitemizle ilgili olandan , SOLAREX den Güneş Enerjisi Fuarından bahsedeceğim...

* Fuar çok renkliydi, canlıydı ve sıkıcı değildi.
* Boy boy paneller vardı.
* Yerli üretim paneller de yerini almıştı, çok sayıda olmasa da..
* güneş enerjisi ile ilgili herşey kendine bir sektör oluşturmuş, ayrı bir uzmanlık haline gelmişti. sadece Bağlantı ekipmanları üzerine çalışan, panel üzerine çalışan, hareket kontrol sistemleri üzerine çalışan, akü üzerine, şarj ünitesi üzerine, çevirici üzerine çalışan firmalar vardı.
*Devlet kurumlarıda , özel kuruluşlar ve dernekler de yerini almıştı.
* güneş enerjisiile çalışan ürünlerde vardı, güneş enerjili şapkalar, yol aydınlatmaları, bahçe aydınlatmaları, telefon şarj aletleri, anahtarlıklar...
* güneş enerisi panellerinin kurulduğu alüminyum platformlarda bi sektör oluşturmuştuve panelleri hareket ettiren yönlendiren sistemlerde vardı.
*Üniversitelerin güneş enerjili araçlarıda her zamanki gibi renk katmıştı fuara... İnşallah birileri bu fuarlar vasıtası ile gençlere biraz daha destek çıkarlar...
*Yabancı katılımda iyiydi her zamanki gibi..yakın dostlarımız çinliler, Alman ve İtalyan firmaları...

Genel hatlarıyla fuar bu şekildeydi. Kızım yanımda olduğu için standlarda oturup konuşmaya ayrıntılı şeyler öğrenmeye vakit bulamadım, kusura bakmayın...Sağlıcakla...Resimler geliyor..., Altda...

Ayrıca ürünlerin artan garanti süresi de sevindirici bir gelişme. Lakin örnek olarak bir eve güneş enerjisi kuracaksak ortalama kendini hiç masraf çıkarmazsa yaklaşık 15-20 yılda amarti ediyor, şuanki teknoloji ile tabi. Garanti süresinin artması bir nevi teşvik oluşturur bence...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri