güneş enerjisi ve şehir şebekesini aynı anda kullanmak

ilk resimdeki panodan girilecek.Kaçak akım olan.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Evde trifaze bir sistem (motor v.s.) çalışmıyorsa ve sececeginiz inverter uygun gucte ise sorun olmaz.

Ölçüm olmayacakmı ?

evdeki eleklektrik sistemi trifaze ben köprüleme ile mone faze yapacağım sorun olur mu ?
sayaç ile sigorta kutusu arasındaki kolon hattı tek faza düşerse fazla akım çekeceğinden dolayı ısınma riski olacaktır.
güneş sistemi devrede iken ana panodan gelen 3 faz ve nötr aynı anda kesilmelidir.
çatıya panelleri yerleştirmek pek dert değil.
hayır fazlası ile dert. çatı ortaktır. tüm bina sakinleri çatıya güneş sistemi kurulabilir diye görüş vermeleri gerekir.

Son düzenleme:
evdeki eleklektrik sistemi trifaze ben köprüleme ile mone faze yapacağım sorun olur mu ?
yani invertör monefaze verdiği için evdeki kaçak akım rolesinden o şekilde olur diye tahmin
sayaç ile sigorta kutusu arasındaki kolon hattı tek faza düşerse fazla akım çekeceğinden dolayı ısınma riski olacaktır.
güneş sistemi devrede iken ana panodan gelen 3 faz ve

hayır fazlası ile dert. çatı ortaktır. tüm bina sakinleri çatıya güneş sistemi kurulabilir diye görüş vermeleri gerekir.

hocam catı mevzusunu halettiğim içim bu işe giriştim ben. müteahhitin yapmadıklarını çatıya biz yaptırdık merkezi canak, bazı aileler kendi daireleine sulu güneş enerjisi çekti hatta toplantıda dillendirilmesine ragmen bir sorun olmayacağı söylendi.

İlerde birkişiden şikayet olsa dahi benim salonumun önünde 20 m2 gibi bir alan var ve sadece bana ait vakit bulursam resmini koyarım.daha iyi anlaşılması için.

yine de apartman yönetim kurulu kararı çıkartmanız daha iyi olur. şikayet olunca zabıta ceza kesebilir. sök tak yine masraf çıkar. garanti olsun.

yine de apartman yönetim kurulu kararı çıkartmanız daha iyi olur. şikayet olunca zabıta ceza kesebilir. sök tak yine masraf çıkar. garanti olsun.

doğru söylüyorsunuz hocam, ben yinede yöneticiye söylemem gerekli

Edaştan izin almadan bu tip yapılan kacak güneş enerji tesisatlari hatta calisan kişiler için tehlikeye davetiye çıkarıyor. Tekniğine ve mevzuatina uygun yapilmali yapılacaksa

bulunduğum ilde edaş değil ancak çedaş var onun mevzuatını da tam bilmiyorum bu konuda araştıracağım. riske girmeden her ihtimali düşünmek şart...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri