Güneş enerjişyle çalişan araba hakkinda

bafrali_55

Üye
GÜneŞ enejİsİyle Çalisan araba hakkiinda bilgi lazim araŞtirdim bİraz bİseyler buldum ama yeterli deil bu konuyu nerde bulabilirm yardimci olursaniz sevİnİrİm yardimlariniz İÇİn Şİmdİden teŞekkÜrlerr

arkadaşım googlede arataırsan yeterli döküman çıkıyor. bende bir zamanlar aramıştım;

google.com >>> güneş enerjisiyle çalışan araba dökümanları

umarım bulabilirsin.

SAYGILAR

ya benım kı bıraz daha arastırması genıs olan nasıl yapıldı parçaları nelerdır diye arıyorum

güneş panelleri paneller ile akü arasına akımı dengeleyici mppt aküden sonra motor sürücüsü ve motordan olşuyor..ileri geri vites ve gaz ile fren başka bir eleman kullanılmıyor..gövedesi hafif olamlı..gövedesinde de en kullanışlı olanı bal peteği..bunun yanı sıra tübitak'ın belirlediği kriterler var onlara uygun şekilde yapılıyor..eğer böyle bir araba yapıp yarışlara filan katılma gibi bir düşünceniz varsa bu işlerle uğraşan okulların internet siteleri var oradaki arkadaşlara mail atarsan daha çok bilgi verebilirler..ama yorucu bir iş özellikle yeni başlıyorsan bıkmadan araştırıp cevap gelmese bile ısrarla mail atman gerekiyor..

güneş panelleri paneller ile akü arasına akımı dengeleyici mppt aküden sonra motor sürücüsü ve motordan olşuyor..ileri geri vites ve gaz ile fren başka bir eleman kullanılmıyor..gövedesi hafif olamlı..gövedesinde de en kullanışlı olanı bal peteği..bunun yanı sıra tübitak'ın belirlediği kriterler var onlara uygun şekilde yapılıyor..eğer böyle bir araba yapıp yarışlara filan katılma gibi bir düşünceniz varsa bu işlerle uğraşan okulların internet siteleri var oradaki arkadaşlara mail atarsan daha çok bilgi verebilirler..ama yorucu bir iş özellikle yeni başlıyorsan bıkmadan araştırıp cevap gelmese bile ısrarla mail atman gerekiyor..

kardeşim mppt için elinde döküman warsa paylaşır isen sewinirim bu 3 gün içinde lazımda... saygılar...

Forum istatistikleri

Konular
128,229
Kullanıcılar
450,021
Son üye
eimqoeL

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri