güç kaynağı

Arkadasim en bastaki mesaji oku araba akusuyle demis arkadas arba akusuyle pc kasasi calisir senin o dedigin 1500 watlik ups den 100 amper arac akusu 15 kat daha fazla dayanir en basta dedigimim gibi guc kaynaginin cikisindaki gibi 5 volt ve 3 volttu galilba dc dc ceviriciyle rahatlikla yapabilirsin monitor tuplu 220 ise inverter lcd ise voltajini bilmiyorum ama lcdnin harici adaptorlu tipse cikarip yine uygun dc dc donusturucuyle yukseltip kullanabilir oyle 220 ye cikar tekrar 12 ye indir aradaki trafolar elemanlar bir suru guc kaybi benim dedigim sistemle bilgisayarin kendi guc kaynagi ile hic isi kalmiyor yuz amperlik aku 100*12 volt=1200 watt pc guc kaynagina esittir en donanimli pc yi bile calistirabilir yoksa ups al hazir calistir herkez bilmiyormu bunu biz ne yapicaz ups alip onun fisini bilgisayarami takicaz:D

A10 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

yapamazsın kullanamazsın demedik monitörü nasıl çalıştıracaksın illa ups olması gerekmiyor madem akü grubu var invertörlede olur burada biz olmaz olur demiyoruz çözüm yöntemi söylüyoruz ne farkedecek dc-dc çeviriceye verecek parayı invertöre versin tabi biraz fazla öyle kullansın biz olmaz mı dedikte böyle olaya dalınıyor

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
bilgileriniz için teşekkür ederim ama hangisi daha ucuza gelir bilmiyorum inverter mi converter mi

Monitorun lcdmi tuplumu kardesim birde araba akun varmi kac amperlik

Arkadasim en bastaki mesaji oku araba akusuyle demis arkadas arba akusuyle pc kasasi calisir senin o dedigin 1500 watlik ups den 100 amper arac akusu 15 kat daha fazla dayanir en basta dedigimim gibi guc kaynaginin cikisindaki gibi 5 volt ve 3 volttu galilba dc dc ceviriciyle rahatlikla yapabilirsin monitor tuplu 220 ise inverter lcd ise voltajini bilmiyorum ama lcdnin harici adaptorlu tipse cikarip yine uygun dc dc donusturucuyle yukseltip kullanabilir oyle 220 ye cikar tekrar 12 ye indir aradaki trafolar elemanlar bir suru guc kaybi benim dedigim sistemle bilgisayarin kendi guc kaynagi ile hic isi kalmiyor yuz amperlik aku 100*12 volt=1200 watt pc guc kaynagina esittir en donanimli pc yi bile calistirabilir yoksa ups al hazir calistir herkez bilmiyormu bunu biz ne yapicaz ups alip onun fisini bilgisayarami takicaz:D

İşinde acemi adam senin söylediğin sistemle bilgisayar çalıştıramaz, olması gereken arkadaşın söylediği gibi akü çıkışını 220V'a çevirip dertsiz zahmetsiz kullanmak...
Hadi +12V ve +3,3V buldun, -5V, -12V nereden bulacaksın? Tetikleme devresini nasıl yapacaksın? Bilgisayarı besleyecek kadar farklı voltajda regüle devreyi nasıl yapacaksın? LCD dahili güç kaynağı varsa bi de onun içini açıp 19V uygun DC voltajmı vereceksin?

aslında mantıklı ama herkesin yapabileceği iş deil cihazları yakma olasılığı yüksek :D ben bu fikri beğendim

İşinde acemi adam senin söylediğin sistemle bilgisayar çalıştıramaz, olması gereken arkadaşın söylediği gibi akü çıkışını 220V'a çevirip dertsiz zahmetsiz kullanmak...
Hadi +12V ve +3,3V buldun, -5V, -12V nereden bulacaksın? Tetikleme devresini nasıl yapacaksın? Bilgisayarı besleyecek kadar farklı voltajda regüle devreyi nasıl yapacaksın? LCD dahili güç kaynağı varsa bi de onun içini açıp 19V uygun DC voltajmı vereceksin?

Ben gayet acik bir sekilde anlattim eksileri nerdenmi bulacak converterin ucundan tabiki ornek vermistim al bi usb araba cakmakligi icin sarj aleti girisindeki artiyi akunun artisina eksiyi akunun eksisine cikis usb guc damarlarindan al 5 vol +ve - yi bunuda yapamayan acemi olamaz kusura bakma yanliz eksi muhabetine guluyorum su an

soyle soyleyeyim simdi baktim 12 volt u 19 volta cevirmedede 12 v 24 volt hazir dc dc cevirici 40 liracivari 5 voltada 20 lira koy internetten baktimfiyatlarina okadar saygilarben burda arkadasimla bilgimi paylastim olacagi kesin yapabilirse burda bilgisi olmayanlaraachip programlamabile anlatiliyor neden yapamasin

yapabilir yada yapamaz bu onun sorunu herkez fikirlerini yazar o da hangisini yapabilirse onu secer soyler

temizi böyle görüşe katılıyoruum tamam kayıp olabilir ama zaten üç saat diyor alsın bir ivertör veya güç kaynağı kullansın

temizi böyle görüşe katılıyoruum tamam kayıp olabilir ama zaten üç saat diyor alsın bir ivertör veya güç kaynağı kullansın

oylede 5 bilgisayar ve 5 monitor bilgisayarlar en dusuk 350 watt olsa 5*350= 1750 watt monitorlerede tanesine 50 watt koysak 5 tanesi 250 watt 1750+250=2000wattlik inverter almasi lazim ona gorede aku yanlis anlamayin inverter guc tuketecek haricinde bilgisayarin guc kaynaklarida

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri