güç kaynağı

dc dc ceviricilerin maliyeti 60lra maks sistem icin 2000 watt inverterin fiyatini bilen bi arkadas yazsin aradaki farkla extra bi aku alir 5 saatte gider akuler

A10 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ben gayet acik bir sekilde anlattim eksileri nerdenmi bulacak converterin ucundan tabiki ornek vermistim al bi usb araba cakmakligi icin sarj aleti girisindeki artiyi akunun artisina eksiyi akunun eksisine cikis usb guc damarlarindan al 5 vol +ve - yi bunuda yapamayan acemi olamaz kusura bakma yanliz eksi muhabetine guluyorum su an

Gülmeye devam et zevk kendininde bu söylediğin bilgisayar beslemesi için gerekli olan -3,3V -5 ve -12V voltajı nereden bulacağını anlatmıyor... Bahsettiğim eksi anladığın eksi değil yani şase değil, şaseye göre eksi voltaj! Yani simetrik besleme, +12V 0 -12 yada +5V 0 -5V Akıl veriyorsun iyi güzelde daha mevzunun ne olduğundan bi habersin arkadaşım... Bi tane DC/AC çevirici alıp gayet sağlıklı 220V kullanmak varken bilmem kaç tane regülatör ile uğraşmak sırf söyledim o zaman doğrudur mantığı ile akla yatkın geliyormu?

Galiba sen anlamiyorsun dc dc convertere akuden + ve eksiyi veriyosun cikisimdan +5 volt ve eksi 5 voltu aliyosun daha nasil anlatayim converterin iki giris iki cikisi var hala anlamiyorsan anlayan baska biri anlatsin sana benden anlamiyorsun heralde

arkadaşım niye bu kadar kafa yorup konuyu uzatıyorsunuz ve gereksiz tartışmalara giriyorsunuz.
Bu işin doğrusu ups dir millet enayi mi ups kullanıyor yok elektronik 3v 5 v kartlar dc çevirici ac converter ne gerek var bunlara ups yi alıyorsun fişe takıyorsun output çıkışındanda bilgisayara bağlıyorsun bilgisayar enerjiliyken çalışıyor enerji gittimide ups den besleniyor bunun daha basit yolu varmı?

Ben sizin mantiginizla dusunmuyorum arkadas biseyler ogrensin bi cihaz alip direk fise takip ben bisey yaptim diye boburlenmez kendini kandiramaz ama boyle daha incelikli ve bi okadarda basit sistem ve daha ucuza bir sistem ben regulerin hazirlarini bildigim icin soyluyorum yoksa kendi regule yapsin demiyorum sizin gibi dusunsem basit sekilde akuye ve invertere verecegi parayla jenerator alsin derim en mantiklisida o olur bu kadar guc gerektiren sisteme en az 100 amperlik iki aku alsa tanesi 200 liradan 400 lira mantigimi anlayan arkadaslar anlamistir sizinle tartisma niyetinde degilim hele bu eksi muhabbetinden sonra

arkadaşım niye bu kadar kafa yorup konuyu uzatıyorsunuz ve gereksiz tartışmalara giriyorsunuz.
Bu işin doğrusu ups dir millet enayi mi ups kullanıyor yok elektronik 3v 5 v kartlar dc çevirici ac converter ne gerek var bunlara ups yi alıyorsun fişe takıyorsun output çıkışındanda bilgisayara bağlıyorsun bilgisayar enerjiliyken çalışıyor enerji gittimide ups den besleniyor bunun daha basit yolu varmı?

2000 watt gucu 3 saat calistiricak ups yi bul fiyatini yaz buraya ondan sonra konusalim

Ha sizin gibi bi cozum ariyosa benim tavsiyemi yapamazsa jenerator alsin 2 kw 500 liraya dolu var en ekonomik ve uzun sureli cozum bu olur konu kapanmistir en mantiklisi bu sizin cozumlerinize gore saygilar

oylede 5 bilgisayar ve 5 monitor bilgisayarlar en dusuk 350 watt olsa 5*350= 1750 watt monitorlerede tanesine 50 watt koysak 5 tanesi 250 watt 1750+250=2000wattlik inverter almasi lazim ona gorede aku yanlis anlamayin inverter guc tuketecek haricinde bilgisayarin guc kaynaklarida

ya tüketirse tüketsin adam zaten 3 saat diiyor önürlük çalıştırmyacak ki

Ben sizin mantiginizla dusunmuyorum arkadas biseyler ogrensin bi cihaz alip direk fise takip ben bisey yaptim diye boburlenmez kendini kandiramaz ama boyle daha incelikli ve bi okadarda basit sistem ve daha ucuza bir sistem ben regulerin hazirlarini bildigim icin soyluyorum yoksa kendi regule yapsin demiyorum sizin gibi dusunsem basit sekilde akuye ve invertere verecegi parayla jenerator alsin derim en mantiklisida o olur bu kadar guc gerektiren sisteme en az 100 amperlik iki aku alsa tanesi 200 liradan 400 lira mantigimi anlayan arkadaslar anlamistir sizinle tartisma niyetinde degilim hele bu eksi muhabbetinden sonra

ben joker isimli olan arkadaşa katılıyorum çünkü joker arkadaşımın dediği gibi ben birşeyler yapmaya ve öğrenmeye çalışıyorum hazır ups heryerde var kendim alırdım hiç bu konuyu kimseylede paylaşmazdım joker arkadaşıma teşekkür ediyorum

joker artkadaşım converter kullanırsam elektrik kesilse bile yine otomatik devreye girecekmi aküler

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri