Güç kaynağı amper hesaplaması hakkında

İki bobini paralel bağlamiş olacak ve kalın kesitli tek bobin elde edeceksin. 24.5v tek çıkış ve çıkış Uçları da iki sarı tel olacak. Siyah tel iptal olacak.

Seri bağlı 2 pili ayırıp paralel yapıyoruz gibi..
Hocam vakit bulup telleri ayırdım. Şimdi ölçümleri yaptım. Her teli sarısıyla eşleştirdim. Şimdi elimde 2 tane 24.5v alabildiğim kablolar var. Sizin dediğin bendeki buck converter girişinin +sına sarıları beraber bağlayıp - sine de siyah tellerden birini çekmek mi? orayı kaçırıyorum ve bir türlü tutturamıyorum. Demek istediğinizden şunu da çıkartıyorum doğrultma yapmak için iki sarıyı köprü diyotun ac girişine bağlayıp dc den çıkış almak mı?

Siyah diye bir tel olmayacak artik. İki bobini paralel yapmazsan teller isinabilir.

Paralel yapmayacaksan bı siyah bir sarı, paralel yaptıysan 2 sarıyı köprünün ac girisine, doğrudur. Kopru çıkışı convertere..

Buck converter DC giriş istiyor.

Siyah diye bir tel olmayacak artik. İki bobini paralel yapmazsan teller isinabilir.

Paralel yapmayacaksan bı siyah bir sarı, paralel yaptıysan 2 sarıyı köprünün ac girisine, doğrudur. Kopru çıkışı convertere..

Buck converter DC giriş istiyor.
Anladım demek istediğinizi. Peki şimdi bende iki tane köprü diyot var bildiğiniz gibi, bunları paralel yaparak akımı kafadan 12 ampere çıakrtabilir miyim? yani rs 602 ve rbv 606 bunlar 6 amperlik köprü diyotlar. bunların ac ve dc çıkışlarını birbirlerine bağlasam sorun olur mu sizce?

Sorun olmaz ama fazla bir kazancın da olmaz. Sadece diyotlar biraz az ısınır.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri