bol bol uygulama ve araştırma. bir devre yap ve malzeme değerlerini değiştirerek sonuçları takip et. malzeme çalışma prensiplerini önce öğrenmelisin. vede çok sabırlı olmalısın. unutma elektronik asla hata yapmaz hatayı insan yapar. yılmadan üzerine gidip sorunları çözmeyi öğren.
Teşekkür ederim abi güzel ipuçları için. :) Ondan dolayı breadboard sifariş verdim ebaydan hong kongdan geliyor üstünden 17 gün geçdi hayla ulaşmadı normalda kaç güne ulaşır bir bilgin varmı abi?

Kusura bakma abi sorularım bir türlü bitmiyor. Fm verici çalışıyor ama gerçekten frekans fazla kayıyor.
pll fm vericiye merak sardım. BH1417F entegresi ile fm vericiden bahs etmiştin bu entegreyi bulamazsam karşılıkları hangisi olabilir abi? Birde devre resmini eklermisin lütfen?

Son düzenleme:
Bu entegreyi bir çok dükkana sordum maalisef yok. İnternette bir çok pll fm verici şemalarını inceledim kullanılacak olan devre elemanlarınıda bulmam zor. Tek çarem şu yaptığım fm vericiyi bir şekilde frekansı kaymaması için çözüm bulmak.

Gerçekden abi yaptığım devrenin frekans kayma sorununu çözecek her hangi yol yokmudur? Örneğin üzerine entegre transistor falan ilave etmek gibi.

var tabiki: çıkıştaki frekansı çok hassas okutacak bir devre ve sonra aradaki farkı kompanze edecek osc. kısaca PLL :)

başka çaren yok. bak sana bir tavsiyede bulunayım NS73 sipariş et çok güzel bir fm verici modul pll li. internetten bakabilirsin

FM Radio Transmitter Module - NS73M

var tabiki: çıkıştaki frekansı çok hassas okutacak bir devre ve sonra aradaki farkı kompanze edecek osc. kısaca PLL :)

başka çaren yok. bak sana bir tavsiyede bulunayım NS73 sipariş et çok güzel bir fm verici modul pll li. internetten bakabilirsin

FM Radio Transmitter Module - NS73M

Bu entegreye toplam 17 dolar ödemem gerek :) diyorum en iyisi arabalar için satılan fm transmitter alırsam uydu alıcısına bağlıyabilirmiyim abi? bluetooth özelliği olanlarla olurmu? yani içini açarak ses kabloların lehimliye bilirmiyim yoksa mutlaka tel. ses çıkışı olanınmı almalıyım?

Son düzenleme:
merhaba okan senın amacın receiverden radyo yayınlarını dinlemekse neden uğraşiyorsun al birtane çin mali transreceiver (çakmakliğia takılan FM verici 40-50 metre dairesel yayın yapsın komşularında sayende radyo dinler yasal olarakta hiç bişeyı yok ılla bu konuda kendımı yetıştırcem dıyorsan sadece FM kanalina yani 87.5 mhz ıle 108 mhz arasına takılıp kalma amator yayın yapacağın frakanslar var oralara çik

merhaba okan senın amacın receiverden radyo yayınlarını dinlemekse neden uğraşiyorsun al birtane çin mali transreceiver (çakmakliğia takılan FM verici 40-50 metre dairesel yayın yapsın komşularında sayende radyo dinler yasal olarakta hiç bişeyı yok ılla bu konuda kendımı yetıştırcem dıyorsan sadece FM kanalina yani 87.5 mhz ıle 108 mhz arasına takılıp kalma amator yayın yapacağın frakanslar var oralara çik

Bilgi için teşekkür ederim hocam. fakat bluetooth özelliği olanından alırsam olurmu? ses kablolarını içine lehimliye bilecekmiyim?

bluetppth işin olmiyacak arabalarda çakmakliğa takilip radyolardan dinledığımız cihazı içini açip FM verici girişinden kablo çikarman olacak bunun için yapacağin iş işin püf noktasını bilmiyorsun sakin yanliş anlama:)cihazin şasesıne uydu receiverın şasesini bağla diğer receiverdeki ses çikişina cihaza zarar vermesın 1 mfarad kondansator bağla kondansatorun diğer ucunu transmitter :(FM verıcının muhtemelem anten vardır loop anten ona yakın transistor un civarında dokunarak bu arada radyonda açık olsun ses gonderırsen o noktaya kabloyu lehimle
Bilgi için teşekkür ederim hocam. fakat bluetooth özelliği olanından alırsam olurmu? ses kablolarını içine lehimliye bilecekmiyim?

bluetppth işin olmiyacak arabalarda çakmakliğa takilip radyolardan dinledığımız cihazı içini açip FM verici girişinden kablo çikarman olacak bunun için yapacağin iş işin püf noktasını bilmiyorsun sakin yanliş anlama:)cihazin şasesıne uydu receiverın şasesini bağla diğer receiverdeki ses çikişina cihaza zarar vermesın 1 mfarad kondansator bağla kondansatorun diğer ucunu transmitter :(FM verıcının muhtemelem anten vardır loop anten ona yakın transistor un civarında dokunarak bu arada radyonda açık olsun ses gonderırsen o noktaya kabloyu lehimle

Hocam bir tenesin aldım. :) Şimdi iş voltajını ve akımını bulmak. genellikle bu vericiler akudan aldığı enerjiyi kaç volta düşürüyorlar? birde gerçekten 40-50 metreye frekans iletiyorlarmı?

power consumption: 1w

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular

Geri