merhaba önce benım kullandığımdan bahsedeyım iki araba peş peşe aramızda 50-60 mt mesafe oluşuyordu yınede muzik yayınını çok rahat alıyorduk voltajıyla hıç uğraşma çakmaklığa takilan yere lehimle artı eksı uçları biliyorsun çakmaklığın orta ıletken artı olduğunu kenar uç a eksiyı bağla uydu alıcının ses çıkışına bır kondansator bağlamayı unutma herhangı bır kisa devrede transmitterı korumalı kondansator 1 mf kondansator yeter kolay gelsın

merhaba önce benım kullandığımdan bahsedeyım iki araba peş peşe aramızda 50-60 mt mesafe oluşuyordu yınede muzik yayınını çok rahat alıyorduk voltajıyla hıç uğraşma çakmaklığa takilan yere lehimle artı eksı uçları biliyorsun çakmaklığın orta ıletken artı olduğunu kenar uç a eksiyı bağla uydu alıcının ses çıkışına bır kondansator bağlamayı unutma herhangı bır kisa devrede transmitterı korumalı kondansator 1 mf kondansator yeter kolay gelsın
Her hangi bir pile bağlarsam olurmu yani hocam? Minimum volt kaç olmalı?

arabalarda 1"2 voltla beslenıyor harıcı regule yok bıldığım sende 12 volt vermelısın

arabalarda 1"2 voltla beslenıyor harıcı regule yok bıldığım sende 12 volt vermelısın
Hocam cihazı söktüm şaşırdım gerçekten cihazda çakmaktan alınan yüksek enerjiyi ince kablolarla doğrudan devreye bağlanmış devrenin üzerindede bildiğiniz gibi smd elemanlar bu nasıl oluyor hocam? (cihazın çakmak takılan kısmın söktüm voltajı düşürecek her hangi bir devre ve direnc görmedim) cihazın devresinde voltajı ve akımı düşüren direnci nasıl bulabirilim hocam? devre kaç voltla çalışır sizce?

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri