Final Sınavı ile ilgili bir soru yardımcı olabilir misiniz?

5x1/5+1 = 5/6 olur

2. soru, Düğüm gerilimleri yöntemi nedir ve devredeki akımları veya gerilimleri bulmak için, kurulacak denlemi/denklemleri oluşturmak için yapılacak işlemler nelerdir?

Şekil üzerinde düğümleri ve giren çıkan akımları göster?

Onu bilmiyorum hocam nasıl yapılacağını :S

Düğüm nedir ve verdiğin şekil üzerinde bağımsız düğüm sayısı kaçtır. ?

Onuda bilmiyorum sorunda burada başlıyor derse girememiştim bu konuyu atlamıstım

Bir şeyi çözebilmek için o konuya ait kavramları ve kuralları bilmeniz gerekir. Bu kavramlar ve kuralların öğrenilmesi ise benim bir kaç mesajımla olmaz. Bir kitaptan veya not almış bir arkadaşınıza ait notlardan konuya çalışın. Kavramları ve kuralları anlayın. Basit bir kaç soru çözün. Size sorduğum sorunun cevabını öğrenmeye çalışın. Bu şekilde internetten mesajlaşmayla zor olur.

Tamam hocam sağolun ilginize teşekkür ederim oturup çalışır öğrenirim yardımlarınız için çok teşekkür ederim

merhabalar bende pm atamıyorum tez konum ortamın nem ini sabitleyen devre,sht 11 ile yapmam gerek pıc de kullanmam gerek belli bi nemden düşük ise bi röle çekecek yüksek ise diğer röle çekecek o röle çıkışlerının birine ısıtıc diğrinede buhar makinası bağlmayı düşünüyorum benzer devre elinde bulunan link atabilir mi lütfen

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri