Faz koruma rolesi

musa217

Üye
Mrb elimde abb cm pss model faz koruma rolesi var Çalisma şeması şeması 15 nolu üç ortak 18 no 16 nc kontak bu normal çalışmada bu kontaklar ok ama fazın biri yok trip olduğunda bunun trip e göre kontak değişen modeli varmi

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaten dediginiz kontaklarin konum degismesi gerek yoksa nasi kumanda sinyalini kesecek.
Dostum ben o kontakları kullanıyorum bu faz rolesinde o kontaklar enerji yokkende NC kontak NC ye dönüyor normal şeklinde çalışıyor benim bunlardan hariç faz in birisi olmadığında trip geçen ayrı bir adet kontaklı daha varmı onu öğrenmek istiyorum

Mrb elimde abb cm pss model faz koruma rolesi var Çalisma şeması şeması 15 nolu üç ortak 18 no 16 nc kontak bu normal çalışmada bu kontaklar ok ama fazın biri yok trip olduğunda bunun trip e göre kontak değişen modeli varmi
Zaten faz yokluğunda kontaklar konum değişecek. Bu konuda sıkıntı yok . Bunu kumanda devrenize eklerseniz çalışan makinayı kapatacaktır her türlü . Siz tek faz kaybında rölenin trip kontağının konum değiştirmeyeceği fikrine nereden kapıldınız.

Zaten faz yokluğunda kontaklar konum değişecek. Bu konuda sıkıntı yok . Bunu kumanda devrenize eklerseniz çalışan makinayı kapatacaktır her türlü . Siz tek faz kaybında rölenin trip kontağının konum değiştirmeyeceği fikrine nereden kapıldınız.
Üstad durum şu ats var diyelim bir adet bir taraf Şebeke bir taraf Jen bunun yön ucu 0 konum var her iki tarafta da yükü boşa çıkarıyor ve 1 konum var şebeke diyelim konum 2 ise jeneretor ve herhangi bir konuma 1 defa sinyal göndermede şalter o konuma gidiyor şebekede sorun varken jeneretore geçtik diyelim faz koruma rolem Jen sorun algıladığı da şu anki kontaklar hem kumandada sorunda kapalı kontağa geçtiğinde şalteri 0 almam lazım bu sebepten diğer kontaklar sistemi 1 ve 2 konuma almada kullanıldı bu saltere sinyal vermeden geçmiyor

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri