Faz koruma rölesi

1 tane faz koruma rölesini 2 adet motorda kullanabilirmiyim 75 kw ve 22 kw motorlar

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Faz koruma rölesi ile kontaktör kontrol ediliyor zaten, kontak ucuna 2 adet kontaktör bağlarsan kullanabilirsin tabi ki, önemli olan faz koruma rölesinin kontağının akım taşıma kapasitesi ama o da zaten 2 kontaktörü her şekilde sorunsuz kontrol edebilir.
Saygılar.

arkadaşlar ercan beyin motorlarını kw yüksek yıldız üçgen bağlantı yapıyor faz koruma rölesinin 3 faz girişi nötr ve birer adet kapalı açık ortak gezen uc var benim bildigim sadece tek motoru kontrol edebiliyorsun ama kontaktör kullanarak yapabilir sanırım kumanda için

arkadaşlar ercan beyin motorlarını kw yüksek yıldız üçgen bağlantı yapıyor faz koruma rölesinin 3 faz girişi nötr ve birer adet kapalı açık ortak gezen uc var benim bildigim sadece tek motoru kontrol edebiliyorsun ama kontaktör kullanarak yapabilir sanırım kumanda için
Kontaktör kullanarak nasıl yapabilirim ? Ben faz korumanın kontağıni kumanda olarak yapmayı düşünüyorum yani acil stoba girip oradanda start stop yapcam

Sn. babek1 in bahsettiği şekilde 10 tane bile bağlayabilirsiniz.Yeterki,kontaktör bobin akımları, röle çıkış kon-
tağı akımından büyük olmasın.

Sn. babek1 in bahsettiği şekilde 10 tane bile bağlayabilirsiniz.Yeterki,kontaktör bobin akımları, röle çıkış kon-
tağı akımından büyük olmasın.
Sami bey sizin demek istediğiniz faz korumanın kontak ucuyla roleyi beslesin sadece rolenin comuna farklı bi besleme girip no kontaklarlada devreyi tamamlasin doğrumu anladim

Evet.0,5 amp sigorta üzerinden olursa daha şık olur.Faz durumunda sıkıntı olmadığı sürece röle sürekli çekik
ve kontaklar kapalı.Diğer devrelerinizin kumanda devresi bu kontaklar üzerinden müstakil geçecek.Küçük bir
mini röle.Soketli tip olursa daha pratiklik yaratır.Kontaktör bobin kısadevresi gibi beklenmeyan olaylardada
faz koruma röle kontağı korunmuş ! olur.

Böyle bir şey yapabilirsiniz

1544627413571.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri