faturamızı inceleyebilir misiniz?

freddyk

Üye
Selamlar,

Aşağıda ekli faturamızı biri inceleyip ne sorunumuz olduğunu söyleyebilir mi?
Binamıza 3 faz geliyor. Kompanzasyon panomuz var. Baktığım zamanlarda 0.98-97 görüyorum. Yüklerimiz ağırlıklı olarak aydınlatma, klima ve 3 fazlı ups üzerinden bilgisayar.

Teşekkürler,
Osman

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kompanzasyon sisteminizin ayar edilmeye ihtiyacı var.Kapasitif tüketiminiz kompanze edilmediği için 200 tl civarınada fazla ödemeniz var.

o gördüğünüz 0,97 ve 0,98 in başında - işareti de var mıydı acaba?
ya da rölede cap ve end yazan ışıklar varsa,0,98 ya da 0,97 gördüğünüzde ,bunlardan cap olanı yanıyor olabilir mi?
kgguler arkadaşımızın da değindiği gibi,200 lira civarında reaktif tüketim bedeli ödeyeceksiniz.
Bunun mehtemel iki nedeni olabilir
1-Rölenizin set değeri yanlış
2-kontaktörlerden birisi yapışık.
Tabii bunlar dışında bir çok sebep te olabilir ama,en muhtemeli bunlar

Eğer elektrik mesleğindenseniz,bu doğrultuda çalışın.Değilseniz,bir elektrikçi çağırıp baktırın.

arkadaşlara katılıyorum faturayı tam okuyamıyorum fakat kapasitif yönde tüketim bedeledi ödeyeceksiniz. tüketim bedeli yazan hanenin karşısındaki rakam ve kdv vs.
sorunu düzeltmek için kompanze panonun ele alınması gerekiyo uzun zamandır mı böyle yoksa yenimi oldu
geçmişe yönelik faturalarınızla karşılaştırıp bunu anlayabilirsiniz. yeni oluşan bir sorunsa
muhtemelen kontaktör yapışması
röle tek fazdan referans alıyosa dengesis yük dağılımı
akım trafosunun bağlı oldugu faza denk gelen kondansatör çıkışlarında arıza olması
ups nin kapasitif etgisi vs. gibi yazamadığım bir çok neden dolayı fazla para ödeyeceksiniz.
Sorununuzu düzeltmesseniz diğer aylarda da faturanız aynı olacak
Faturadaki ödemiş oldugunuz fazla ücretin nedenini anlamamış olmanızdan yola çıkarak elektrik mesleginden uzak olduğunuzu düşünmekle birlikte kompanzasyon konusunda da bilginiz olmayabilir.öncelikle yapmanız gereken bu işi bilen bir teknik kişiyle irtibata geçmektir
istanbul bölgesinde iseniz yardımcı olabilirim

%48 oranında kapasitif bir durum var tesisinizde. Sözleşme gücünüzün 30kW olduğunu gözönünde bulundurursak, %28'lik bir kapasitif aşımınız söz konusudur. Bu durum acilen düzeltilmesi gerekmektedir. Kaybettiğiniz zaman dilimi için size yeni reaktif ceza bedelleri getirecektir.

Selamlar,

Daha önceden 350-400 tl civarında kapasitif faturası geliyordu. Geçen yıl bir elektrikçi arkadaş kompanzasyon panosunu düzenlemişti. Ama yük dağılımında herhangi bir değişiklik yapmamıştı. Sadece kondansatörleri değiştirdi sanırım.

Burda konuyla ilgilenen profesyoneller arkadaşlar var. Bunu düzelttirmek istesek, böyle bir hizmetin bedeli tahminen nedir diye sorsam bir cevap çıkar mı acaba?
Yerimiz Gayrettepe'de.

Teşekkürler,
Osman

Reaktif röleniz aşağıda isimlerini vereceğim rölelerden herhangi biri ise,

Entes 12C-CS, EKR24k, Tense RGT-12/12M/24M, Gepa 30Q veya Kael Varkombi ise ortalama 300-500 TL arasında revizyon masrafı gidecektir.

Eğer reaktif röleniz tek fazdan ölçüm alan bir cihaz ise buna reaktif röle ve (ilave akım trafosu, eğer panoda ampermetre yoksa) ekleyebilirsiniz. Talebiniz halinde de özelden adres bilgileri verirseniz tesisinizi etüd etmeye hazırız.

bence işletmeyi görmeden ve arızanın nedenin ne olduğunu araştırıp bulmadan fiyat vermek dogru olmaz.oranlarınız 0.33 0,20 ise masrafınız daha az olur gibi.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri